Гіперактивність дитини (Гиперактивность ребенка)

- Причины гиперактивности у детей
- Гиперактивность у детей симптомы
- Как выявляется проблема гиперактивности детей
- Лечение синдрома гиперактивности у детей
Як показують дослідження, гіперактивність у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку виникає у 4-9% випадків. У кожному середньостатистичному класі навчається по 2 дитини з такою проблемою.
Причини гіперактивності у дітей
Синдром дефіциту уваги та гіперактивності у дітей з'являється не просто так. Його попередниками є:
- проблеми при пологах або вагітності - загроза викидня, внутрішньоутробна гіпоксія, куріння та розпивання спиртних напоїв, тривалі або стрімкі пологи, інтоксикація, інфекція в організмі;
- генетична схильність.
Гіперактивність у дітей: симптоми
Багато батьків цікавлять, які є ознаки гіперактивності у дітей до року, до 3 років і старше. Основні прояви: імпульсивність, регулярна вимога мами, значна рухливість.
Такий карапуз не перестаючи кричить, погано спить і їсти. Він збуджений, надмірно рухливий, чутливий до звуків та світла. У 4-5 років він не здатний зосередитися і спокійно грати, нетерплячий, розсіяний, шумить, не в змозі всидіти на одному місці.
Як виявляється проблема гіперактивності дітей
Діагноз "гіперактивність у дітей" може поставити тільки лікар-невролог, тому при найменших підозрах вирушайте на обстеження. Разом із консультацією у спеціалізованому центрі воно триває до трьох годин.
Діагностика включає кілька етапів:
- Надання особистої оцінки дій малюка за встановленими критеріями, а також після опитування дорослих.
- Виконання психологічних тестів. Визначається кількість правильних відповідей, які дав малюк, та час, що він витратив. Підходить для дітей не молодше 5 років.
- Електро-енцефалографічне дослідження - на голову накладають електроди, що реєструють функції мозку. Інша популярна методика - МРТ.
- Виходячи з показників, визначається синдром дефіциту уваги та гіперактивності у дітей та призначається відповідне лікування.
Лікування синдрому гіперактивності у дітей
Якщо виявлено гіперактивність у дітей дошкільного та шкільного віку, лікування має бути комбінованим – складатися з психокорекції та прийому медикаментів. Дитина зобов'язана відвідувати невропатолога та психолога.
Малюки з СНВГ не сприймають адекватно покарання та догани, проте реагують на похвалу. Їм слід чітко формулювати завдання. Не можна давати одразу два чи три види роботи. Потрібне суворе дотримання режиму, а фізичну енергію слід спрямовувати на фізкультуру та прогулянки на природі. Заохочуйте добру поведінку вашого чада. Слід не перевтомлювати його завданнями, оскільки це може призвести до більшої активності. Вибір партнерів для ігор вкрай важливий – друзів краще вибирати тихих та врівноважених.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Не лайте карапуза за його надмірну енергію, не порівнюйте з іншими малюками. Високі вимоги та значні розумові навантаження дадуть лише негативний результат. Тому спеціалісти радять легкий режим навчання. Пам'ятайте: гіперактивність та дефіцит уваги у дітей повинні лікуватися комплексно та мати тривалий реабілітаційний період.
Переклад російською мовою:
- Причины гиперактивности у детей
- Гиперактивность у детей симптомы
- Как выявляется проблема гиперактивности детей
- Лечение синдрома гиперактивности у детей
Как показывают исследования, гиперактивность у детей дошкольного и младшего школьного возраста возникает в 4-9% случаев. В каждом среднестатистическом классе учится по 2 ребенка с такой проблемой.
Причины гиперактивности у детей
Синдром дефицита внимания и гиперактивности у детей появляется не просто так. Его предшественниками являются:
- проблемы при родах или беременности - угроза выкидыша, внутриутробная гипоксия, курение и распитие спиртных напитков, длительные или стремительные роды, интоксикация, инфекция в организме;
- генетическая предрасположенность.
Гиперактивность у детей: симптомы
Многих родителей интересуют, какие есть признаки гиперактивности у детей до года, до 3 лет и старше. Основные проявления: импульсивность, регулярное требование мамы, значительная подвижность.
Такой карапуз не переставая кричит, плохо спит и есть. Он возбужден, чрезмерно подвижен, чувствителен к звукам и свету. В 4-5 лет он не способен сосредоточиться и спокойно играть, нетерпелив, рассеян, шумит, не в силах усидеть на одном месте.
Как выявляется проблема гиперактивности детей
Диагноз "гиперактивность у детей" может поставить только врач-невролог, поэтому при малейших подозрениях отправляйтесь на обследование. Вместе с консультацией в специализированном центре оно длится до трех часов.
Диагностика включает несколько этапов:
- Предоставление личной оценки действий малыша по установленных критериям, а также после опроса взрослых.
- Выполнение психологических тестов. Определяется количество правильных ответов, которые дал кроха, и время, что он затратил. Подходит для деток не младше 5 лет.
- Электро-энцефалографическое исследование - на голову накладывают электроды, регистрирующие функции мозга. Другая популярная методика - МРТ.
- Исходя из показателей, определяется синдром дефицита внимания и гиперактивности у детей и назначается соответствующее лечение.
Лечение синдрома гиперактивности у детей
Если выявлена гиперактивность у детей дошкольного и школьного возраста, лечение должно быть комбинированным - состоять из психокоррекции и приема медикаментов. Ребенок обязан посещать невропатолога и психолога.
Малыши с СНВГ не воспринимают адекватно наказания и выговоры, однако, реагируют на похвалу. Им нужно четко формулировать задачу. Нельзя давать сразу два или три вида работы. Требуется строгое соблюдение режима, а физическую энергию нужно направлять на физкультуру и прогулки на природе. Поощряйте хорошее поведение вашего чада. Следует не переутомлять его заданиями, поскольку это может привести к еще большей активности. Выбор партнеров для игр крайне важен - друзей лучше выбирать тихих и уравновешенных.
Не ругайте карапуза за его избыточную энергию, не сравнивайте с другими малышами. Высокие требования и значительные умственные нагрузки дадут только негативный результат. Поэтому специалисты советуют легкий режим обучения. Помните: гиперактивность и дефицит внимания у детей должны лечиться комплексно и иметь долгий реабилитационный период.






