Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Діагностика раку молочної залози

Діагностика раку молочної залози (Диагностика рака молочной железы)

Рак молочної залози відноситься до найбільш часто зареєстрованих патологій жіночої репродуктивної системи. У деяких випадках злоякісне захворювання діагностується на пізній стадії, що обумовлено несвоєчасним зверненням жінок до мамолога або гінеколога. Раннє діагностування патології дозволяє найближчим часом почати лікування, що істотно знизить ризик розвитку ускладнень, продовжить життя пацієнтці. З профілактичною метою необхідно раз на рік виконувати УЗД молочних залоз (до 40 років) або мамографію у віці після 40.

Існують кілька способів, що дозволяють своєчасно виявити патологію залоз.

  • Самообстеження. Жінка повинна регулярно промацувати молочні залози, акцентувати увагу на ущільнення, наявності вузликів, стані соска і шкірних покривів. Крім того, слід пальпувати регіонарні лімфовузли, так як при злоякісній хворобі вони стають збільшеними, твердими, болючими, щільно з'єднаними з навколишніми тканинами.
  • Щорічна мамографія або УЗД молочних залоз.
  • Регулярне відвідування гінеколога і мамолога, щоб виявити захворювання на ранній стадії. Досить часто малигнизация спостерігається як в грудях, так і матці, яєчниках.

Тепер докладніше зупинимося на клінічних ознаках, що свідчать про патологію. Необхідна консультація мамолога, якщо при самообстеженні виявляється:

  • локальна набряклість тканини, хвороблива при промацуванні;
  • ущільнення з чіткими або розмитими межами;
  • зморщування, виразка або почервоніння шкіри;
  • гіперемія соска;
  • виділення з соска серозного або кров'янистого характеру.

Перераховані вище ознаки не вказують на злоякісне переродження тканин, проте вважаються патологією і вимагають консультації фахівця.

УЗД раку молочної залози завжди має проводитися в комплексі з мамографії. За допомогою УЗД вдається оцінити структуру підозрілої ділянки (кіста або вузол), його межі та стан навколишніх тканин. Мамографія виконується в двох проекціях, що в поєднанні з ультразвуковим обстеженням і пункціею дає можливість верифікувати діагноз.

Завдяки деяким особливостям, за допомогою УЗД раку молочної залози вдається відрізнити злоякісне новоутворення від доброякісного. Отже, для ракового вогнища характерна:

  • щільна консистенція;
  • нерухомість утворення (спаяність з сусідніми тканинами);
  • деформація грудей внаслідок зсуву в бік онкологічного вогнища;
  • неоваскуляризація залози (метод кольорового допплерівського картування), поява нових звивистих судин;
  • ураження лімфовузлів.

Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Додатковою методикою вважається пункція онкологічного новоутворення і подальше цитологічне дослідження. На підставі результатів інструментальних методів і пункції встановлюється діагноз і визначається вид комплексного лікування.

Переклад російською мовою:

Рак молочной железы относится к наиболее часто регистрируемым патологиям женской репродуктивной системы. В некоторых случаях злокачественное заболевание диагностируется на поздней стадии, что обусловлено несвоевременным обращением женщин к маммологу или гинекологу. Раннее диагностирование патологии позволяет в ближайшее время начать лечение, что существенно снизит риск развития осложнений, продлит жизнь пациентке. С профилактической целью необходимо раз в год выполнять УЗИ молочных желез (до 40 лет) или маммографию в возрасте после 40.

Существуют несколько способов, позволяющих своевременно выявить патологию желез.

  • Самообследование. Женщина должна регулярно прощупывать молочные железы, акцентировать внимание на плотности, наличии узелков, состоянии соска и кожных покровов. Кроме того, следует пальпировать регионарные лимфоузлы, так как при злокачественной болезни они становятся увеличенными, твердыми, болезненными, плотно соединенными с окружающими тканями.
  • Ежегодная маммография или УЗИ молочных желез.
  • Регулярное посещение гинеколога и маммолога, чтобы выявить заболевание на ранней стадии. Достаточно часто малигнизация наблюдается как в груди, так и матке, яичниках.

