Дослідження нирок під час вагітності

У період вагітності організм жінки зазнає суттєвих змін. Особливо навантаження припадає на серцево-судинну і сечовидільну системи. Ниркам необхідно виконувати роботи в два рази більше, так як потрібно виводити продукти життєдіяльності матері і плоду. Крім того, чим пізніший термін вагітності, тим більший обсяг доводиться фільтрувати і виводити. В цілом, перед плануванням вагітності рекомендується виконати УЗД нирок, щоб попередити загострення захворювань і розвитку ренальної недостатності. У міру зростання плоду збільшується обсяг матки, що безпосередньо тисне на сечовий міхур і нирки.
Загострення хронічної патології також обумовлено зниженням імунного захисту організму і постійними коливаннями рівня гормонів. У більшості випадків відзначається бактеріурія, яка до вагітності не діагностувалася. УЗД нирок під час вагітності необхідно виконувати при підозрі на їх дисфункцію. Раннє виявлення ренальної патології сприяє швидкому прийняттю рішення і початку лікування. При збільшенні дисфункції нирок, в крові вагітної накопичуються токсичні шлаки, які впливають не тільки на жінку, але і на плід. Більшість нефрологів вважають, що ультразвукове дослідження має входити в планове обстеження кожної вагітної. Це обумовлено частими випадками ренальної патології, що розвивається в період виношування плоду. УЗД нирок вважається нешкідливою, безболісної та досить інформативною процедурою, тому дозволяється майбутнім матусям.
Ультразвукове обстеження дозволяє оцінити ренальную структуру нирок, їх функціональність, розмір і розташування. Крім того, за допомогою допплерівського сканування вдається обстежити судини і ренальний кровоток.
УЗД нирок вагітним призначають при:
- підозрі на ренальную дисфункцію;
- появі дизуричних розладів (часте і хворобливе сечовипускання, відчуття неповного випорожнення міхура);
- больовому синдромі в ділянці нирок;
- появі набряків ніг;
- субфебрильної гіпертермії;
- підвищеному артеріальному тиску.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Окремо слід сказати про призначення ультразвукового дослідження після проведення лабораторної діагностики. Якщо в аналізах сечі виявили білок, не потрібно надто хвилюватися. У такому випадку спочатку рекомендується повторити аналіз, дотримуючись усіх правил особистої гігієни, а лише потім проводити УЗД нирок вагітним.
Переклад російською мовою:
В период беременности организм женщины претерпевает некоторых изменений. Особая нагрузка приходится на сердечно-сосудистую и мочевыделительную системы. Почкам необходимо выполнять работы в два раза больше, так как требуется выводить продукты жизнедеятельности матери и плода. Кроме того, чем позднее срок, тем больший объем приходится фильтровать и выводить. В целом перед планированием беременности рекомендуется выполнить УЗИ почек, чтобы предупредить обострение заболеваний и развития ренальной недостаточности. По мере роста плода увеличивается объем матки, что непосредственно оказывает давление на мочевой пузырь и почки.
Обострение хронической патологии также обусловлено снижением иммунной защиты организма и постоянными колебаниями уровня гормонов. В большинстве случаев отмечается бактериурия, которая до беременности не диагностировалась. УЗИ почек во время беременности необходимо выполнять при подозрении на их дисфункцию. Раннее выявление ренальной патологии способствует быстрому принятию решения и началу лечения. При увеличении дисфункции в крови беременной накапливаются шлаки, оказывающие токсическое влияние не только на женщину, но и на плод. Многие нефрологи считают, что ультразвуковое исследование должно входить в плановое обследование каждой беременной. Это обусловлено частыми случаями ренальной патологии, развивающейся в период вынашивания плода. УЗИ почек считается безвредной, безболезненной и довольно информативной методикой, поэтому разрешается к выполнению у будущей мамочки.
Ультразвуковое обследование позволяет оценить ренальную структуру, их функциональную способность, размер и расположение. Кроме того, с помощью допплеровского сканирования удается обследовать сосуды и ренальный кровоток.
УЗИ почек беременным назначают при:
- подозрении на ренальную дисфункцию;
- появлении дизурических расстройств (частое и болезненное мочеиспускание, ощущение неполного опорожнения пузыря);
- болевом синдроме в поясничной области;
- появлении отеков ног;
- субфебрильной гипертермии;
- повышенном артериальном давлении.
Отдельно следует сказать о назначении ультразвукового исследования после проведения лабораторной диагностики. Если в анализах мочи обнаружили белок, не нужно расстраиваться. В таком случае сначала рекомендуется повторить анализ, соблюдая все правила личной гигиены, а лишь потом проводить УЗИ почек беременным.







