Усе, що пацієнт повинен знати про порядок проведення УЗД молочної залози

Підготовка до процедури

УЗД молочної залози — сучасний спосіб оцінки структури тканин органу для виявлення патологічних змін на початкових етапах. Процедура не потребує спеціальної підготовки, безпечна, безболісна. УЗД молочної залози виконується як окрема діагностична процедура, або входить до комплексу інших методів, згідно з наказом МОЗ України № 676 2004 року «Про затвердження клінічних протоколів з акушерської та гінекологічної допомоги». [1]

З чого складається процедура, як проводиться

Дослідження проводиться у кабінеті ультразвукової діагностики. Процес займає від 20 до 30 хвилин. Знаходячись у кабінеті, потрібно зняти увесь одяг з верхньої частини тіла, лягти на кушетку та виконувати вимоги лікаря. Лікар наносить на шкіру спеціальний гель для кращого ковзання датчика та зіткнення його зі шкірою. Датчик щільно притискається у певних точках. Ретельно оглядаються зони, у яких знаходяться лімфатичні вузли:

• пахвова;
  • підключична;
  • перенагрудна;
  • надключична.

Отримані дані лікар заносить до протоколу.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

Як має виглядати висновок лікаря

Після закінчення процедури лікар складає висновок, який відправляється до мамолога або віддається пацієнту. Розшифровує висновки, назначає додаткові аналізи та складає план лікування лише лікар-мамолог.

Протокол дослідження складається з таких частин:

• особиста інформація про пацієнта (ПІБ, вік);
  • назва установи, яка проводила дослідження;
  • день від початку менструального циклу, коли відбувалась процедура;
  • повний опис органів з лівої та правої сторони, фіксується кількість, стан та характер жирової, залізистої та фіброзної тканини;
  • висновок фахівця;
  • підпис лікаря та печатка медичного закладу.

На що треба звернути увагу!

• Важливо пройти процедуру у першій частині менструального циклу, десь з 5 по 12 день, до овуляції. Тоді лікар отримує точні та повні результати дослідження.
  • Якщо жінка приймає гормональні препарати, саме лікар визначає вдалий час до процедури.
  • Під час вагітності, годування грудьми чи клімаксу час проведення УЗД не має значення.
  • Якщо жінка відчуває біль у грудях, в неї підвищена температура, дослідження треба проводити в екстреному порядку.
  • Якщо обстеження не планове, спочатку треба ретельно оглянути здорову залозу, а потім ту, де є новоутворення або аномалії.

Коли процедура неефективна

Жінкам після 40 років у разі діагностичного обстеження треба робити мамографію. Наказ МОЗ України від 15.07.2011 № 417 «Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні». [1]

З практики лікаря

Деякі пацієнти скаржаться або не задоволені процедурою:

• не сказали відразу що робити, відправили до лікаря;
  • сказали приходити 2 рази на рік, навіть якщо нічого не болить, а це не дешево;
  • на УЗД дуже швидко все подивились, нічого не пояснили та не показали, дали висновок та відправили до іншого лікаря.

[1] Міністерство охорони здоров’я України — http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20110715_417.html

Киев Софиевская Борщаговка, ул. Лесная, 97
Узкоспециализированная клиника медицинский центр ЛАДИСТЕН КЛИНИК (Ladisten clinic) предоставляет услуги по консультации и терапии детских и взрослых ортопедических расстройств.
Качественные услуги по диагностированию и лечению патологий эндокринной системы предоставляет "Модерный диабетический центр". Медицинскую помощь медучреждение оказывает пациентам детской и взрослой возрастной категории.
Киев ул. Митрополита Андрея Шептицкого, 4 (ТРЦ "Комод", центральный вход, 6 этаж) м.Левобережная2 1 м.Дарница14 9
Специализированный медицинский центр "Гранат Клиник" представляет собой современный стоматологический кабинет, где применяются инновационные технологии для лечения зубов. Для пациента здесь созданы комфортные условия, расслабляющая обстановка, имеется своя зуботехническая лаборатория, высокотехнологическое профессиональное оборудование и качественные материалы.
Киев ул. Симферопольская, 19/1 м.Харьковская36 7
Медицинский центр "Ноу Хау Мед" занимается лечением и диагностикой, а также профилактикой заболеваний различного характера.
Днепр ул. Космическая, 21 (больница №19, городской онкологический центр, 2 этаж, кабинет Томографии) м.Вокзальная119 18
7,1
Центр эндоскопической нейрохирургии в Днепропетровске занимается диагностированием и лечением заболеваний и травм позвоночника с использованием самых современных миниинвазивных (малотравматичных) технологий. Врачебную деятельность в медицинском центре ведут специалисты высшей категории и кандидаты медицинских наук.
Киев пр-т Петра Григоренка, 13б м.Позняки19 4 м.Харьковская33 4
8,2
Многопрофильная клиника "Инсайт Медикал" занимается предоставлением широкого спектра медицинских услуг по доступным ценам.
Многопрофильный "Медицинский центр Агапит" на м. Позняки, филиал современной сети здравоохранительных учреждений, предоставляет диагностические, лечебные и лечебно-реабилитационные услуги взрослым и детям.
Многопрофильный "Медицинский центр Агапит" предоставляет качественные медицинские услуги по всем направлениям. Энергичный, опытный и порядочный персонал работает с детьми и взрослыми с особой внимательностью и усердием. В клинике оказывают широкий спектр услуг, включая ультразвуковую и функциональную диагностику, консультации специалистов, лечение на дневном стационаре.