Як попередити появу тромба

11-10-2021
Тромбоз — серйозна патологія, яка за певних умов може призвести до смертельного результату за лічені хвилини. Формування тромбу відбувається в кровоносних судинах, що є фізіологічний процес.
Як попередити появу тромба

Справа в тому, що в нашому організмі є система гемостазу, яка відповідає за підтримання нормального стану крові, бере участь в зупинці кровотечі в разі, коли спостерігається пошкодження судинної стінки, а також розчиняє тромботичні згустки.

При певних умовах можуть відзначатися порушення в роботі гемостатичної системи. Дисфункція може проявлятися в формі підвищеної кровоточивості або надмірного утворення тромбів. Тромб зазвичай фіксований до внутрішньої стінки кровоносної судини, проте може відриватися і циркулювати по кровоносному руслу. Наслідком цього може стати закупорка однієї з судин організму з повним або частковим припиненням кровотоку.

Ускладнення тромбозу включають:

• інсульт (гострий розлад церебрального кровообігу);
  • інфаркт міокарда, коли частина серцевого м'яза не отримує кисень і поживні речовини;
  • ішемію внутрішніх органів черевної порожнини, заочеревинного простору;
  • гангрену кінцівок.

Підвищена схильність до тромбоутворення спостерігається в наступних випадках:

• при порушенні цілісності кровоносної судини внаслідок хірургічного втручання, впливу травматичного фактора;
  • при зниженні швидкості кровотоку;
  • при зміні реологічних властивостей крові (підвищенні в'язкості).

Тяжкість ускладнень тромбозу залежить від виду кровоносної судини, яка перекрита тромбом (артерія або вена), її локалізації та органів, які отримують живлення і кисень по ураженої судині. Імовірність тромбозу збільшується при наявності таких факторів ризику:

• вік після 50-ти років;
  • надлишкова маса тіла;
  • тривалий постільний режим, коли людині строго обмежується рухова активність;
  • травматичне пошкодження кінцівок;
  • вагітність;
  • тривалі подорожі, коли людині доводиться довго сидіти в певному положенні;
  • післяпологовий період;
  • тривалий курс прийому оральних контрацептивів, гормональних препаратів;
  • варикозна хвороба вен нижніх кінцівок;
  • онкологічна патологія;
  • хронічна кардіальна недостатність;
  • важкі хвороби легенів;
  • раніше перенесене гостре порушення церебрального кровообігу за ішемічним типом;
  • септичний процес;
  • наявність тромбів у венах нижніх кінцівок;
  • куріння;
  • хронічний стрес.

Профілактика тромбів включає:

• активний спосіб життя;
  • правильне харчування з контролем рівня холестерину;
  • достатній питний режим;
  • використання компресійної білизни тим, кому доводиться довго стояти, сидіти або лежати;
  • відмову від носіння тісної білизни;
  • обмеження часу перебування під сонцем, відвідування лазні.

Дотримуйтесь рекомендацій і залишайтеся здоровими!

Oxford Medical Ilaya — это современный медицинский центр с крупным отделением репродуктивной медицины, а также поликлиникой для взрослых и дневным стационаром. Здесь установлено новое диагностическое и лечебное оборудование экспертного класса.
Центр «Медпомощь» специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента — ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.