Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Лікар-педіатр про ентеровірусні інфекції у дітей

Киев б-р Кольцова, 14з (офис 202)
9,4
Записаться на прием
Пн — Пт: 07:00-21:00Сб: 08:00-21:00Вс: 08:00-21:00

Педиатр, Эндокринолог, Детский эндокринолог

9 лет опыта

7,57
Детский врач
Лікар-педіатр про ентеровірусні інфекції у дітей

Лікар-педіатр Знаковська Юлія Миколаївна про симптоми та лікування ентеровірусних інфекцій.

Близько 90 відсотків дітей щороку хворіють на гострі респіраторні вірусні інфекції. Але є захворювання, які часто маскуються під ГРЗ, наприклад, ентеровірусні інфекції. У літньо-осінній період відмічається підйом захворюваності дитячого населення на етеровірусні інфекції, тому ця проблема актуальна і на даний час. Найчастіше хворіють діти у віці від трьох до десяти років.

— В чому полягає суть цієї інфекції?

Ентеровірусна інфекція включає в себе декілька десятків і навіть сотень різних вірусів. До них відносяться вірус поліомієліту, вірус Коксакі (тип А, В), ЕСНО та ін. Їх об'єднує один механізм — вірус потрапляє через рот і розмножуються в кишківнику. У дітей найчастіше зустрічаються такі форми вірусу, як герпангіна, раптова екзантема, синдром «рука-нога-рот», катаральна та кишкова форми.

— Як можна заразитися?

Збудник потрапляє в організм дитини повітряно-крапельним шляхом, наприклад, при кашлі та чханні хворої людини чи вірусоносія. Фекально-оральним шляхом через забруднену воду, контактно через брудні іграшки, рушники.

— З якими скаргами звертаються батьки до лікаря?

Скарги, з якими найчастіше звертаються батьки, — це поява у дитини високої температури тіла, висип на шкірі та в роті, біль у горлі, іноді розлади шлунково-кишкового тракту. Тому детальніше про основні форми ентеровірусної інфекції.

Раптова екзантема трапляється досить часто, але такий діагноз виставляється рідко, адже у дитини наявне лише підвищення температури тіла два дні, а коли вона падає з’являється висип на тілі, що схожий на висип при скарлатині, корі. Симптоми тривають три дні і самостійно проходять.

Герпангіна. Симптоматично проявляється появою в роті дитини дрібних везикул на слизовій щік, піденебінні, задній стінці глотки. Язичку, поодиноких на мигдаликах. І тим вона відрізняється від звичайної ангіни, де гнійники лише на мигдаликах. Згодом везикули перетворюються на язвочки, тому виникає біль у горлі, при ковтанні. Усе це супроводжується гіпертермією. Але герпангіна не має ніякого відношення до герпесвіруса, лікування специфічними противірусними препаратами не потребує. Покращення настає зазвичай через 8-10 днів.

Синдром «рука-нога-рот». Суть полягає в тому, що висип папульозного характеру з'являється на шкірі рук, ніг (долоні, стопи) і декілька елементів висипу в роті. Також відмічається гіпертермія.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

При катаральній формі виникають такі симптоми — закладеність носа, нежить, кашель, підвищення температури тіла, тому ця форма часто маскується під ГРЗ.

Кишкова форма — крім катаральних явищ, у дитини може боліти живіт, бути розріджений стілець і гіпертермія. Але симптоми інтоксикації і дегідратації не настільки виражені, як при гострих кишкових інфекціях.

— Яка діагностика захворювання?

Діагностика включає в себе рутинний метод обстеження — загальний аналіз крові, де можна побачити підвищення рівня ШОЕ, незначний лейкоцитоз (нейтрофільоз) або вони можуть бути в нормі. Використовується вірусологічний метод, серологічні методи (діагностичне значення має підвищення титру специфічних антитіл в 4 і більше разів).

— Як лікуватись від цієї інфекції і, чи можна робити це в домашніх умовах?

