Пластика вух ― це оперативне втручання, яке спрямоване на зміну розміру та форми вуха, усунення капловухості та інших дефектів, корекцію форми мочки.
Підготовчі процедури
Варто пройти медичне обстеження та здачу аналізів. Ці процедури необхідні для вибору виду наркозу, післяопераційної терапії, а також виявлення прихованих інфекцій і можливих протипоказань. За 2 тижні до проведення отопластики пацієнт зобов'язаний припинити прийом кроворозріджуючих препаратів (наприклад, на основі ацетилсаліцилової кислоти).
Пластика вух
Більшість операцій пластики вух виконується амбулаторно. Залежно від обраної анестезії хворий отримує ін'єкції місцевого анестетика або загальний наркоз внутрішньовенно. Якщо операція проводиться дитині, то часто вибирають загальний наркоз.
Позаду вушної раковини виконується невеликий розріз. При цьому використовується хірургічний скальпель або лазер. Після цього проводять видалення невеликого клаптя шкіри. Потім на хрящі проводять розріз і відгинають його верхню частину. Після цього за рахунок нанесення дрібних насічок на хрящі проводять його моделювання. Потім уже змодельований хрящ пришивається нитками до решти хряща. Після цього розріз на шкірі та хрящі зашивається нитками, що розсмоктуються за 3-4 тижні. Операція з виконання пластики вух триває від 30 хвилин до 2-х годин.
Показання та протипоказання
Показаннями вважають:
- надмірну капловухість;
- наявність грубих деформацій вух;
- асиметрію вух.
Не варто проводити операцію, якщо наявні:
- інфекції у гострій формі;
- хронічні захворювання, які перейшли в гостру фазу перебігу;
- висипання або запалення на шкірі біля вушних раковин;
- захворювання ЛОР-органів;
- вагітність, менструація;
- цукровий діабет;
- проблеми зі згортанням крові;
- онкологічні захворювання, ВІЛ, СНІД.
Наслідки
Проведення пластичних операцій на вухах практично не супроводжується ускладненнями, але слід сказати, що повністю їх уникнути не можна. Зрідка виникають:
- запальні процеси;
- утворення келоїдного рубця;
- кровотеча;
- гематоми та набряки;
- больові відчуття.