Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Лікар-отоларинголог про причини виникнення синуситів

Киев б-р Кольцова, 14з (офис 202)
9,4
Записаться на прием
Пн — Пт: 07:00-21:00Сб: 08:00-21:00Вс: 08:00-21:00

Отоларинголог

15 лет опыта

9,68
Лікар-отоларинголог про причини виникнення синуситів

Синусит — це запалення придаткових пазух носа. Розрізняють гострі, хронічні рецидивуючi синусити. Гострі, в свою чергу, поділяються на вірусні (тривають від 1 до 10 днів); поствірусні (тривають від 10 днів до 12 тижнів); бактеріальні (тривають більше ніж 3-4 місяці).

Лікар-оториноларинголог Карцева Ірина Василівна про причини та прояви риносинуситів.

Бактеріальні синусити супроводжуються високою температурою. По унiфiкованим протоколам тільки бактеріальні синусити потребують призначення антибіотиків. На практиці, якщо ми ставимо діагноз риносинусит, і він підтверджений рентгенологiчно, ми призначаємо антибіотики. У дiтей до 4 рокiв верхньощелепна пазуха заповнена рихлою сполучною тканиною, тому гайморитом дiти до 4 рокiв майже не хворiють. Найчастіше у дiтей до 4 рокiв виникають запалення аденоїдної тканини (аденоїдит) і запалення клітин ґратчастого лабіринту (етмоїдит). Гайморити частіше виникають у дітей після 4 років та у дорослих.

Причини виникнення синуситiв — травми носа та верхньої щелепи, ускладнення пiсля ОРЗ, алергiчнi ринiти, викривлення носовоi передiлки. Коли погано вентилюється пазуха, набрякає слизова придаткових пазух носа, виникає синусит. В залежностi вiд локалiзацii розрізняють верхньощелепний, фронтальний, етмоїдальний, сфеноїдальний та пансинусит.

Коли пацієнт приходить до лікаря, він розповідає свої скарги. Частіше це затруднення носового дихання, виділення з носа слизового характеру, жовтого, зеленого або білого кольору, головний біль у ділянці лоба, в проекцii верхньої щелепи, у дiлянцi носа або у скроневiй частинi голови, підвищення температури, біль може iррадiювати в зуби. Лiкар збирає анамнез, скарги поцiєнта, проводить огляд пацієнта, передню та задню риноскопію. При риноскопii вiдмiчаємо почервоніння слизової, набряк, стан носової передiлки. При орофарингоскопii вiдмiчаємо стікання слизу по задній стінці глотки. При натисканні на проекцію гайморових пазух, лобного синусу можуть бути болісні відчуття. Якщо лiкар пiдозрює у пацiента синусит, призначається рентген придаткових пазух носа. Якщо рентгенологiчно є зниження пневматизацii cинусiв, виставляємо діагноз риносинусит, потім призначаємо вiдповiдне лікування. Для кожного хворого пiдбираємо лiкування iндивiдуально.

Лікування риносинуситу відбувається у домашніх умовах (амбулаторно). Якщо у пацiєнта була травма або є сильний бiль в дiлянцi зубiв, можлива консультація щелепно-лицевого хірурга або хірурга-стоматолога. Призначаються антибактеріальна терапія, загальнозміцнювальна терапія, десенсибілізуюча, судинозвужувальні каплі в ніс за потребою, місцеві глюкокортикостероїди, знеболювальний засіб у разі потреби, муколітики. Мicцево застосовуються антисептики та антибiотики пiд час промивання за методом «перемiщення» («кукушка»). Якщо медикаментозна терапія не допомагає, роблять пункцію верхньо-щелепного синусу.

— До чого призводить несвоєчасне лікування?

Несвоєчасне лікування синуситів може викликати ускладнення: орбiтальнi та внутрiшньочерепнi (параорбiтальний абсцес, менiнгiт). При верхньо-щелепних риносинуситах часті ускладнення — сальпінгоотити та гострi середні отити носовi кровотечi. Зустрічається, коли пацієнти неправильно промивають ніс. Не треба це робити дуже часто та наполегливо. При великому напорі слиз потрапляє до євстахієвої труби. Промивати ніс потрібно, але без напору. Деякі пацієнти роблять розчин води з сіллю в домашніх умовах. Це можливо, але не рекомендується, особливо дітям. Не треба самостійно промивати ніс, особливо якщо є виражена закладенність. Промивати нic рекомендовано в медичному закладi методом «перемiщення» пiд наглядом лiкаря.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

Якщо інтенсивно під натиском промивати закладений ніс, виникає постійний вплив на євстахієву трубу. У дiтей вона коротша, нiж у дорослої людини. Тому такі дії викликають ускладнення та запалення.

