Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Друге планове УЗД при вагітності

Друге планове УЗД при вагітності (Второе плановое УЗИ при беременности)

Друге УЗД при вагітності зазвичай проводять на 20-22 тижні розвитку плоду. Саме друге УЗД дає більш достовірні результати щодо правильного формування ембріону та можливих відхилень

Що дозволяє побачити друге планове УЗД?

Насамперед процедуру проводять для детального дослідження плоду, що росте в утробі матері. Як відомо, під час першого дослідження фахівцю вдається побачити лише мозок, сечовий міхур та кишківник, не маючи можливості їх детально розглянути. Багатьох майбутніх мам цікавить, коли роблять друге УЗД. Як правило, його проводять на терміні 20 тижнів, коли всі органи вже чітко видно. Друге УЗД допомагає детально розглянути:

  • мозок;
  • розмір голови і живота; очниці;
  • нирки;
  • передню частину очеревини;
  • пупок;
  • шлунок і кишківник;
  • серце.

Вивчивши детально всі вищеперелічені органи, лікар робить висновок про їх стан, у разі виявлення патологій відправляє пацієнтку на додаткову діагностику.

Крім того, коли роблять друге УЗД при вагітності, вивчають і маткову артерію з пуповиною, і сам кровообіг. У цей період вже добре проглядається стан плаценти, товщина, розміри та розташування. Фахівець визначає наявність кіст або наростів-кальцифікатів, що може негативно позначатися на розвитку зародку. Останнє дозволяє робити висновки щодо того, наскільки добре встановлена взаємодія між організмами ембріону та майбутньої матері.

Друге УЗД визначає також:

  • об'єм навколоплодних вод (не виключено маловоддя або багатоводдя);
  • гіпертонус матки;
  • стать дитини.

УЗД при вагітності може поставити під сумнів сприятливий розвиток плоду, через що фахівець найчастіше відправляє породіллю на повторне обстеження з метою підтвердити свої сумніви. Якщо наявність патології було підтверджено, своєчасно розпочате лікування позитивно позначиться на формуванні плоду. Зазвичай внутрішньоутробне лікування призначається генетиком.

Що показує розшифровка УЗД

Друге УЗД при вагітності містить в собі наступну інформацію:

  • кількість плодів;
  • положення і локалізацію плоду (до 7 місяців про положення ембріону можна не хвилюватися, тому що він переміщається і перевертається в утробі матері, однак до 30-32 тижнях дитина повинна прийняти положення, відповідно правильної локалізації при нормальних пологах, тобто головне);
  • фетометрію з показниками розмірів і співвідношень скроневих кісток голови, лобу і потилиці, обсяг голови і живота, показники мозку, серця;
  • імовірну масу і росту плоду;
  • термін вагітності;
  • можливі ознаки гіпотрофії;
  • виявлені вади розвитку майбутнього малюка;
  • становище пуповини;
  • ЧСС.

Чи можна пропустити друге УЗД?

Друге планове дослідження стану майбутньої матері і дитини дуже важливе, пропускати його не рекомендується. Однак, якщо жінка все ж пропустила ці терміни, тоді лікар може призначити УЗ-діагностику на 26 тижні. Змінювати же час процедури слід не самостійно і не за бажанням вагітної, а як того вимагає її стан. Наприклад, рання діагностика призначається в разі підозри у плоду вад і патологій. Саме ультразвук зможе підтвердити або спростувати сумніви щодо правильного діагнозу, і в разі невтішного вердикту жінка ще встигне перервати вагітність.

Якщо говорити про пізній період ультразвукового аналізу, його виконують у разі виявлених проблем з серцево-судинною системою дитини. На 26 тижні розвитку вже добре простежується структура серця, тому пізніший УЗД допоможе виявити серцеві вади.

Чи небезпечно проводити ультразвукову процедуру

Думки з приводу нешкідливості для плоду ультразвукового обстеження кардинально розходяться. Більшість фахівців не бачить жодної причини для скасування цього виду діагностики для вагітних, так як вважає його найбезпечнішим способом визначити стан матусі і малюка. Однак є й інша сторона - вчені, які вважають, що ультразвукові хвилі все ж впливають на формування зародку, сповільнюючи на певних етапах зростання його клітин.

