Сервис "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Усе, що пацієнт повинен знати про порядок проведення діагностики на хелікобактер — кров та дихальний тест

Усе, що пацієнт повинен знати про порядок проведення діагностики на хелікобактер — кров та дихальний тест

Підготовка до процедури

Імуноферментний аналіз крові (ІФА) на паразитів — один із видів діагностики концентрації антитіл до Helicobacter pylori. Це лабораторний імунологічний аналіз, у якому використовуються антитіла та їх здатність змінювати колір. Досліджується плазма крові, чутливість залежить від концентрації імуноглобулінів lgG, lgA і lgM.

Дихальний або уреазний тест на Helicobacter pylori — ще один різновид діагностики бактерії, який визначає у видихуваному повітрі частки вуглекислого газу, які утворюються при розщепленні уреази на аміак і вуглекислоту. Це простий та безпечний різновид діагностики, безпечний для дітей, та вагітних жінок.

(Наказ МОЗ від 10.02.2010 No 96 «Питання організації лабораторної служби», Наказ МОЗ від 18.08.2010 N 696 «Про затвердження Концепції управління якістю клінічних лабораторних досліджень на період до 2015 року»).

З чого складається процедура, як проводиться

Процедура ІФА відбувається в державній або приватній лабораторії, що має відповідну ліцензію. Збір крові виконує лаборант. Кров береться вранці натщесерце з ліктьової вени в суху стерильну пробірку. Відбирається 3-5 мл зразка. Висновок видається на руки пацієнту за кілька днів. Провести розшифровку та назначати терапію може тільки лікар, а не працівник лабораторії.

Дихальний тест проводиться в лабораторії або в кабінеті лікаря. Це безболісна процедура, не потребує додаткової підготовки. Пацієнт дихає протягом певного часу в спеціальну трубку. Важливо, що при цьому слина не повинна потрапити в трубку, бо це зіпсує результат.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

На час проведення аналізу впливає тип обладнання. Сучасні прилади зручні в порівнянні із першими. Під час виконання дослідження лікар отримує інформацію про ступінь тяжкості ураження шлунка. Треба уважно виконувати накази лікаря, щоб не зіпсувати діагностику. Сьогодні існує три типи обладнання для виконання такого дослідження. Вони мають схожу дію, відрізняються умовами використання.

Як має виглядати результат аналізу

Висновок фіксується на бланці та містить такі дані:

  • паспортна частина;
  • назва та адреса медичної установи;
  • для ІФА: перелік антитіл lgG, lgA і lgM, у розшифровці знак (+) позначає позитивне значення, а знак (-) — негативне;
  • для уреазного: процентний вміст стабілізованого ізотопу у видихуваному повітрі;
  • печатка установи.

На що треба звернути увагу!

За три дні до аналізу треба припинити вживання спиртних напоїв та гострої, смаженої, копченої їжі. Не можна палити протягом доби, тому що нікотин негативно впливає на слизову оболонку шлунку. Між прийманням їжі та аналізом повинна бути відстань приблизно 8-10 годин. Перед дослідженням пити тільки негазовану мінеральну воду.

Чай, каву, газовану воду не вживати протягом доби до початку тесту. Зуби чистити, але ополіскувачем користуватися та жувати жуйку не потрібно.

Коли процедура неефективна

ІФА не завжди показувати правдивий результат. Якщо аналіз був зроблений до того, як імунітет людини розпізнав бактерію Helicobacter та почав виробляти антитіла, результат буде помилково негативний.

У разі приймання протисекреторних ліків та антибактеріальних препаратів уреазний тест назначають через 14 днів після приймання ліків. Для решти ліків перерва становить не менше 5 днів.

З практики лікаря

Іноді пацієнти скаржаться:

  • в лабораторії не пояснили значення аналізів, відправили до лікаря;
  • після проведення аналізу призначили ще один через деякий час, навіщо, не розумію;
  • хотів пройти дихальний тест, а мені призначили аналіз крові;
  • прийшов здавати кров посля обід, але не прийняли.
Киев ул. Андрея Малышко, 31 м.Черниговская10 2 м.Лесная38 7 м.Дарница25 6
8,0
Многопрофильный центр «Лидия-ФМ» занимается диагностикой и лечением широкого спектра заболеваний. В клинике ведется прием по следующим направлениям: кардиологическому, гинекологическому, эндокринологическому, урологическому, косметологическому. Учреждение основано медицинской династией во главе доктора-гинеколога высшей категории Мельгуновой Г. В. Клиника получила международное признание.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-13:00
Киев ул. Большая Васильковская, 143/2 (ТЦ "Интервал Плаза", 5 этаж) м.Лыбедская1 3 м.Дружбы народов25 9 м.Демеевская42 5
8,1
Центр реабилитации позвоночника Newspine на м. Лыбедская предоставляет пациентам лечение заболеваний позвоночника без оперативного лечения, без приема лекарств. Лечение осуществляется за счет индивидуально подобранного комплекса упражнений с использованием авторского запатентованного тренажера "Кипарис".
Записаться на прием
Пн — Пт: 07:45-21:30 Сб: 09:30-19:00 Вс: 09:30-19:00
8,1
Центр реабилитации позвоночника Newspine на м. Позняки специализируется на лечении заболеваний позвоночника без операций и медикаментов. Лечение осуществляется с помощью специально разработанного комплекса упражнений на тренажере «Кипарис». Благодаря индивидуальному подходу каждому пациенту предлагается индивидуальный комплекс упражнений с учетом состояния здоровья, возраста, физической подготовки, анамнеза.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-21:00 Сб: 09:00-16:30 Вс: 09:00-16:30
Киев ул. Вышгородская, 38 м.Петровка28 м.Оболонь30
8,1
Многопрофильная клиника семейной медицины «Медима» основана в 2012 году. Учреждение располагает диагностическим и физиотерапевтическим отделением и двумя отделениями для детей и взрослых.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-16:00 Вс: 09:00-16:00
Многопрофильная клиника "Здоров'я родини TreeAmed" оказывает полный комплекс лечебных и диагностических услуг в области гинекологии, репродуктологии, урологии, проктологии, хирургии, дерматологии. Клиника работает более 11 лет. Прием пациентов осуществляют высококвалифицированные специалисты.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-18:00
8,0
Стоматологический центр "Вилида" - медицинское учреждение, объединившее высококвалифицированных врачей данной специальности. Преимуществом центра является комплексное решение стоматологических проблем: от проведения диагностики до получения полноценного результата.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-20:00 Сб: 09:00-18:00 Вс: 10:00-18:00
Частная стоматологическая клиника "Вилида" - это специалисты высокой квалификациии с большим опытом работы со взрослыми и детками, современное импортное оборудование. Для пациентов в центре создается комфортная обстановка, бесплатный WI-FI, детская комната, парковка.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-21:00 Сб: 09:00-21:00
Центр репродуктивной медицины "Nativita (Нативита)" специализируется на лечении женского и мужского бесплодия. Клиника применяет комплексные протоколы терапии, учитывая все индивидуальные особенности пациента. Специалисты центра активно внедряют последние достижения биомедицины.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-14:00