Які бувають види вакцин від грипу

13-11-2020
Сьогодні широкого поширення набули 2 типу протигрипозних вакцин: інактивовані (IIV) та живі атенуйовані протигрипозні вакцини (LAIV).
Які бувають види вакцин від грипу

Важливим критерієм при виборі вакцини від грипу є її валентність, тобто здатність боротися з певною кількістю штамів грипу. За словами лікарей-інфекціоністів, вибір варто робити на користь вакцини з найбільшою валентністю.

Традиційно випускаються протигрипозні вакцини (як IIV, так і LAIV) для захисту від трьох різних вірусів сезонного грипу (трьохвалентні вакцини). У більшості країн це до сих пір залишається правилом, і вироблені в даний час трьохвалентні вакцини містять вірус грипу A (H3N2), пандемічний вірус A (H1N1) і вірус грипу В одній з двох ліній. Разом з тим в деяких країнах зараз стали доступні вакцини, що захищають від чотирьох різних вірусів, включаючи віруси грипу В обох ліній (чотирьохвалентні вакцини).

Цього року українцям будуть доступні три вакцини проти грипу: GC FLU (Південна Корея), VAXIGRIP TETRA (Франція), INFLUVAC (Нідерланди). Всі вони якісні та безпечні.

Перша партія (30 360 доз) трьохвалентной вакцини GC FLU пройшла лабораторний контроль і відтепер її можна придбати в аптеках. Чотирьохвалентна вакцина VAXIGRIP TETRA також з'явилася в продажу вже на початку листопада. Крім цього, в Україну завезли 45 000 доз трьохвалентной вакцини INFLUVAC.

Незалежно від типу або складу вакцини проти сезонного грипу для отримання оптимального захисту від інфекції вакцинацію потрібно проводити щорічно.

Oxford Medical Ilaya — это современный медицинский центр с крупным отделением репродуктивной медицины, а также поликлиникой для взрослых и дневным стационаром. Здесь установлено новое диагностическое и лечебное оборудование экспертного класса.
Центр «Медпомощь» специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента — ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.