Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Коли та які щеплення робити дітям?

Коли та які щеплення робити дітям?

Вакцинація — це необхідна процедура, яка полягає у введенні антигенного матеріалу з метою створити імунітет до хвороби, який запобігає зараженню або послаблює його негативні наслідки. Вакцинація особливо необхідна дітям, оскільки після народження, дитина одразу потрапляє зі стерильного середовища живота матері у світ, густо населений різноманітними мікроорганізмами, більшість з яких, можуть бути смертельно небезпечними для дітей. Докладніше про те, чому варто робити щеплення, а також коли та які щеплення потрібно робити дитині розповідаємо далі.

Чому варто робити щеплення?

Як ми уже зʼясували, найчастіше на небезпечні інфекційні захворювання хворіють саме діти. Вакцинопрофілактика є найбільш ефективним способом запобігання інфекційним хворобам у світі. За оцінкою ВООЗ, щороку вакцини рятують життя від 2 до 3 мільйонів людей. Завдяки проведенню щеплень вдалося зупинити епідемію натуральної віспи, розповсюдження поліомієліту, дифтерії та інших важких інфекційних захворювань. Те, що сьогодні ми всі маємо доступ до вакцин, є великим досягненням.

Національний календар вакцинації

У нашій країні дітей вакцинують відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. Цей документ можна побачити на сайті МОЗ України.

Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Коли треба робити щеплення дітям?

Вакцинація проти більшості інфекцій проводиться у віці до півтора року. Дитину слід захистити від інфекцій до того, як вона почне активно контактувати з іншими дітьми, дорослими, та навіть батьками.

У нашій країні передбачена обов'язкова вакцинація дітей проти 10 найбільш небезпечних інфекційних хвороб:

  • кашлюк;
  • дифтерія;
  • правець;
  • кір;
  • паротит;
  • краснуха;
  • туберкульоз;
  • гемофільна інфекція типу b (ХІБ-інфекція);
  • поліомієліт;
  • гепатит B.

Для формування стійкого імунітету, в більшості випадків потрібно кілька доз, які вводяться з інтервалами. Дотримуватися цих інтервалів важливо: рекомендації в інструкціях і наказах є результатом багаторічних клінічних досліджень за участі тисяч людей. Розрізняють первинну і бустерну (підтримувальну) імунізацію, або ревакцинацію.

Коли та які щеплення роблять дітям?

Після народження

Першими щепленнями, які отримує дитина, є вакцини проти гепатиту B та туберкульозу. Зазвичай, їх роблять одразу у пологовому будинку.

2 місяці

Наступне щеплення малюк отримує у два місяці. Це перша доза вакцини проти шести інфекцій: гепатиту B, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та ХІБ-інфекції. Усі шість компонентів можуть входити до складу однієї дози комбінованої вакцини.

4 місяці

У 4 місяці потрібна п’ятикомпонентна вакцина: проти дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та ХІБ-інфекції.

6 місяців

У шість місяців дитині роблять третю дозу вакцини проти дифтерії, правця, кашлюка і поліомієліту. В цьому ж віці роблять третю дозу вакцини проти гепатиту B.

12 місяців

У рік дитина отримує першу дозу вакцини проти кору, паротиту та краснухи, і третю ревакцинацію проти Хіб-інфекції.

18 місяців

У 18 місяців - бустерна вакцинація проти дифтерії, правця, кашлюка та поліомієліту.

Після усіх цих вакцинацій дитина захищена проти найнебезпечніших інфекцій, і час наступної ревакцинації настає у 6 років.

6 років

У 6 років, перед першим класом, дитина отримує другу дозу вакцини КПК (проти кору, паротиту і краснухи), і п’яту бустерну дозу вакцини проти дифтерії, правця і поліомієліту.

Діти старші 14 років та дорослі

У 14 років потрібна чергова ревакцинація проти поліомієліту, а у 16 років – бустерна імунізація проти дифтерії та правця.

8,5
Сучасний медичний центр, що спеціалізується на захворюваннях неврології, ортопедії, реабілітації після травм, перенесених операцій, інсульту, ефективно лікуємо біль в спині, суглобах, головні болі, неврози, ін. У центрі працюють висококваліфіковані лікарі та фізичні терапевти, що за допомогою сучасного обладнання та європейських методів світової практики лікують захворювання на етапі виникнення причин, а не тільки симптомів.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 08:00-19:00
6,7
Медлюкс+ — це сучасний медцентр, що надає комплексні послуги з лікування залежності будь-якого характеру. На території клініки приймають профільні фахівці, які знають особливості лікування залежностей будь-якого типу. На практиці використовуються інноваційні технології, що дозволяє відновити загальний стан людини без явного впливу медикаментів. Лікарі знають підхід до пацієнтів будь-якого типу, включаючи осіб, які страждають психічними розладами.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 00:00-23:59 Сб: 00:00-23:59 Нд: 00:00-23:59
Нейромед — це центр СКТ діагностики на Пірогова 46. Ключова перевага сучасної клініки — оновлене обладнання, що дозволяє проводити основні діагностичні заходи з максимально точним результатом. У центрі встановлена апаратура сучасного зразка, включаючи унікальну діагностичну систему Philips Achieva 1.5T. Наявність апарату зазначеного типу дозволяє проводити МРТ головного мозку, внутрішніх органів, хребта і суглобів з максимальною результативністю. У процесі дослідження, людина не відчуває дискомфорт.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-17:00
Діагностичний центр СДС на Голосіївській — медичний заклад, що спеціалізується на проведенні магнітно-резонансної та комп'ютерної томографії. Обстеження проводять лікарі високої кваліфікації.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
Діагностичний центр СДС на Солом'янській — сучасний медичний центр, в якому виконуються всі види МРТ-досліджень: головного мозку, хребта, суглобів, органів черевної порожнини, м'яких тканин.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 10:00-18:00
Львів м. Дрогобич, вул. Шептицького, 9
6,7
Діагностичний центр СДС у Дрогобичі спеціалізується в області ультразвукової діагностики та магнітно-резонансної томографії. У медичному закладі можна також виконати дуплексне сканування судин голови та шиї, нирок, артерій і вен кінцівок. Співробітники центру систематично підвищують кваліфікацію на курсах за спеціальністю.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 08:00-18:00
Фастів вул. Льва Толстого, 17
8,7
Діагностичний центр СДС в Фастові спеціалізується на діагностиці різних хвороб за допомогою комп'ютерної томографії. Центр оснащений сучасним томографом Philips Brilliance 64. Для повної безпеки пацієнтів під час проведення дослідження завжди присутній лікар.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-18:00
Київ м. Ірпінь, вул. Садова, 38
6,7
Діагностичний центр СДС в Ірпені надає пацієнтам широкий перелік послуг в області комп'ютерної томографії. Обстеження виконується на сучасному обладнанні Philips Brilliance 64. Центр приділяє пильну увагу якості проведених досліджень, залучаючи найкваліфікованіших спеціалістів. Лікарі систематично підвищують свою кваліфікацію на курсах по радіології.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-18:00