Сервис "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Усе, що пацієнт повинен знати про порядок проведення рентгенографії

Усе, що пацієнт повинен знати про порядок проведення рентгенографії

Рентгенографія — це один зі способів дослідження, заснований на отриманні фіксованого рентгенівського зображення на певному носії.

Робити діагностичний рентген органів і систем можна тільки за показаннями при підозрі на патологію, маючи при собі направлення доктора. («Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 4 червня 2007 року N 294").

Процедура включає три етапи:

 • підготовчий;
 • укладання пацієнта і опромінення;
 • кінцевий.

На підготовчому етапі лікар-рентгенолог вивчає дані у вашій історії хвороби, в амбулаторній карті або направленні. Отримані факти дозволяють визначити не тільки тактику обстеження, а й надалі трактувати рентген-картину на знімках.

Перед дослідженням необхідно зняти одяг і всі предмети, які будуть ускладнювати отримання зображення. Укладання пацієнта — правильне розташування на рентгендіагностичному обладнанні, щоб вийшов знімок в необхідній для лікаря проекції. Правильність укладання підвищує діагностичну цінність зображення і запобігає надмірному опроміненню, тому необхідно виконувати всі вимоги лікаря-рентгенолога.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

Якщо вимоги лаборанта не виконуються, лікарю доведеться відправити вас на повторне обстеження, бо зображення вийде неточним.

Коли всі наведені вище дії виконані, проводиться рентгенографія. Заключний етап передбачає обробку знімка: проявлення, фіксація, сушка, маркування із зазначенням паспортних даних, області дослідження і отриманої дози випромінювання.

Після проведеної процедури ви маєте право отримати опис — замовляється й оплачується окремо, тому що він не є частиною діагностики. Складовими частинами опису-заключення є:

 • паспортна частина;
 • назва і адреса установи, яким було проведено дослідження;
 • поетапний опис органу (проекція знімка, форма, розмір, конфігурація органу, наявність патологічних включень і утворень, структура тканини, яка оточує орган);
 • підпис лікаря-рентгенолога та печатка установи.

Ви повинні розуміти, що постановка діагнозу за результатами дослідження і вибір тактики лікування — це прерогатива виключно доктора. Лікар-рентгенолог може озвучити деякі рекомендації, але тільки лікар відповідає за ваше здоров'я.

На що варто звернути увагу!

 • Якщо рентген призначений дитині дошкільного віку, потрібно провести підготовку дитини до процедури, щоб запобігти розвиток почуття страху в кабінеті діагностики.
 • При призначенні діагностики з контрастною речовиною приготуйтеся до внутрішньовенної ін'єкції.
 • В описі не вказується діагноз, тільки морфологічні зміни структури органу.
 • Пам'ятайте, що після отримання рентгенівського знімка і / або опису необхідна консультація з лікарем для подальшого вибору тактики лікування.
 • Недоцільність проведення мамографії жінкам до 40 через високу пружність і щільність тканини дослідження буде неінформативним. (Наказ МОЗ України від 15.07.2011 № 417 «Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні», Наказ МОЗ України від 31.12.2004 р. № 676 «Про затвердження клінічних протоколів з акушерської та гінекологічної допомоги»).[1]
 • Після процедури ви отримуєте на руки або знімок з описом, або диск. Консультація за результатами в рентген-кабінеті не проводиться.
 • Рентгенографію доцільно проводити мінімум в двох проекціях, тому що рентгенограма — це плоске зображення тривимірного об'єкту. Саме тому точну локацію патології потрібно встановлювати за допомогою 2 проекцій.

З практики

Пацієнти іноді скаржаться, на те що:

 • Не прийняли на мамографію жінку молодше ​​40 років.
 • Умовили зробити 2 проекції (це дорожче, ніж 1).
 • Не дали консультацію.
 • Вимагають скерування від лікаря.

[1] Міністерство охорони здоров’я України — http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20110715_417.html

Киев бул. Вацлава Гавела, 4 м.Берестейская22 9 м.Шулявская30 8
8,1
Многопрофильная клиника "Гиппократ" основана в 1999 году. Это частное учреждение, ставшее со временем торговой маркой, одним из первых было аккредитовано украинским Министерством здравоохранения.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Допомога Плюс на Осокорках — медицинское учреждение, специализирующееся на предоставлении полного спектра услуг в области гинекологии, маммологии, урологии, проктологии, ортопедии и пластической хирургии.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-20:30 Сб: 08:30-20:30 Вс: 08:30-20:30
4,4
Медицинский центр "Іlaya" предоставляет свои услуги на медицинском рынке Украины с 2011 года. Одна из немногих, клиника "ilaya" предоставляет новую медицинскую услугу – биострахование. Внедрение сервиса, сохраняющего мезенхимальные стромальные клетки, дает возможность пациентам обеспечить быстрое восстановление тканей после несчастных случаев и предотвратить старение.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
Киев ул. Сикорского, 1 (Жилой комплекс "Зеленый остров 1") м.Берестейская16 9 м.Нивки29 11 м.Сырец22 13
9,9
Мультидисциплинарная и клиентоориентированная сеть поликлиник Doctor Sam (Доктор Сэм) известна в сфере медицинского обслуживания не первый год. Учреждение работает с применением инновационных методов и современных подходов в обслуживании. Данная поликлиника работает по принципу семейной медицины. Помощь предоставляет круглосуточно.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Медицинская сеть в Киеве под названием Doctor Sam (Доктор Сэм) целью своей деятельности считает изменение представлений населения о стандартном обслуживании пациента. Сетевой филиал, расположенный в жилом квартале "Новопечерские Липки" на улице Драгомирова, успешно совмещает инновации в лечении с качественным обслуживанием. Превентивный подход к оказанию медицинского сервиса позволяет клиентам заведения не становится пациентами, предупреждая недуги или выявляя их на ранних стадиях.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Центр "Медпомощь" специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента – ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Частный хирургический кабинет Алексея Орлова оказывает лечебно-диагностические услуги в области проктологии, хирургии и эндоскопии амбулаторно и на дому у пациента.
Записаться на прием
Киев пр-т Валерия Лобановского, 17 (пр-т Краснозвездный) м.Вокзальная39 14 м.Демеевская56 18 м.Олимпийская59 21
7,5
Медицинская клиника широкого профиля "Медбуд" создана в 1979 году, занимается оказанием квалифицированной медицинской помощи пациентам по различным лечебно-диагностическим направлениям. В штате клиники работают врачи преимущественно высшей и первой категории, среди которых кандидаты наук в области медицины. Лечение ведется в рамках стандартов оказания медпомощи в соответствии с принятыми клиническими протоколами. Структура медицинского центра включает основные отделения: поликлиника, диагностика, лаборатория, офтальмология, физиотерапия, реабилитация, неврология, хирургия, терапия, реанимация и клиника планирования семьи.
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-14:00