Прес-конференція на тему: "Метод Кенгуру як золотий стандарт порятунку крихітних життів"
Метод Кенгуру — унікальний, ефективний і технологічно простий спосіб порятунку життя недоношених малюків. Основоположник методу — колумбійський педіатр Едгар Рей, який поставив експеримент по впровадженню методу в своєму інституті і продемонстрував вражаючі результати: смертність і інфекційні захворювання дітей різко скоротилися. Подальші дослідження підтвердили: метод доктора Едгара Рейя ефективний і безпечний. Догляд за Методом Кенгуру включає в себе тепловий захист малюка завдяки постійному тісному контакту «шкіра до шкіри», грудне вигодовування, разом з яким дитинка отримує всі необхідні елементи для розвитку і зростання та захист від інфекцій завдяки маминій мікрофлорі, безпеку і, звичайно ж, неймовірну силу маминих обіймів.
Щорічно в нашій країні 20 000 дітей народжуються недоношеними. А ніжність маминих обіймів — найдієвіший інструмент для виходжування малюків, які з'явилися на світ раніше терміну.
Спікери прес-конференції:
Куриліна Тетяна Валеріївна — доктор медичних наук, провідний науковий співробітник відділення неонатології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України».
Лакша Ольга Тимофіївна — кандидат медичних наук, доцент кафедри неонатології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.
Орлова Тетяна Олександрівна — заслужений лікар України, завідувач відділення інтенсивної виходжування глибоко недоношених дітей НДСЛ «ОХМАТДИТ».
Метод Кенгуру — унікальний, ефективний і технологічно простий спосіб порятунку життя недоношених малюків. Основні складові, без яких метод не буде працювати — це:
- максимальний контакт «шкіра до шкіри»;
- тепловий ланцюжок, тепловий комфорт;
- грудне вигодовування.
Метод Кенгуру — це золотий стандарт виходжування передчасно народжених дітей. З великою доказовою базою безпеки, ефективності та якості.
Ключові переваги Методу Кенгуру:
- ранній, тривалий і безперервний контакт шкіра-до-шкірі матері і дитини;
- м'який ефективний метод, який дозволяє уникнути занепокоєння і хвилювання, характерних для догляду за недоношеними дітьми в пологових будинках;
- краще розвивається мозок дитини;
- дитина краще набирає вагу;
- поліпшується дихання дитини;
- сприяє грудному вигодовуванню;
- зміцнює зв'язок між матір'ю і дитиною;
- знеболюючий ефект для дитини;
- дитина захищена від інфекцій;
- батьки більш компетентні в догляді за малюком;
- можливість ранньої виписки для дітей з недостатньою вагою;
- ініціюється в пологовому будинку і може бути подовжений вдома (мамам удома може бути потрібна підтримка та догляд).