Статистика з туберкульозу в Україні

25-09-2020
Багато хто пам'ятає про таке захворювання, як туберкульоз? В Україні епідемія туберкульозу була оголошена ще в 1995 році, і до сих пір ми її не подолали. Більш того, подолавши коронавірусну інфекцію, наша країна ризикує зіткнутися зі збільшенням випадків туберкульозу. Чому ситуація погіршується і чому про туберкульоз варто пам'ятати завжди?
Статистика з туберкульозу в Україні

Туберкульоз — одне з найпоширеніших у світі інфекційних захворювань, яке в 1993 році ВООЗ включила в число найбільш смертоносних хвороб.

Щорічно від цього захворювання помирає понад 1,5 млн людей у різних країнах світу, в Україні смертність щороку становить 4000 осіб. Слід також відзначити, що наша країна займає друге місце в Європі за рівнем захворюваності на цю патологію. У 2019 році в країні було зафіксовано 25 200 нових випадків, а всього на обліку перебувало близько 30 000 хворих. При тому, що, відповідно до статистичних даних ВООЗ, близько 23% випадків патології в нашій країні не визначається.

Туберкульоз — серйозна соціальна легко заразна інфекційна хвороба, ймовірність захворіти на туберкульоз існує у кожного. Тому майже у всіх країнах світу дане захворювання є першочерговою складовою загальнодержавної політики. Уряди тих країн, які виділяють асигнування на протитуберкульозні заходи, добилися значних успіхів в боротьбі з туберкульозом. На жаль, протитуберкульозні установи України фінансуються лише на 30-40% від потреби, тому нині неможливо здійснювати в повному обсязі протитуберкульозні заходи. Тому не вистачає протитуберкульозних препаратів для хворих на туберкульоз і до 40% їх не виліковується, а серед здорового населення не проводяться належні профілактичні заходи і своєчасне активне виявлення туберкульозу методом туберкулінодіагностики у дітей та методом флюорографії у дорослих.

Oxford Medical Ilaya — это современный медицинский центр с крупным отделением репродуктивной медицины, а также поликлиникой для взрослых и дневным стационаром. Здесь установлено новое диагностическое и лечебное оборудование экспертного класса.
Центр «Медпомощь» специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента — ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.