Звісно, дитину можна лікувати вдома, коли захворювання перебігає в легкій формі. Головне давати дитині багато пиття (компоти, чаї, електролітні розчини для пероральної регідратації), таким чином поповнювати дефіцит рідини. Застосовувати жаропонижуючі препарати у вікових дозах. Далі тільки симптоматичне лікування, бо специфічного не існує. Коли вірус проник в організм, його вже не вб'єш. Виздоровлення наступає через 10 днів.

— Як оберегтися, щоб не заразитися?

Потрібно дотримуватись правил особистої гігієни (часто мити руки, не користуватись чужими рушниками). Перед вживанням рідини з водопровідної системи слід обов'язково її прокип'ятити, також облити окропом продукти (фрукти), а тоді їх вживати. Хвора дитина підлягає ізоляції, а на осіб, що були в контакті, накладається карантин на 2 тижні. В осередку інфекції проводяться заходи дезінфекції.

Пам'ятайте !Не займайтесь самолікуванням своїх дітей. За медичною допомогою звертайтесь до лікаря. Будьте здорові!

Киев бул. Вацлава Гавела, 4 м.Берестейская22 9 м.Шулявская30 8
8,1
Многопрофильная клиника "Гиппократ" основана в 1999 году. Это частное учреждение, ставшее со временем торговой маркой, одним из первых было аккредитовано украинским Министерством здравоохранения.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Допомога Плюс на Осокорках — медицинское учреждение, специализирующееся на предоставлении полного спектра услуг в области гинекологии, маммологии, урологии, проктологии, ортопедии и пластической хирургии.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-20:30 Сб: 08:30-20:30 Вс: 08:30-20:30
9,4
Медицинский центр "Іlaya" предоставляет свои услуги на медицинском рынке Украины с 2011 года. Одна из немногих, клиника "ilaya" предоставляет новую медицинскую услугу – биострахование. Внедрение сервиса, сохраняющего мезенхимальные стромальные клетки, дает возможность пациентам обеспечить быстрое восстановление тканей после несчастных случаев и предотвратить старение.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-14:00 Сб: 08:00-14:00
Киев ул. Сикорского, 1 (Жилой комплекс "Зеленый остров 1") м.Берестейская16 9 м.Нивки29 11 м.Сырец22 13
9,9
Мультидисциплинарная и клиентоориентированная сеть поликлиник Doctor Sam (Доктор Сэм) известна в сфере медицинского обслуживания не первый год. Учреждение работает с применением инновационных методов и современных подходов в обслуживании. Данная поликлиника работает по принципу семейной медицины. Помощь предоставляет круглосуточно.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Медицинская сеть в Киеве под названием Doctor Sam (Доктор Сэм) целью своей деятельности считает изменение представлений населения о стандартном обслуживании пациента. Сетевой филиал, расположенный в жилом квартале "Новопечерские Липки" на улице Драгомирова, успешно совмещает инновации в лечении с качественным обслуживанием. Превентивный подход к оказанию медицинского сервиса позволяет клиентам заведения не становится пациентами, предупреждая недуги или выявляя их на ранних стадиях.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Центр "Медпомощь" специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента – ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Частный хирургический кабинет Алексея Орлова оказывает лечебно-диагностические услуги в области проктологии, хирургии и эндоскопии амбулаторно и на дому у пациента.
Записаться на прием
Киев пр-т Валерия Лобановского, 17 (пр-т Краснозвездный) м.Вокзальная39 14 м.Демеевская56 18 м.Олимпийская59 21
7,3
Медицинская клиника широкого профиля "Медбуд" создана в 1979 году, занимается оказанием квалифицированной медицинской помощи пациентам по различным лечебно-диагностическим направлениям. В штате клиники работают врачи преимущественно высшей и первой категории, среди которых кандидаты наук в области медицины. Лечение ведется в рамках стандартов оказания медпомощи в соответствии с принятыми клиническими протоколами. Структура медицинского центра включает основные отделения: поликлиника, диагностика, лаборатория, офтальмология, физиотерапия, реабилитация, неврология, хирургия, терапия, реанимация и клиника планирования семьи.
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-14:00