Все про МРТ

Магнітно-резонансна томографія - метод діагностики внутрішніх органів. Його принцип заснований на впливі магнітного поля на атоми водню, що містяться в організмі людини , відповідна реакція яких передається на комп'ютер у вигляді електричних імпульсів та перетворюється в зображення обстежуваних органів.
Після проведення МРТ фахівець отримує знімки високої роздільної здатності та контрастності, які за якістю можна порівняти з реальними зображеннями органів в розрізі. Знімки дозволяють виявити:
- переломи, забої, вивихи та інші травми;
- захворювання серцево-судинної та сечостатевої систем;
- доброякісні та злоякісні пухлинні утворення в головному мозку, легенів, підшлункової та молочних залозах, тощо;
- патології головного та спинного мозку;
- інфекції суглобів і кісток;
- порушення будови хребта, шийного, попереково-крижового і грудного відділу.
Переваги МРТ:
- висока інформативність обстеження;
- немає необхідності в попередній підготовці;
- безболісність;
- відсутність шкідливого для здоров'я випромінювання;
- можливість отримання високоякісних контрастних зображень без необхідності введення в тіло людини рентгеноконтрастних речовин.
Розрізняють закрите і відкрите МРТ. При проходженні дослідження першого типу пацієнту необхідно лягти на стіл, що рухається всередині томографа. Для забезпечення нерухомості людину пристібають до столу ременями. Магнітне поле впливає на організм і вибудовує елементарні частинки в тілі, які під впливом радіохвиль випромінюють відповідні сигнали. Реакцію частинок отримує комп'ютер, який далі перетворює її в тривимірні зображення.
МРТ відкритого типу істотно відрізняється від дослідження всередині томографа. Вона проводиться в окремій кімнаті. Підходить для людей будь-якої комплекції, які страждають на психічні розлади (в тому числі, на клаустрофобію), які отримали важкі ушкодження і потребують медичної допомоги одночасно з обстеженням.
При проведенні МРТ відкритого типу лікар або член сім'ї пацієнта має можливість перебувати поруч з обстежуваних людиною. Це важливо при діагностиці дітей і літніх людей.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Для правильної оцінки даних закритого і відкритого МРТ лікарі порівнюють їх з попередніми результатами, враховують показники УЗД, рентгенівських знімків, лабораторних аналізів крові.
Переклад російською мовою:
Магнитно-резонансная томография — метод диагностики внутренних органов. Его принцип основан на воздействии магнитного поля на содержащиеся в организме человека атомы водорода, ответная реакция которых передается на компьютер в виде электрических импульсов, преобразуется в изображения обследуемых органов.
После проведения МРТ специалист получает снимки высокого разрешения и контрастности, по качеству сравнимые с реальными изображениями органов в разрезе. Снимки позволяют выявить:
- переломы, ушибы, вывихи, прочие травмы;
- заболевания сердечно-сосудистой и мочеполовой систем;
- доброкачественные и злокачественные опухолевые образования в головном мозге, легких, поджелудочной и молочных железах и др.;
- патологии головного и спинного мозга;
- инфекции суставов и костей;
- нарушения строения позвоночника, шейного, пояснично-крестцового и грудного отдела.
Преимущества МРТ:
- высокая информативность обследования;
- нет необходимости в предварительной подготовке;
- безболезненность;
- отсутствие вредного для здоровья излучения;
- возможность получения высококачественных контрастных изображений без необходимости введения в тело человека рентгеноконтрастных веществ.
Различают закрытое и открытое МРТ. При прохождении исследования первого типа пациенту необходимо лечь на стол, движущийся внутри томографа. Для обеспечения неподвижности человека пристегивают к столу ремнями. Магнитное поле воздействует на организм и выстраивает элементарные частицы в теле, которые под влиянием радиоволн излучают ответные сигналы. Реакцию частиц получает компьютер, который далее преобразует ее в трехмерные изображения.
МРТ открытого типа существенно отличается от исследования внутри томографа. Она проводится в отдельной комнате. Подходит для людей любой комплекции, страдающих психическими расстройствами (в том числе, клаустрофобией), получивших тяжелые повреждения и требующих медицинской помощи одновременно с обследованием.
При проведении МРТ открытого типа врач либо член семьи пациента имеет возможность находиться рядом с обследуемым человеком. Это важно при диагностике детей и пожилых людей.
Для правильной оценки данных закрытого и открытого МРТ врачи сравнивают их с предыдущими результатами, учитывают показатели УЗИ, рентгеновских снимков, лабораторных анализов крови.







