Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Сучасна ультразвукова діагностика (Современная ультразвуковая диагностика)

Сучасна ультразвукова діагностика (Современная ультразвуковая диагностика)

Сучасне УЗД

Ультразвукове дослідження є сьогодні найпоширенішим способом діагностування різних патологій людини, які не видно при звичайному терапевтичному огляді. Простота та доступність методу виводить його на передові позиції у діагностиці.

Трохи історії

Ще наприкінці 19 століття світові вчені замислювалися і вивчали можливості хвиль та променів, вони постійно проводили досліди з метою спрямувати силу звуку та променів у корисну для людства течію. Так, радіологи розробили перші апарати УЗД, які змогли відтворити перші картинки. Сталося це 1954 року. Широку практику в медичних установах цей метод знайшов уже 1956 року. З того часу різні компанії активно працюють над постійним удосконаленням апаратури та збільшенням її функціональних можливостей.

Як проводится процедура?

Сам процес обстеження абсолютно безболісний, неінвазивний, який не потребує особливої ​​спеціальної підготовки.

Всю апаратуру щодо УЗД поєднує загальний принцип дії: апарат генерує надзвукові хвилі (які не вловлюються людським вухом). Ці хвилі передаються за допомогою датчика – трансд'юсера на досліджувану частину організму людини. Для кращого ковзання датчика по шкірі та усунення повітря між ним та тілом людини на шкіру наноситься спеціальний гель-провідник. Хвилі, що посилаються генератором, частково проходить через тканини та структури органів, а частково - повертаються назад. Саме завдяки цьому поверненню і формується коефіцієнт відображення, який перетворюється датчиком на зображення на моніторі апарата УЗД.

Коефіцієнт відбиття та якість картинки залежить від щільності і структурних особливостей тканини, на яку посилається хвиля. Залежно від цього виходить темніше або світліше зображення - гіпоехогенна і гіперехогенна картина відповідно.

Сучасна УЗД-апаратура

Сьогодні апаратне забезпечення для ультразвукової діагностики давно вийшло за межі звичайного приладу, яким водять по шкірі.

Так, досить давно вже проводяться такі види УЗД як трансвагінальне, трансректальне та трансуретральне. За цих методик спеціальний прилад вводиться в піхву, пряму кишку або сечівник, дозволяючи провести більш детальне дослідження.

Багато компаній виходять на ринок із сучасними УЗД-апаратами, які характеризуються більш привабливим дизайном, компактністю, швидкістю дії, що суттєво економить час на проведення процедури.

Також на ринок вийшла компактна апаратура, яка забезпечує можливість проведення обстеження ультразвуком вдома.

Але головною перевагою новинок є такі:

  • підвищена візуалізація, що забезпечує більш точну картинку;
  • відхід від стандартного двовимірного чорно-білого зображення на користь тривимірного кольорового та об'ємного зображення;
  • можливість побачити картинку у чотиривимірному кольоровому зображенні в динаміці у часі;
  • дослідження органу можна проводити під будь-яким кутом і в будь-якому напрямку – картинка стає від цього коректнішою;
  • можливість кольорового обстеження судин та інших структур;
  • соноеластографія та інші складні методики, що забезпечують надякісну діагностику патологій на ранніх етапах.
Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Найбільш якісне обладнання здатне гарантувати проникаючу, контрастну, просторову, а також роздільну здатність на найвищому рівні. Вибираючи місце обстеження, краще зупинити свій вибір на медичному центрі, обладнаному апаратурою сучасного покоління, що забезпечить точніший результат дослідження.

Переклад російською мовою:

Современное УЗИ

Ультразвуковое исследование является сегодня самым распространённым способом диагностирования различных патологий человека, которые не видны при обычном терапевтическом осмотре. Простота и доступность метода выводит его на передовые позиции в диагностике.

Немного истории

Ещё в конце 19 столетия мировые учёные задумывались и изучали возможности волн и лучей, они постоянно проводили опыты с целью направить силу звука и лучей в полезное для человечества течение. Так радиологи разработали первые аппараты УЗИ, которые смогли воспроизвести первые картинки. Случилось это в 1954 году. Широкую практику в медицинских учреждениях этот метод обрёл уже в 1956 году. С того времени разные компании активно работают над постоянным совершенствованием аппаратуры и увеличением её функциональных возможностей.

Как проводится процедура?

Сам процесс обследования совершенно безболезненный, неинвазивный и не требующий особой специальной подготовки.

Всю аппаратуру для проведения УЗД объёдиняет общий принцип действия: аппарат генерирует сверхзвуковые волны (которые не улавливаются человеческим ухом). Эти волны передаются посредством датчика - трансдьюсера на исследуемую часть организма человека. Для лучшего скольжения датчика по коже и устранения воздуха между ним и телом человека на кожу наносится специальный гель-проводник. Волны, посылаемые генератором, частично проходит через ткани и структуры органов, а частично - возвращаются назад. Именно благодаря этому возвращению и формируется коэффициент отражения, который преобразовывается датчиком в изображение на мониторе аппарата УЗД.