Але як би там не було, думка і перших, і других сходиться: на 20 тижні УЗ-обстеження не представляє ніякої загрози для маленького, оскільки використання вагінальних датчиків відсутня, а значить, і немає ніякого механічного впливу на шийку матки, що здатно зашкодити жінці. Більш того, сам зародок на цьому терміні вже міцний і стійкий до самих різних і непередбачуваних дій навколишнього середовища, включаючи і незначні коливання ультразвукових хвиль.

Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Тому маніпуляцію вважають не тільки нешкідливою, але і корисною, так як таке дослідження дозволяє передчасно виявити наявні патології або інші відхилення.

Переклад російською мовою:

Второе УЗИ при беременности обычно проводят на 20-22 недели развития плода. Именно второе УЗИ дает более достоверные результаты касательно правильного формирования эмбриона и возможных отклонений.

Что позволяет увидеть второе плановое УЗИ?

Первым делом процедуру проводят для детального исследования растущего в утробе матери плода. Как известно, во время первого исследования специалисту удается увидеть только мозг, мочевой пузырь и кишечник, не имея возможности их детально рассмотреть. Многим будущих мам интересует, во сколько недель делают 2 УЗИ. Как правило, второе УЗИ проводят на 20 недели, сроке, когда все органы уже отчетливо видны.

Второе УЗИ помогает детально рассмотреть:

  • мозг;
  • размер головы и животика;
  • глазницы;
  • почки;
  • переднюю часть брюшины;
  • пупок;
  • желудок и кишечник;
  • сердце.

Изучив детально все вышеперечисленные органы, врач делает заключение об их состоянии, в случае выявления патологий отправляет пациентку на дополнительную диагностику.

Кроме того, когда делают второе УЗИ при беременности, изучают и маточную артерии с пуповиной, и само кровообращение. В этот период уже хорошо просматривается состояние плаценты, толщина, размеры и расположение. Специалист определяет наличие кист или наростов-кальцификатов, что может отрицательно сказываться на развитии зародыша. Последнее позволяет делать выводы касательно того, насколько хорошо установлено взаимодействие между организмами эмбриона и будущей матери.

Второе УЗИ определяет также:

  • объем околоплодных вод (не исключено маловодие или многоводие);
  • гипертонус матки;
  • пол ребенка.

УЗИ при беременности может поставить под сомнение благоприятное развитие плода, из-за чего специалист чаще всего отправляет роженицу на повторное обследование с целью подтвердить свои сомнения. Если наличие патологии было подтверждено, своевременно начатое лечение положительно скажется на формировании плода. Обычно внутриутробное лечение назначается генетиком.

Что показывает расшифровка УЗИ

Второе УЗИ при беременности содержит в себе следующую информацию:

  • число плодов;
  • положение и локализацию плода (до 7 месяцев о положении эмбриона можно не волноваться, потому что перемещается и переворачивается в утробе матери, однако к 30-32 неделям ребенок должен принять положение, соответствующее правильной локализации при нормальных родах, то есть головное);
  • фетометрию с показателями размером и соотношений височных костей головы, лба и затылка, объем головы и живота, показатели мозга, сердца;
  • предположительную массу и рост плода;
  • срок беременности;
  • возможные признаки гипотрофии;
  • обнаруженные пороки развития будущего малыша;
  • положение пуповины;
  • ЧСС.

Можно ли пропустить второе УЗИ?

Второе плановое исследование состояния будущей матери и ребенка очень важно, пропускать его не рекомендуется. Однако, если женщина все же пропустила все сроки, тогда врач может назначить УЗ-диагностику на 26 неделе. Изменять же время процедуры следует не самостоятельно и не по желанию беременной, а как того требует ее состояние. К примеру, ранняя диагностика назначается в случае подозрения у плода пороков и патологий. Именно ультразвук сможет подтвердить или опровергнуть сомнения касательно правильного диагноза, и в случае неутешительного вердикта женщина еще успеет прервать беременность.

