Гіпотонія та її види
Інтерв'ю з лікарем-неврологом, терапевтом сімейної клініки "Амеда", Голік Ольгою Ігорівною
Пониження артеріального тиску називається гіпотонією. Воно буває двох типів: фізіологічне та патологічне. Людей, які жалкуються на понижений тиск, дуже багато. Пониженим тиском вважаються такі показники: менше 100 — показання систолічного тиску, менше 60 — діастолічного тиску. Часто у тендітних худих жінок такий тиск є варіантом норми. Але пройти діагностику все ж таки варто, тому що понижений тиск може бути проявом деяких захворювань. Якщо людина старше 30 років, пониженим вважається тиск менше 105 на 65. І так далі: чим старше вік, тим збільшується норма на 50 мм.
— Які бувають види гіпотонії?
Гіпотонія буває первинна та вторинна. Первинна гіпотонія проявляється як хвороба, якщо людина почуває себе розбитою, сонливою, є запаморочення голови, головні болі, задишка, болі в серці. Але при обстеженні нічого поганого не знаходять. Хвороби не виявили. Зараз вважається, що це функції порушення нервової системи. Це своєрідний невроз. У таких випадках часто пишуть діагноз «ВСД». У міжнародній класифікації хвороб такого діагнозу немає. Але є синдром вегетативної дисфункції. Це означає, що є порушення регуляції нервової системи та тонусу судин. Якщо немає порушення органіки, є багато способів лікування.
Зараз ми не говоримо про різку гіпотонію, яка супроводжує крововтрати, шок. Насторожує, коли верхній тиск нормальний, а нижній низький. Це може вказувати на певні захворювання серця, наприклад, при аортальній ваді, при бляшках у судинах або при цукровому діабеті. Це не є гіпотонія, це симптом хвороби. Лікуємо хворобу, обстежуємо печінку, нирки, серце. Цим займається профільний спеціаліст.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
— Як і коли лікувати гіпотонію?
При доброякісній гіпотонії немає загрози життю, страждає тільки його якість. Важливо змінити режим дня, нормально спати (7-8 годин обов’язково). Людині може загрожувати хронічна перевтома. Зранку важливо робити легку гімнастику, пробіжку. Це підвищує тонус судин. Корисна фізіотерапія, ті ж самі контрастні душі, різноманітні ванни та водні процедури. Заварюємо зелені або чорні чаї, міцну каву, які підвищують тиск. Якщо немає ниркової хвороби, можна їсти солону їжу. Можливо приймати гомеопатичні препарати або приймати настоянки женьшеню, лимоннику, імбиру, корисний також сік буряка. Добре допомагають сауни, якщо немає хвороб серця, масаж, фізична активність.