Перевірка судин серця

Більшості людей після 50 років вже потрібна серйозна перевірка судин серця. Це пов'язано з тим, що в цьому віці вже є атеросклеротичні зміни в коронарній, судинній мережі цього органу, яка живить серцевий м'яз. При звуженні судин розвивається ішемічна хвороба серця, яка проявляється нападами стенокардії (болями за грудиною). При повному закритті просвіту артерії атеросклеротичної бляшкою (або тромбом) розвивається інфаркт міокарда, що може привести до інвалідності та смерті. Тому так важливо своєчасно проводити обстеження судин серця, виявляти їх зміни і вживати заходів, щоб не допустити серйозної кардіологічної патології.
Дослідження коронарних судин можна проводити різними методами.
- Коронарна ангіографія: при катетеризації в судинне русло вводиться контрастна речовина, за рахунок чого судини прекрасно видно при рентгенографії. Можна виявити зміни, які викликають ішемічну хворобу.
- Комп'ютерна томографія серця: сканування на спеціальному рентгенівському апараті (томографі), який пошарово візуалізує «коронари», аорту, легеневі артерії та вени у вигляді об'ємних зображень. Застосовуються різні модифікації такого КТ, в тому числі КТ-ангіографія, спрямована на візуалізацію всіх судин серця за рахунок їх попереднього контрастування. На томограмах видно ознаки атеросклерозу (бляшки, потовщення стінок, звуження просвіту). Також застосовуються різні томографи (для спіральної і мультиспіральной КТ): чим більше «спіралей» або «шарів» виконується під час сканування, тим більше подробиць на томограмах. Томографія судин може виконуватися з метою виявлення кальцинатів в коронарних артеріях, що показує ступінь атеросклерозу.
Діагностика судин серця необхідна в таких випадках:
- прояви стенокардії або симптоми вже наявної стенокардії змінилися;
- серцеві болі неясного походження;
- ознаки серцевої недостатності (задишка, набряки);
- гіпертонічна хвороба;
- після травм грудної клітки;
- вроджені та набуті вади серця;
- різні хвороби серцевого м'яза і перикарда;
- встановлені серцеві стенти;
- підозра на інфаркт міокарду;
- ознаки аритмії.
Діагностика судин серця на сучасних томографах - комфортна і швидка процедура. При призначенні процедури лікар докладно пояснює сенс всіх маніпуляцій і вимоги під час сканування (розслабитися і затримати дихання на 20 секунд). Самий «страшний» момент - внутрішньовенне введення контрастного препарату, що зазвичай не відчувається. Далі пацієнт лягає на зручну кушетку, яка плавно рухається через просвіт кільцевого сканера. Час обстеження становить всього 20 хвилин. Під час сканування людина нічого не відчуває, самопочуття після процедури не змінюється. Результати оформляються у вигляді докладного висновку, а «картинки» записуються на DVD (CD) диск. Останнє слово залишається за лікарем.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Перешкодою до КТ-ангіографії може стати алергія на йод, який входить в контрастний препарат і ниркова недостатність. Також КТ діагностика не рекомендується при вагітності. Певні проблеми можуть виникнути з дуже огрядними, збудливими та неспокійними людьми, а також особами з клаустрофобію. Своєчасно проведена томографія судин допомагає уникнути дуже багатьох проблем з серцево-судинною системою.
Переклад російською мовою:
Большинству людей после 50 лет уже требуется серьезная проверка сосудов сердца. Это связано с тем, что в этом возрасте уже есть атеросклеротические изменения в коронарной, сосудистой сети этого органа, которая питает сердечную мышцу. При сужении сосудов развивается ишемическая болезнь сердца, которая проявляется приступами стенокардии (болями за грудиной). При полном закрытии просвета артерии атеросклеротической бляшкой (или тромбом) развивается инфаркт миокарда, что может привести к инвалидности и смерти.
Поэтому так важно своевременно проводить обследование сосудов сердца, выявлять их изменения и предпринимать меры, чтобы не допустить серьезной кардиологической патологии.
Исследование коронарных сосудов можно проводить разными методами.
- Коронарная ангиография: при катетеризации в сосудистое русло вводится контрастное вещество, за счет чего их прекрасно видно при рентгенографии. Можно выявить изменения, которые вызывают ишемическую болезнь.
- Компьютерная томография сердца: сканирование на специальном рентгеновском аппарате (томографе), который послойно визуализирует «коронары», аорту, легочные артерии и вены в виде объемных изображений. Применяются разные модификации такого КТ, в том числе КТ-ангиография, направленная на визуализацию всех сосудов сердца за счет их предварительного контрастирования. На томограммах видны признаки атеросклероза (бляшки, утолщение стенок, сужение просвета). Также применяются разные томографы (для спиральной и мультиспиральной КТ): чем больше «спиралей» или «слоев» выполняется во время сканирования, тем больше подробностей на томограммах. Томография сосудов может выполняться с целью выявления кальцинатов в коронарных артериях, что показывает степень атеросклероза.
Диагностика сосудов сердца необходима в таких случаях:
- проявления стенокардии или симптомы уже имеющейся стенокардии изменились;
- сердечные боли неясного происхождения;
- признаки сердечной недостаточности (одышка, отеки);
- гипертоническая болезнь;
- после травм грудной клетки;
- врожденные и приобретенные пороки сердца;
- различные болезни сердечной мышцы и перикарда;
- установленные сердечные стенты;
- подозрение на инфаркт миокарда;
- признаки аритмии.
Диагностика сосудов сердца на современных томографах — комфортная и быстрая процедура. При назначении процедуры врач подробно объясняет смысл всех манипуляций и требования во время сканирования (расслабиться и задержать дыхание на 20 сек). Самый «страшный» момент — внутривенное введение контрастного препарата, что обычно не чувствуется. Далее пациент ложится на удобную кушетку, которая плавно движется через просвет кольцевидного сканера. Время обследования составляет всего 20 минут. Во время сканирования человек ничего не ощущает, самочувствие после процедуры не меняется. Результаты оформляются в виде подробного заключения, а «картинки» записываются на DVD (CD) диск. Последнее слово остается за лечащим врачом.
Препятствием к КТ-ангиографии может стать аллергия на йод, который входит в контрастный препарат и почечная недостаточность. Также КТ диагностика не рекомендуется при беременности. Определенные проблемы могут возникнуть с очень тучными, возбудимыми и беспокойными людьми, а также лицами с клаустрофобией. Своевременно проведенная томография сосудов помогает избежать очень многих проблем с сердечно-сосудистой системой.







