Діагностика голови

Діагностика головного мозку необхідна, коли існує підозра на наявність патології. У більшості випадків захворювання проявляються вираженими симптомами, але обстеження за допомогою апаратури дозволяє провести безпомилковий аналіз патологій. У медичній практиці найпоширенішими є два види діагностики: комп'ютерна томографія (КТ) і магнітно-резонансна томографія (МРТ).
Результат, отриманий внаслідок використання методик, однаковий — лікар отримує можливість вивчити структуру органу та відстежити осередки ураження. Відмінність між діагностичними методами полягає в їхньому принципі дії.
Комп'ютерна томографія заснована на рентгенівському випромінюванні. Апарат рухається навколо тіла пацієнта, створюючи низку знімків під різними кутами. Після скринінгу отримані зображення обробляються, а на моніторі відображається підсумований результат. Отриманий багатошаровий знімок дозволяє максимально точно проаналізувати перебіг недуги, встановити причини. КТ показана при частих випадках втрати свідомості, больовому синдромі неясної етіології, травмах голови. Методика дає можливість без труднощів та в найкоротші терміни діагностувати патології різного характеру:
- Структурні порушення органу (гідроцефалія, доброякісні та злоякісні пухлини).
- Запальні процеси, у тому числі спричинені інфекційним зараженням (енцефаліт, менінгіт, абсцес).
- Аномалії судин (інсульт, аневризму).
- Кровиливи в головний мозок.
- Переломи кісток черепа та інші травми голови.
У деяких випадках КТ головного мозку проводиться за наявності нечіткої невротичної симптоматики. Їй також піддаються пацієнти зі скаргами на зниження зору та слуху, вираженими порушеннями мови та пам'яті. Причиною для проведення обстеження також можуть стати регулярні головні болі, які не супроводжуються підвищенням тиску.
Щодо МРТ, методика дає можливість спостерігати патологічні процеси у м'яких тканинах. Процедура дозволяє обстежити судини, перевірити цілісність кісток черепа. На відміну від попереднього методу, принцип дії МРТ не ґрунтується на дії рентгенівських променів. Зображення виходить за допомогою магнітного поля, що вловлює сигнали атомів водню у тканинах організму. Діагностика голови методом магнітно-резонансної томографії широко використовується в неврології та нейрохірургії.
Діагностика мозку показана хворим з підозрою на:
- пухлинні процеси (абсцес, рак);
- судинні порушення (інсульт, аневризм, артеріовенозна мальформація);
- аномалії роботи слухового та зорового апарату;
- збої в роботі центральної нервової системи (синдром Альцгеймера, розсіяний склероз).
Як і КТ, діагностика мозку магнітно-резонансним способом ефективна при травмах голови. Методика дозволяє встановити наявність переломів кісток черепа, відстежити патологічні процеси у тканинах, що виникли внаслідок сильного удару. Спостереженню підлягають також хворі із вродженими аномаліями та хронічними недугами.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Переваги МРТ очевидні: процедура безпечна для пацієнтів, оскільки не має променевого навантаження на організм. Крім того, обстеження головного мозку займає не надто багато часу (зазвичай скринінг триває від 10 хвилин до півгодини). Магнітне поле, що сприяє формуванню зображення на моніторі, розпізнає навіть дрібні порушення в роботі органу, що дає можливість діагностувати захворювання на ранніх стадіях. За наявності онкологічних патологій лікар проводить обстеження щодо метастаз.
Переклад російською мовою:
Диагностика головного мозга необходима, когда существует подозрение на наличие патологии. В большинстве случаев заболевания проявляются выраженными симптомами, но обследование с помощью аппаратуры позволяет провести безошибочный анализ патологий. В медицинской практике наиболее распространены два вида диагностики: компьютерная томография (КТ) и магнитно-резонансная томография (МРТ).
Результат, полученный вследствие использования методик, одинаков — врач получает возможность изучить структуру органа и отследить очаговые поражения. Различие между диагностическими методами состоит в их принципе действия.
Компьютерная томография основана на рентгеновском излучении. Аппарат двигается вокруг тела пациента, создавая ряд снимков под разными углами. После скрининга полученные изображения обрабатываются, а на мониторе отображается суммированный результат. Полученный многослойный снимок позволяет максимально точно проанализировать течение недуга, установить его причины. КТ показана при периодических обмороках, болевом синдроме неясной этиологии, травмах головы. Методика дает возможность без затруднений и в кратчайшие сроки диагностировать патологии различного характера:
- Структурные нарушения органа (гидроцефалия, доброкачественные и злокачественные опухоли).
- Воспалительные процессы, в том числе вызванные инфекционным заражением (энцефалит, менингит, абсцесс).
- Аномалии сосудов (инсульт, аневризма).
- Кровоизлияния в головной мозг.
- Переломы костей черепа и прочие травмы головы.
В некоторых случаях КТ головного мозга проводится при наличии нечеткой невротической симптоматике. Ей также подвергаются пациенты с жалобами на снижение зрения и слуха, выраженными нарушениями речи и памяти. Причиной для проведения обследования также могут стать регулярные головные боли, не сопровождающиеся повышением давления.
Что касается МРТ, методика дает возможность наблюдать патологические процессы в мягких тканях. Процедура позволяет обследовать сосуды, проверить целостность костей черепа. В отличие от предыдущего метода, принцип действия МРТ не основан на воздействии рентгеновских лучей. Изображение получается при помощи магнитного поля, улавливающего сигналы атомов водорода в тканях организма. Диагностика головы методом магнитно-резонансной томографии широко используется в неврологии и нейрохирургии.
Диагностика мозга показана больным с подозрением на:
- опухолевые процессы (абсцесс, рак);
- сосудистые нарушения (инсульт, аневризма, артериовенозная мальформация);
- аномалии работы слухового и зрительного аппарата;
- сбои в работе центральной нервной системы (синдром Альцгеймера, рассеянный склероз).
Как и КТ, диагностика мозга магнитно-резонансным способом эффективна при травмах головы. Методика позволяет установить наличие переломов костей черепа, отследить патологические процессы в тканях, возникшие вследствие сильного удара. Наблюдению также подвергаются больные с врожденными аномалиями и хроническими недугами.
Преимущества МРТ очевидны: процедура безопасна для пациентов, так как не оказывает лучевую нагрузку на организм. Кроме того, обследование головного мозга занимает не слишком много времени (обычно скрининг длится от 10 минут до получаса). Магнитное поле, способствующее формированию изображения на мониторе, распознает даже мельчайшие нарушения в работе органа, что дает возможность диагностировать заболевания на ранних стадиях. При наличии онкологических патологий врач проводит обследование на предмет метастаз.







