Вплив пролактина на здоров'я людини

15-05-2023
Пролактин (також відомий як лактотропін і ПРЛ) — це гормон, який відповідає за лактацію, певний розвиток тканин грудей і сприяє сотням інших процесів в організмі. Рівень пролактину зазвичай підвищений у вагітних або годуючих груддю жінок.
Вплив пролактина на здоров'я людини

Однак інколи пролактин може бути вищим за норму і впливати на здоров'я жінки не тільки під час вагітності та грудного вигодовування. Чим небезпечний високий рівень пролактину для жінок у такому випадку розповідаємо далі.

Більша частина пролактину надходить з гіпофіза. Він виробляє і вивільняє (секретує) гормон. Гіпофіз — це невелика залоза розташована в основі мозку під гіпоталамусом. Це частина вашої ендокринної системи, яка відповідає за вироблення багатьох важливих гормонів, у тому числі пролактину. Дофамін (хімічна речовина мозку) і естроген (гормон) контролюють виробництво пролактину та його виділення гіпофізом.

Ваша центральна нервова система, імунна система, матка і молочні залози також здатні виробляти пролактин. Наступні фактори можуть сприяти утворенню пролактину в цих тканинах:

• Стрес.
  • Постійні та тривалі масажі шийної ділянки.
  • Надмірне фізичне навантаження.
  • Стимуляція сосків фізичною напругою або неякісною білизною.

Підвищення рівня пролактину під час вагітності та годування груддю є нормальним, аномальне підвищення — це гіперпролактинемія, яка може спричинити сексуальну дисфункцію, безпліддя та лактацію у дорослих, які не годують грудьми. Інші негативні наслідки включають:

• Нерегулярні або відсутні місячні.
  • Втрата лібідо (статевого потягу).
  • Виділення з молочних залоз - галакторея (вироблення грудного молока, коли ви не вагітні або не годуєте грудьми).
  • Проблеми з щитоподібною залозою.
  • Безпліддя (внаслідок відсутності овуляції).
  • Мастопатія.
  • Остеопароз.
  • Припливи.
  • Сухість піхви.
  • Збільшення ваги.
  • Чутливість грудей.
  • Акне.
  • Гірсутизм (надмірний ріст волосся на тілі та обличчі).
  • Пролактинома - це неракова пухлина гіпофіза, яка змушує його виробляти занадто багато пролактину. Основним ефектом пролактиноми є зниження рівня статевих гормонів, а саме естрогену та тестостерону. Пролактинома не є небезпечною для життя, але вона може викликати проблеми із зором, безпліддя та інші. Крім того, вона впливає на центральну нервову систему, що спричиняє дратівливість, плаксивість, депресивні стани, порушення сну.
Oxford Medical Ilaya — это современный медицинский центр с крупным отделением репродуктивной медицины, а также поликлиникой для взрослых и дневным стационаром. Здесь установлено новое диагностическое и лечебное оборудование экспертного класса.
Центр «Медпомощь» специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента — ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.