Що ми знаємо про холеру
На щастя, за результатами епідемнагляду МОЗ, в Україні цього року поки що не зафіксовано випадків холери. Проте, варто бути пильними, щоб уберегтися від можливого поширення хвороби.
Отож, що нам відомо про холеру. Холера - це бактеріальне захворювання, яке зазвичай поширюється через забруднену воду. Холера викликає сильну діарею та зневоднення. Без лікування холера може призвести до летального наслідку протягом кількох годин навіть у раніше здорових людей. Проте, ця хвороба легко піддається лікуванню, і вчасне звернення до лікаря може врятувати від важких наслідків.
Симптоми холерної інфекції можуть включати:
- Діарея. Діарея, пов’язана з холерою, виникає раптово та може швидко спричинити небезпечну втрату рідини — приблизно 1 літр на годину. Діарея, спричинена холерою, часто має блідий, молочний вигляд, який нагадує воду, у якій промивали рис.
- Нудота та блювання. Блювота виникає особливо на ранніх стадіях холери і може тривати годинами.
- Зневоднення. Зневоднення може розвинутися протягом кількох годин після початку симптомів холери та варіюватися від легкого до важкого. Втрата 10% і більше маси тіла свідчить про серйозне зневоднення.
Ознаки та симптоми холерного зневоднення включають дратівливість, втому, запалі очі, сухість у роті, сильну спрагу, суху та зморщену шкіру, яка повільно відновлюється, якщо її стиснути в складку, невелике або неповне сечовипускання, низький артеріальний тиск і нерегулярне серцебиття.
Основним запобіжним заходом проти хвороби є профілактика холери, яка включає такі правила:
- регулярно мийте руки з милом і водою, особливо після відвідування туалету та перед приготуванням або їжею;
- пийте тільки кип'ячену або бутильовану воду з-під крана;
- чистіть зуби бутильованою або кип’яченою водою;
- не їжте сирі фрукти та овочі (включаючи салати), які ви не промили бутильованою або кип’яченою водою і не приготували самостійно;
- не їжте молюсків та інші сирі морепродукти;
- не їжте морозиво та не додавайте лід у напої.