Комп'ютерна томографія з контрастуванням

Комп'ютерна томографія з контрастуванням — процедура, яку проводять з метою дослідження функціонування великих судин організму, які забезпечують кровотік до більшості тканин та органів. Для того щоб аорти та вени краще відображалися на екрані пристрою, використовується спеціальна контрастна речовина. Препарат приймається натщесерце або вводиться безпосередньо у вену.
КТ з контрастом дозволяє отримати 3D-знімок області, що вивчається, за яким легко визначити наявність утворень, їх контури та локалізацію. Процедура проводиться з метою виявлення патологій серцевого м'яза та великих судин.
Контрастування здійснюється за допомогою введення в організм контрастної речовини. Як активний компонент використовується сульфат барію або гастрографін. Другий препарат вважається безпечнішим, тому його застосовують при необхідності проведення хірургічного втручання. Гастрографін досить швидко поширюється організмом і легко розчиняється в рідині. Якщо активний компонент приймається внутрішньо, його змішують із 1 л води. Так, на вказану одиницю рідини необхідно близько 300 мл сульфату барію та 10-20 мл гастрографіну. Прийом проводиться лише на натщесерце за годину до обстеження. Якщо КТ з контрастом орієнтована вивчення органів і тканин поза черевної порожнини чи необхідно посилити сигнал, активний компонент вводиться в організм обстежуваного через крапельницю. Як правило, речовині потрібно 15-25 секунд, щоб потрапити з ліктьової вени в черевну аорту. Томограф автоматично налаштовується на потрібний режим сканування і робить низку знімків, починаючи з голови пацієнта і закінчуючи ногами.
КТ з контрастом призначена для обстеження хворих з наступними патологіями:
- абсцеси, кісти та інші новоутворення;
- запальні зміни судин, органів і тканин;
- порушення функціонування печінки, нирок, кишківника;
- деформації великих судин.
Перед проведенням КТ серця пацієнту додатково вводяться препарати, які знижують частоту серцевих скорочень. Як правило, у таких цілях використовуються бета-блокатори. Вони дозволяють збільшити точність аналізу та досконало дослідити структуру серцевого м'яза.
Незважаючи на те, що компьютерна томографія дозволяє діагностувати захворювання на ранніх стадіях, деяким людям вона протипоказана. Так, вкрай небажано вдаватися до процедури, якщо пацієнт страждає на серцеву недостатність. Протипоказане подібне обстеження і людям із алергією на йод. Після ін'єкції у них з'являється запаморочення, утруднене дихання,нудота. У критичних випадках за наявності алергії можлива блювота та втрата свідомості.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
В інших випадках використання контрасту робить діагностику набагато ефективнішою. Діагностична методика дає можливість виявити навіть незначні патології та своєчасно розпочати лікування.
Переклад російською мовою:
Компьютерная томография с контрастированием — процедура, которую проводят с целью исследования функционирования крупных сосудов организма, обеспечивающих кровоток к большинству тканей и органов. Для того чтобы аорты и вены лучше отображались на экране устройства, используется специальное контрастное вещество. Препарат принимается натощак или вводится напрямую в вену.
КТ с контрастом позволяет получить 3D-снимок изучаемой области, по которому легко определить наличие образований, их контуры и локализацию. Процедура проводится с целью выявления патологий сердечной мышцы и крупных сосудов.
Контрастирование осуществляется с помощью ввода в организм контрастного вещества. В качестве активного компонента используется сульфат бария или гастрографин. Второй препарат считается более безопасным, поэтому его применяют при необходимости проведения хирургического вмешательства. Гастрографин довольно быстро распространяется по организму и легко растворяется в жидкости. Если активный компонент принимается внутрь, его смешивают с 1 л воды. Так, на указанную единицу жидкости необходимо около 300 мл сульфата бария и 10-20 мл гастрографина. Прием производится исключительно на голодный желудок за час до обследования. Если КТ с контрастом ориентирована на изучение органов и тканей вне брюшной полости или просто необходимо усилить сигнал, активный компонент вводится в организм обследуемого через капельницу. Как правило, веществу требуется 15-25 секунд, чтобы попасть из локтевой вены в брюшную аорту. Томограф автоматически настраивается на нужный режим сканирования и делает ряд снимков, начиная с головы пациента и заканчивая ногами.
КТ с контрастом предназначена для обследования больных со следующими патологиями:
- абсцессы, кисты и другие новообразования;
- воспалительные изменения сосудов, органов и тканей;
- нарушение функционирования печени, почек, кишечника;
- патологические процессы в головном мозге
- аневризма и другие деформации крупных сосудов.
Перед проведением КТ сердца пациенту дополнительно вводятся препараты, снижающие частоту сердечных сокращений. Как правило, в таких целях используются бета-блокаторы. Они позволяют увеличить точность анализа и досконально исследовать структуру сердечной мышцы.
Несмотря на то что компьютерная томография позволяет диагностировать заболевания на ранних стадиях, некоторым людям она противопоказана. Так, крайне нежелательно прибегать к процедуре, если пациент страдает сердечной недостаточностью. Противопоказано подобное обследование и людям с аллергией на йод. После инъекции у них появляется головокружение, затруднение дыхания, тошнота. В критических случаях при наличии аллергии возможна рвота и потеря сознания.
В остальных случаях использование контраста делает диагностику гораздо эффективнее. Диагностическая методика дает возможность выявить даже незначительные патологии и своевременно приступить к лечению.







