Жіноча безпліддя (Женское бесплодие)

Жіноче безпліддя - це трагедія не лише окремих сімей, а й цілих держав. За статистичними даними, близько 15 відсотків сімейних пар стикаються з такою проблемою. Під цим терміном прийнято вважати невдалі спроби зачаття протягом двох років за умови регулярного статевого життя сімейної пари.
Жіноче безпліддя
Жінка, яка не може стати матір'ю, повинна не упокорюватися зі своєю бідою, а шукати допомоги у фахівців. Сучасна медицина має у своєму розпорядженні безліч способів для вирішення цієї проблеми, тому зневірятися не варто. Можна відвідати гінеколога в жіночій консультації, краще звернутися в спеціалізовані центри з лікування безпліддя. Дуже часто причиною того, що пара не має дітей, є хвороби чоловіка, тому до лікарів слід йти разом з чоловіком, де буде призначено комплексне обстеження.
Для з'ясування причини жіночої безплідності лікарі призначають:
- УЗД черевної порожнини
- Піхвовий бактеріологічний посів
- Аналізи на гормони
- Аналізи на сумісність партнерів
- Гістеросальпінгографія
- Лапароскопія
Для отримання додаткових відомостей потрібно пройти обстеження у ендокринолога. Згідно з медичними стандартами, лікар зобов'язаний повідомити пацієнтці про діагноз безпліддя не пізніше ніж через півроку після початку обстеження. У процесі лікування дуже важливий психологічний настрій жінки, близькі люди повинні надавати їй належну підтримку та виявляти розуміння. Не зайвою буде допомога психолога. Багато пар через невдалі спроби зачати дитину, відчувають труднощі у взаєминах, які можуть призвести до розлучення.
Сімейні психологи дають наступні рекомендації жінкам, які хочуть завагітніти:
- Не "зациклюйтесь" на зачатті і забороніть собі думати про власну неповноцінність.
- Намагайтеся менше нервувати. Постійні стреси негативно впливають на всі системи організму, роблячи його сприйнятливими до хвороб.
- Ведіть регулярне статеве життя. Статевий акт має відбуватися не рідше за три - чотири рази на тиждень.
- Внесіть романтику в своє інтимне життя, воно не повинно бути рутинним і одноманітним.
- Не дратуйте і намагайтеся зберегти теплу атмосферу у своїй сім'ї, дбайте про свого чоловіка. Нервові зриви та стреси можуть спровокувати не тільки жіночу безплідність, а й чоловічу.
- Використовуйте техніки розслаблення: йогу, спа - масаж арт - масаж, цигун, медитацію тощо.
Лікування жіночого безпліддя
Головне завдання при лікуванні безпліддя - виявити та усунути ті хвороби та порушення, які його спровокували. Як правило, причинами безпліддя у жінок бувають:
- Порушений гормональний фон
- Непрохідність маткових труб
- Ендометріоз
- Патологічні зміни матки
- Імунологічна несумісність
- Пухлини в матковій порожнині
Якщо не вдається завагітніти після проходження лікувального курсу, лікарі рекомендують екстракорпоральне запліднення. ЕКО дуже популярне у багатьох країнах світу, цей метод встиг довести високу ефективність. Також для лікування безплідності застосовують гормональні препарати, методи донації ооцитів, внутрішньоматкову інсемінацію.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Гінекологи всього світу закликають жінок сприймати діагноз – безпліддя не як вирок, бо як тимчасову складність. Як стверджують фахівці, після 35 років шанси завагітніти знижуються з кожним роком, тож вирішення проблеми не можна відкладати на тривалий термін. Трапляються випадки, коли медицина не може допомогти жінці стати матір'ю. У таких ситуаціях деякі пари користуються послугами сурогатного материнства.
Переклад російською мовою:
Женское бесплодие - это трагедия не только отдельных семей, но и целых государств. Согласно статистическим данным, около 15 процентов семейных пар сталкиваются с такой проблемой. Под этим термином принято считать неудачные попытки зачатия на протяжении двух лет при условии регулярной половой жизни семейной пары.
Женское бесплодие
Женщина, которая не может стать матерью, должна не смиряться со своей бедой, а искать помощи у специалистов. Современная медицина располагает множеством способов для решения этой проблемы, поэтому отчаиваться не стоит. Можно посетить гинеколога в женской консультации, ну лучше обратиться в специализированные центры по лечению бесплодия. Очень часто причиной того, что у пары нет детей, являются болезни супруга, поэтому к врачам следует идти вместе с мужем, где будет назначено комплексное обследование.
Для выяснения причины женского бесплодия врачи назначают:
- УЗИ брюшной полости
- Влагалищный бактериологический посев
- Анализы на гормоны
- Анализы на совместимость партнеров
- Гистеросальпингография
- Лапароскопия
Для получения дополнительных сведений нужно пройти обследование у эндокринолога. Согласно медицинским стандартам, врач обязан сообщить пациентке диагноз бесплодие не позже чем через полгода после начала обследования. В процессе лечения очень важен психологический настрой женщины, близкие люди должны оказывать ей должную поддержку и проявлять понимание. Не лишней будет помощь психолога. Многие пары из-за неудачных попыток зачать ребенка, испытывают трудности во взаимоотношениях, которые могут привести к разводу.
Семейные психологи дают следующие рекомендации женщинам, которые хотят забеременеть:
- Не "зацикливайтесь" на зачатии и запретите себе думать о собственной неполноценности.
- Старайтесь меньше нервничать. Постоянные стрессы негативно влияют на все системы организма, делая его восприимчивым к болезням.
- Ведите регулярную половую жизнь. Половой акт должен происходить не реже трех - четырех раз в неделю.
- Внесите романтику в свою интимную жизнь, она не должна быть рутинной и однообразной.
- Не раздражайтесь и старайтесь сохранить теплую атмосферу в своей семье, заботьтесь о своем супруге. Нервные срывы и стрессы могут спровоцировать не только женское бесплодие, но и мужское.
- Используйте техники расслабления : йогу, спа - массаж арт - массаж, цигун, медитацию и так далее.
Лечение женского бесплодия
Главная задача при лечении бесплодия - выявить и устранить те болезни и нарушения, которые его спровоцировали. Как правило, причинами бесплодия у женщин бывают:
- Нарушенный гормональный фон
- Непроходимость маточных труб
- Эндометриоз
- Патологические изменения матки
- Иммунологическая несовместимость
- Опухоли в маточной полости
Если не удается забеременеть после прохождения лечебного курса, врачи рекомендуют экстракорпоральное оплодотворение. ЭКО очень популярно во многих странах мира, этот метод успел доказать высокую эффективность. Также для лечения бесплодия применяют гормональные препараты, методы донации ооцитов, внутриматочной инсеминации.
Гинекологи всего мира призывают женщин воспринимать диагноз – бесплодие не как приговор, а как временную трудность. Как утверждают специалисты, после 35 лет шансы забеременеть снижаются с каждым годом, поэтому решение проблемы нельзя откладывать на длительный срок. Бывают случаи, когда медицина не может помочь женщине стать матерью. В таких ситуациях некоторые пары пользуются услугами суррогатного материнства.