Теперь подробнее остановимся на клинических признаках, свидетельствующих о патологии. Необходима консультация маммолога в ближайшее время, если при самообследовании обнаруживается:

  • локальная отечность ткани, болезненная при прощупывании;
  • уплотнение с четкими или размытыми границами;
  • сморщивание, изъязвление или покраснение кожи;
  • гиперемия соска;
  • выделения из соска серозного или кровянистого характера.

Вышеперечисленные признаки не указывают на злокачественное перерождение тканей, однако считаются патологией и требуют консультации специалиста.

УЗИ рака молочной железы всегда должно проводиться в комплексе с маммографией. С помощью УЗИ удается оценить структуру подозрительного участка (киста или узел), его границы и состояние окружающих тканей. Маммография выполняется в двух проекциях, что в сочетании с ультразвуковым обследованием и пункцией дает возможность верифицировать диагноз.

Благодаря некоторым особенностям с помощью УЗИ рака молочной железы удается отличить злокачественное новообразование от доброкачественного. Итак, для ракового очага характерна:

  • плотная консистенция;
  • неподвижность образования (спаянность с соседними тканями);
  • деформация груди вследствие смещения в сторону онкологического очага;
  • неоваскуляризация железы (метод цветного допплеровского картирования), появление новых извитых сосудов;
  • поражение лимфоузлов.

Дополнительной методикой считается пункция онкологического новообразования и последующее цитологическое исследование. На основании результатов инструментальных методов и пункции устанавливается диагноз и определяется вид комплексного лечения.

Київ бул. Вацлава Гавела, 4 м.Берестейська22 9 м.Шулявська30 8
8,1
Багатопрофільна клініка «Гіппократ» заснована в 1999 році. Ця приватна установа, стала згодом торговою маркою, однією з перших була акредитована українським Міністерством охорони здоров'я.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-22:00 Сб: 08:00-22:00 Нд: 08:00-22:00
Допомога Плюс на Осокорках — медичний заклад, що спеціалізується на наданні повного спектру послуг в області гінекології, мамології, урології, проктології, ортопедії та пластичної хірургії.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:30-20:30 Сб: 08:30-20:30
Oxford Medical — це сучасний медичний центр з великим відділенням репродуктивної медицини, а також поліклінікою для дорослих та денним стаціонаром. Тут встановлено нове діагностичне та лікувальне обладнання експертного класу.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
Doctor Sam – це багатопрофільна клініка з міжнародними стандартами якості медичних послуг і сервісом високого рівня. Напрямками роботи є амбулаторно-поліклінічний консультативний прийом лікарів, діагностика, супровід вагітності, денний стаціонар, профілактичні щеплення тощо.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-18:00 Нд: 09:00-18:00
Київ пр-т Валерія Лобановського, 17 (пр-т Червонозоряний), 1 поверх м.Вокзальна39 14 м.Деміївська56 18 м.Олімпійська59 21
6,2
Багатофункціональний медичний комплекс "Медбуд" починає свою історію в 1979 році. Установа була побудована для надання медичної допомоги співробітникам "Київміськбуду". Постійне вдосконалення матеріально-технічної та лікувально-діагностичної бази і приплив кваліфікованих кадрів допоміг стати центру одним з лідерів по наданню своєчасної медичної допомоги.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 09:00-14:00
Київ вул. Солом'янська, 17 (Київська КБ №4 Корпус №1, в рентгенвідділення) м.Вокзальна38 8 м.Олімпійська45 13
8,1
На базі Київської міської КЛ №4 працює центр комп'ютерної томографії «Вітаком Діагностика». Діагностика проводиться із застосуванням обладнання преміум класу, що дозволяє гарантувати низьку ступінь опромінення, високу якість отриманих зображень. Саме сканування і друк знімка займає 15 хвилин.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00
Київська неврологічна клініка «АКСІМЕД» не перший рік займається наданням спеціалізованих лікувальних, діагностичних та реабілітаційних послуг. Спеціалізація медзакладу — центральна і периферична нервові системи та патології, пов'язані з ними.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-18:00 Нд: 09:00-15:00
Київ вул. Васильківська, 45, корпус 4 м.Васильківська
6,1
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 10:00-15:00