Если говорить о позднем периоде ультразвукового анализа, его выполняют в случае обнаруженных проблем с сердечно-сосудистой системой ребенка. На 26 недели развития уже хорошо прослеживается структура сердца, поэтому более позднее УЗИ поможет выявить сердечные пороки.

Опасно ли проводить ультразвуковую процедуру

Мнения по поводу безвредности для плода ультразвукового обследования кардинально расходятся. Большинство специалистов не видит ни одной причины для отмены этого вида диагностики для беременных, так как считает его самым безопасным способом определить состояние мамочки и малыша. Однако имеется и другая сторона — ученые, полагающие, что ультразвуковые волны все же оказывают влияние на формирование зародыша, замедляя на определенных этапах рост его клеток.

Но как бы там ни было, мнение и первых, и вторых сходится: на 20 неделе УЗ-обследование не представляет никакой угрозы для маленького, поскольку использование вагинальных датчиков отсутствует, а значит, и нет никакого механического воздействия на шейку матки, способное навредить женщине. Более того, сам зародыш на этом сроке уже крепок и устойчив к самым разным и непредсказуемым воздействиям окружающей среды, включая и незначительные колебания ультразвуковых волн.

Поэтому манипуляцию считают не только безвредной, но и полезной, так как такое исследование позволяет преждевременно выявить имеющиеся патологии или другие отклонения.

Київ бул. Вацлава Гавела, 4 м.Берестейська22 9 м.Шулявська30 8
8,1
Багатопрофільна клініка «Гіппократ» заснована в 1999 році. Ця приватна установа, стала згодом торговою маркою, однією з перших була акредитована українським Міністерством охорони здоров'я.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-22:00 Сб: 08:00-22:00 Нд: 08:00-22:00
Допомога Плюс на Осокорках — медичний заклад, що спеціалізується на наданні повного спектру послуг в області гінекології, мамології, урології, проктології, ортопедії та пластичної хірургії.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:30-20:30 Сб: 08:30-20:30
Oxford Medical — це сучасний медичний центр з великим відділенням репродуктивної медицини, а також поліклінікою для дорослих та денним стаціонаром. Тут встановлено нове діагностичне та лікувальне обладнання експертного класу.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
Doctor Sam – це багатопрофільна клініка з міжнародними стандартами якості медичних послуг і сервісом високого рівня. Напрямками роботи є амбулаторно-поліклінічний консультативний прийом лікарів, діагностика, супровід вагітності, денний стаціонар, профілактичні щеплення тощо.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-18:00 Нд: 09:00-18:00
Київ пр-т Валерія Лобановського, 17 (пр-т Червонозоряний), 1 поверх м.Вокзальна39 14 м.Деміївська56 18 м.Олімпійська59 21
6,2
Багатофункціональний медичний комплекс "Медбуд" починає свою історію в 1979 році. Установа була побудована для надання медичної допомоги співробітникам "Київміськбуду". Постійне вдосконалення матеріально-технічної та лікувально-діагностичної бази і приплив кваліфікованих кадрів допоміг стати центру одним з лідерів по наданню своєчасної медичної допомоги.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 09:00-14:00
Київ вул. Солом'янська, 17 (Київська КБ №4 Корпус №1, в рентгенвідділення) м.Вокзальна38 8 м.Олімпійська45 13
8,1
На базі Київської міської КЛ №4 працює центр комп'ютерної томографії «Вітаком Діагностика». Діагностика проводиться із застосуванням обладнання преміум класу, що дозволяє гарантувати низьку ступінь опромінення, високу якість отриманих зображень. Саме сканування і друк знімка займає 15 хвилин.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00
Київська неврологічна клініка «АКСІМЕД» не перший рік займається наданням спеціалізованих лікувальних, діагностичних та реабілітаційних послуг. Спеціалізація медзакладу — центральна і периферична нервові системи та патології, пов'язані з ними.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-18:00 Нд: 09:00-15:00
Київ вул. Васильківська, 45, корпус 4 м.Васильківська
6,1
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 10:00-15:00