Як розпізнати депресію

15-06-2021
Депресія відноситься до числа психічних захворювань і характеризується появою тривалої (понад 2-х тижнів) зневіри, втратою інтересу до навколишніх подій, нездатністю займатися повсякденною роботою, а також зниженням самооцінки.
Як розпізнати депресію

Важливо відрізняти депресію (як хворобу) від депресивної реакції, яка може розвинутися у людини у відповідь на ту чи іншу ситуацію. Вона може тривати до декількох годин (не більше). Найчастіше депресія діагностується у жінок, що найімовірніше обумовлено більш вираженими змінами нейро-ендокринної системи, особливо в періоди менструації, після пологів, при клімаксі.

Що стосується чоловічої половини населення планети, вони рідше звертаються до фахівців через соціальні стереотипи, при цьому у них депресивні стани безпосередньо пов'язані з алкоголізмом, пристрастями до наркотиків, ігор.

Найбільш схильні до розвитку депресії такі групи людей:

• похилого віку, що пов'язано з втратою сенсу життя;
  • при втраті близьких людей;
  • після розлучення;
  • при зміні роботи;
  • при наявності факту насильства в сім'ї;
  • при різкому погіршенні матеріального статусу;
  • при високому психоемоційному навантаженні на роботі.

Щоб розпізнати депресію, необхідно знати її прояви:

• невпевненість в собі;
  • зниження концентрації уваги;
  • загальмованість;
  • неспокійний сон (часті пробудження, безсоння);
  • зміни апетиту, внаслідок чого спостерігається набір або зменшення маси тіла;
  • пригнічений настрій;
  • підвищена стомлюваність на тлі звичного навантаження;
  • зниження інтересу до речей і події, які раніше приносили задоволення;
  • почуття провини;
  • песимістичний настрой на майбутнє.

Грозним проявом депресії може стати спроба суїциду, так як у таких людей присутні думки про смерть. Вони бачать самогубство як вирішення проблеми.

Гормональні зміни в організмі на тлі депресії призводять до таких наслідків:

• підвищена дратівливість, зниження больового порогу, агресія - наслідок дефіциту серотоніну;
  • слабкість, порушення уваги, відсутність ініціативи - через низьку концентрацію норадреналіну в крові;
  • когнітивні розлади, втрата інтересу до навчання, відсутність задоволення від їжі, інтимної близькості - результат нестачі дофаміну.

Діагностикою та лікуванням захворювання повинен займатися фахівець, інакше депресія може привести до таких наслідків, як розвиток і прогресування хвороб серцево-судинної, травної, дихальної систем, не кажучи вже про суїцид.

Oxford Medical Ilaya — это современный медицинский центр с крупным отделением репродуктивной медицины, а также поликлиникой для взрослых и дневным стационаром. Здесь установлено новое диагностическое и лечебное оборудование экспертного класса.
Центр «Медпомощь» специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента — ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.