Дітям не рекомендовані спиртові компреси на вухо, прогрівання. Деякі батьки капають у вуха дітям борний спирт. Цього не можна робити. З борного спирту іноді можливо робити компреси, але на 30-40 хвилин, не більше. З прогріванням треба бути також обережним. Його використовують пізніше у вигляді УВЧ, ультразвуку, тільки у фізкабінеті.

Часто люди починають капати у ніс судинозвужувальні краплі, але вони викликають звикання. Якщо при риносинуситі сильно закладений ніс, судинозвужувальні краплі дають позитивний ефект, але вони призначаються за показами і не більше 5-7 днів. Рекомендується використовувати спреї. Після використання судиннозвужуючих крапель ми призначаємо мiсцевi назальнi глюкокортикостероiди. Не можна застосовувати назальні кортикостероїди при гострих вірусних синуситах.

Такі методи лікування, як "кукушка", промивання порожнини носа методом «перемiщення» треба використовувати обережно і тільки за призначенням. Вони краще діють на дітей до 10 років, але якщо використовувати правильно. I часто використовується у дорослих пацiентiв з риносинуситами. Проколи (пункцii верхньо-щелепної пазухи) рекомендовані при гнійних виділеннях, реактивних набряках лиця, при високій температурі, коли медикаментозна терапiя неефективна. Якщо медикаментозна терапія не допомагає, призначається повторно рентген або комп’ютерна томографія придаткових пазух носа, виконується пункція верхньощелепної пазухи з промиванням медичними препаратами.

Своєчасно звертайтеся до лікаря за кваліфікованою медичною допомогою. Є багато пацієнтів, які затягують лікування, не приходять своєчасно до медичного закладу, в результаті самолікування призводить до виникнення ускладнень.

Киев бул. Вацлава Гавела, 4 м.Берестейская22 9 м.Шулявская30 8
8,1
Многопрофильная клиника "Гиппократ" основана в 1999 году. Это частное учреждение, ставшее со временем торговой маркой, одним из первых было аккредитовано украинским Министерством здравоохранения.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Допомога Плюс на Осокорках — медицинское учреждение, специализирующееся на предоставлении полного спектра услуг в области гинекологии, маммологии, урологии, проктологии, ортопедии и пластической хирургии.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-20:30 Сб: 08:30-20:30 Вс: 08:30-20:30
9,4
Медицинский центр "Іlaya" предоставляет свои услуги на медицинском рынке Украины с 2011 года. Одна из немногих, клиника "ilaya" предоставляет новую медицинскую услугу – биострахование. Внедрение сервиса, сохраняющего мезенхимальные стромальные клетки, дает возможность пациентам обеспечить быстрое восстановление тканей после несчастных случаев и предотвратить старение.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-14:00 Сб: 08:00-14:00
Киев ул. Сикорского, 1 (Жилой комплекс "Зеленый остров 1") м.Берестейская16 9 м.Нивки29 11 м.Сырец22 13
9,9
Мультидисциплинарная и клиентоориентированная сеть поликлиник Doctor Sam (Доктор Сэм) известна в сфере медицинского обслуживания не первый год. Учреждение работает с применением инновационных методов и современных подходов в обслуживании. Данная поликлиника работает по принципу семейной медицины. Помощь предоставляет круглосуточно.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Медицинская сеть в Киеве под названием Doctor Sam (Доктор Сэм) целью своей деятельности считает изменение представлений населения о стандартном обслуживании пациента. Сетевой филиал, расположенный в жилом квартале "Новопечерские Липки" на улице Драгомирова, успешно совмещает инновации в лечении с качественным обслуживанием. Превентивный подход к оказанию медицинского сервиса позволяет клиентам заведения не становится пациентами, предупреждая недуги или выявляя их на ранних стадиях.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Центр "Медпомощь" специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента – ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Частный хирургический кабинет Алексея Орлова оказывает лечебно-диагностические услуги в области проктологии, хирургии и эндоскопии амбулаторно и на дому у пациента.
Записаться на прием
Киев пр-т Валерия Лобановского, 17 (пр-т Краснозвездный) м.Вокзальная39 14 м.Демеевская56 18 м.Олимпийская59 21
7,3
Медицинская клиника широкого профиля "Медбуд" создана в 1979 году, занимается оказанием квалифицированной медицинской помощи пациентам по различным лечебно-диагностическим направлениям. В штате клиники работают врачи преимущественно высшей и первой категории, среди которых кандидаты наук в области медицины. Лечение ведется в рамках стандартов оказания медпомощи в соответствии с принятыми клиническими протоколами. Структура медицинского центра включает основные отделения: поликлиника, диагностика, лаборатория, офтальмология, физиотерапия, реабилитация, неврология, хирургия, терапия, реанимация и клиника планирования семьи.
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-14:00