Коэффициент отражения, а соответственно, - и качество картинки зависит от плотности и структурных особенностей ткани, на которую посылается волна. В зависимости от этого получается более тёмное или более светлое изображение - гипоэхогенная и гиперэхогенная картина соответственно.

Современная УЗД-аппаратура

Сегодня аппаратное обеспечение для проведения ультразвуковой диагностики давно вышло за пределы обычного прибора, которым водят по коже.

Так, достаточно давно уже проводятся такие виды УЗИ, как трансвагинальное, трансректальное и трансуретральное. При этих методиках специальный прибор вводится во влагалище, прямую кишку или мочеиспускательный канал, позволяя провести более детальное исследование.

Многие компании выходят на рынок с современными УЗД-аппаратами, которые характеризуются более привлекательным дизайном, компактностью, быстротой действия, что существенно экономит время на проведение процедуры.

Также на рынок вышла компактная аппаратура, которая обеспечивает возможность проведения обследования ультразвуком на дому.

Но главным преимуществом новинок являются такие:

  • повышенная визуализация, обеспечивающая более чёткую картинку;
  • отход от стандартного двухмерного чёрно-белого изображения в пользу трёхмерного цветного и объёмного изображения;
  • возможность увидеть картинку в четырёхмерном цветном изображении в динамике во времени;
  • исследование органа можно проводить под любым углом и в любом направлении - картинка становится от этого более корректной;
  • возможность цветного обследования сосудов и прочих структур;
  • соноэластография и другие сложные методики, обеспечивающие сверхкачественную диагностику патологий на ранних этапах.

Самые качественные образцы способны гарантировать проникающую, контрастную, пространственную, а также разрешающую возможности на самом высоком уровне. Выбирая место обследования, лучше остановить свой выбор на медицинском центре, оборудованном аппаратурой современного поколения, что обеспечит более точный результат исследования.

Київ бул. Вацлава Гавела, 4 м.Берестейська22 9 м.Шулявська30 8
8,1
Багатопрофільна клініка «Гіппократ» заснована в 1999 році. Ця приватна установа, стала згодом торговою маркою, однією з перших була акредитована українським Міністерством охорони здоров'я.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-22:00 Сб: 08:00-22:00 Нд: 08:00-22:00
Допомога Плюс на Осокорках — медичний заклад, що спеціалізується на наданні повного спектру послуг в області гінекології, мамології, урології, проктології, ортопедії та пластичної хірургії.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:30-20:30 Сб: 08:30-20:30
Oxford Medical — це сучасний медичний центр з великим відділенням репродуктивної медицини, а також поліклінікою для дорослих та денним стаціонаром. Тут встановлено нове діагностичне та лікувальне обладнання експертного класу.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
Doctor Sam – це багатопрофільна клініка з міжнародними стандартами якості медичних послуг і сервісом високого рівня. Напрямками роботи є амбулаторно-поліклінічний консультативний прийом лікарів, діагностика, супровід вагітності, денний стаціонар, профілактичні щеплення тощо.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-18:00 Нд: 09:00-18:00
Київ пр-т Валерія Лобановського, 17 (пр-т Червонозоряний), 1 поверх м.Вокзальна39 14 м.Деміївська56 18 м.Олімпійська59 21
6,2
Багатофункціональний медичний комплекс "Медбуд" починає свою історію в 1979 році. Установа була побудована для надання медичної допомоги співробітникам "Київміськбуду". Постійне вдосконалення матеріально-технічної та лікувально-діагностичної бази і приплив кваліфікованих кадрів допоміг стати центру одним з лідерів по наданню своєчасної медичної допомоги.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 09:00-14:00
Київ вул. Солом'янська, 17 (Київська КБ №4 Корпус №1, в рентгенвідділення) м.Вокзальна38 8 м.Олімпійська45 13
8,1
На базі Київської міської КЛ №4 працює центр комп'ютерної томографії «Вітаком Діагностика». Діагностика проводиться із застосуванням обладнання преміум класу, що дозволяє гарантувати низьку ступінь опромінення, високу якість отриманих зображень. Саме сканування і друк знімка займає 15 хвилин.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00
Київська неврологічна клініка «АКСІМЕД» не перший рік займається наданням спеціалізованих лікувальних, діагностичних та реабілітаційних послуг. Спеціалізація медзакладу — центральна і периферична нервові системи та патології, пов'язані з ними.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-18:00 Нд: 09:00-15:00
Київ вул. Васильківська, 45, корпус 4 м.Васильківська
6,1
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 10:00-15:00