Обстеження грудних залоз

На сьогоднішній день існує безліч інструментальних методик, завдяки яким вдається виявити патологічний осередок на початковому етапі його виникнення. Чим раніше діагностується захворювання, тим ефективніше буде лікування, що значно збільшить тривалість життя.
Обстеження грудних залоз необхідно виконувати з профілактичною метою не рідше одного разу на рік у віці до 40 років. У такому випадку рекомендується використовувати ультразвукову діагностику. Що стосується жінок старше 40 років, для них доцільно виконувати мамографію. У період менопаузи потрібне обстеження двічі на рік для попередження розвитку онкологічних захворювань і їх прогресії.
Тепер розглянемо, коли краще робити УЗД грудних залоз відповідно до циклу менструації. Залежно від менструальної фази відзначається збільшення або зниження гормонального рівня. У зв'язку з цим в першій половині циклу молочні залози не піддаються гормональному впливу. Таким чином протоки мають мінімальний діаметр, завдяки чому вдається діагностувати навіть невеликий патологічний осередок. Ультразвукове дослідження раціонально проводити на 5-14 дні від початку менструації, а краще в 5-8 дні. Тканина грудей в цей період більш м'яка і легше піддається обстеженню.
Коли робити УЗД грудей, щоб своєчасно виявити появу патологічного вогнища? Основні показання:
- після травми будь-якого характеру (удар, здавлення, рана);
- післяопераційний контроль над динамікою;
- для оцінки ефективності лікувальної терапії;
- підозра на наявність новоутворення або дифузного ураження;
- при захворюваннях репродуктивних органів (полікістоз яєчників, поліпи ендометрію матки);
- період менопаузи;
- при менструальної дисфункції;
- при прийомі гормональних препаратів;
- для обстеження грудей з силіконовими імплантатами;
- при зміні шкірних покривів (почервоніння, зморщування, виразка);
- при появі виділень з соска, його втягнення і зміні форми ореоли.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Окремо необхідно сказати про те, коли робити УЗД грудей при вагітності. Планового обстеження молочних залоз у процесі вагітності немає, проте при виявленні ущільнень, почервоніння шкірних покривів або появи кров'яних виділень з соска рекомендується виконати ультразвукове дослідження. Воно безпечне і не шкодить ні майбутній матусі, ні плоду.
Переклад російською мовою:
На сегодняшний день существует множество инструментальных методик, благодаря которым удается обнаружить патологический очаг на начальном этапе его возникновения. Чем раньше диагностируется заболевание, тем эффективнее будет лечение, что значительно увеличит продолжительность жизни.
Обследование грудных желез необходимо выполнять с профилактической целью не реже одного раза в год в возрасте до 40 лет.
В таком случае рекомендуется использовать ультразвуковую диагностику. Что касается женщин старше 40 лет, для них целесообразно выполнять маммографию. В период менопаузы требуется обследование дважды в год для предупреждения развития онкологических заболеваний и их прогрессии.
Теперь рассмотрим, когда лучше делать УЗИ грудных желез в соответствии с циклом менструации. В зависимости от менструальной фазы отмечается увеличение или снижение гормонального уровня. В связи с этим в первую половину цикла молочные железы не подвергаются гормональному воздействию. Таким образом протоки имеют минимальный диаметр, благодаря чему удается диагностировать даже небольшой патологический очаг. Ультразвуковое исследование рационально проводить на 5-14 дни от начала менструации, а лучше в 5-8 дни. Ткань груди в этот период более мягкая и легче подвергается обследованию.
Когда делать УЗИ груди, чтобы своевременно обнаружить появление патологического очага? Основные показания:
- после травмы любого характера (удар, сдавление, рана);
- послеоперационный контроль над динамикой;
- для оценки эффективности лечебной терапии;
- подозрение на наличие новообразования или диффузного поражения;
- при заболеваниях репродуктивных органов (поликистоз яичников, полипы эндометрия матки);
- период менопаузы;
- при менструальной дисфункции;
- при приеме гормональных препаратов;
- для обследования груди с силиконовыми имплантатами;
- при изменении кожных покровов (покраснение, сморщивание, изъязвление);
- при появлении выделений из соска, его втяжении и изменении формы ореолы.
Отдельно необходимо сказать о том, когда делать УЗИ груди при беременности. Планового обследования молочных желез в процессе беременности нет, однако при обнаружении уплотнений, покраснения кожных покровов или появления кровянистых выделений из соска рекомендуется выполнить ультразвуковое исследование. Оно безопасное и не вредит ни будущей мамочке, ни плоду.







