Обстеження суглобів

Обстеження суглобів або, точніше, виявлення захворювань кістково-суглобової системи неможливо уявити без сучасних технологій візуалізації. Особливо ефективним методом візуалізації суглобових структур є комп'ютерна томографія суглобів. Не поступається їй за значенням і магнітно-резонансна томографія (МРТ).
При комп'ютерній томографії (КТ), як і на звичайному рентгенологічному дослідженні, використовуються рентгенівські промені. Але за рахунок того, що застосовується вдосконалений апарат для сканування (томограф) і комп'ютер, в результаті отримують не звичайний знімок у двох проекціях, на якому видно тільки кісткові структури, а безліч знімків або зрізів товщиною 0,5-1мм, з яких формується об'ємне, тривимірне зображення і видно м'які структури (зв'язки та хрящі). При МРТ використовують потужне магнітне поле. Отримані при скануванні суглобів сигнали комп'ютерна програма перетворює на зображення і підсумовує тривимірну «картинку» всіх внутрішніх суглобових утворень, включаючи сухожилля, нерви, м'язи.
Зазвичай такі дослідження призначають при болях у суглобах, оскільки лише на підставі скарг та огляду неможливо поставити точний діагноз. Це може бути артрит, артроз або артралгія (суглобовий біль на тлі інших захворювань). При артриті у суглобовій сумці виникає запальний процес. При артрозі з різних причин відбувається дегенеративні зміни суглобового хряща. Часто у суглобі є і те, й інше. Для того, щоб побачити, що відбувається у хворому суглобі, лікар (ортопед, ревматолог, хірург) може призначити КТ або МРТ (не проводиться, якщо в тілі є металеві конструкції) Томографія (КТ та МРТ) — також основа діагностики при травмах та ушкодженнях суглобів, особливо у спорті.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Обстеження суглобів за допомогою цих методів дозволяє точно діагностувати такі захворювання та патологічні стани:
- різні артрити дрібних і великих суглобів (подагра, ревматоїдний, псоріатичний);
- остеоартрити та артрози (коксартроз, гонартроз); доброякісні та злоякісні пухлини;
- вроджені та набуті аномалії;
- остеомієліт;
- розриви та пошкодження менісків та зв'язок;
- бурсит (з накопиченням рідини та без);
- переломи та розриви суглобової сумки;
- некроз головки стегнової кістки;
- синовіт та ентезит;
- защемлення сухожиль і нервів.
Переклад російською мовою:
Обследование суставов или, точнее, выявление заболеваний костно-суставной системы невозможно представить без современных визуализирующих технологий. Особенно эффективный метод визуализации суставных структур — компьютерная томография суставов. Не уступает ей по значимости и магнитно-резонансная томография (МРТ).
При компьютерной томографии (КТ), как и при обычном рентгенологическом исследовании, используются рентгеновские лучи. Но за счет того, что применяется усовершенствованный аппарат для сканирования (томограф) и компьютер, в результате получают не обычный снимок в двух проекциях, на котором видны только костные структуры, а множество снимков или «срезов» толщиной 0,5-1мм, из которых формируется объемное, трехмерное изображение и видны мягкие структуры (связки и хрящи). При МРТ используется мощное магнитное поле. Полученные при сканировании суставов сигналы компьютерная программа преобразует в изображения и суммирует в трехмерную «картинку» всех внутренних суставных образований, включая сухожилия, нервы, мышцы.
Обычно такие исследования назначают при болях в суставах, поскольку только на основании жалоб и осмотра невозможно поставить точный диагноз. Это может быть артрит, артроз или просто артралгия (суставная боль на фоне других заболеваний). При артрите в суставной сумке возникает воспалительный процесс. При артрозе по различным причинам происходит дегенеративные изменения суставного хряща. Часто в суставе есть и то, и другое. Для того чтобы увидеть, что происходит в больном суставе, врач (ортопед, ревматолог, хирург) может назначить КТ или МРТ (не проводится, если в теле есть металлические конструкции) Томография (КТ и МРТ) — также основа диагностики при травмах и повреждениях суставов, особенно в спорте.
Обследование суставов с помощью этих методов позволяет точно диагностировать следующие заболевания и патологические состояния:
- различные артриты мелких и крупных суставов (подагра, ревматоидный, псориатический);
- остеоартриты и артрозы (коксартроз, гонартроз);
- доброкачественные и злокачественные опухоли;
- врожденные и приобретенные аномалии;
- остеомиелит;
- разрывы и повреждения менисков и связок;
- бурсит (с накоплением жидкости и без);
- переломы и трещины;
- разрывы суставной сумки;
- некроз головки бедренной кости;
- синовит и энтезит;
- ущемление сухожилий и нервов.







