Промивання лакун піднебінних мигдалин ― це ефективний спосіб видалення гнійних пробок. Перевагами методу вважають ефективність, безпечність, неалергенність, доступність, відсутність вікових чи статевих обмежень. Крім того, своєчасне промивання мигдалин дозволяє знизити ризики необхідності їх видалення.
Підготовчі процедури
Перед процедурою пацієнт повинен здати мазок на бактеріологічний посів із порожнин носа та зіву. У багатьох процедура викликає сильний блювотний рефлекс, особливо при використанні вакуумного аспіратора. Для уникнення такого ефекту за дві години не варто пити або приймати їжу. Пацієнту рекомендується утримуватися від твердої їжі на весь період лікування.
Промивання лакун піднебінних мигдалин
Процедуру проводять кількома способами.
- За допомогою шприца для внутрішньогортанних вливань і промивання мигдалин. Вважається безболісним, триває близько 10 хвилин. Пацієнта саджають і просять відкрити рот. Поверхню глотки обробляють розчином місцевого анестетика для зменшення неприємних відчуттів. До лакун подається медрозчин, що вимиває пробки та гній.
- Вакуумне промивання мигдалин апаратом «Тонзилор». Спеціальний апарат, який проводить очищення із застосуванням ультразвуку та антисептичних розчинів. Такий спосіб вважається більш ефективним. Видалення гною супроводжується впливом ультразвуку. Випромінювання допомагає лікарським засобам проникати в глибокі шари тканини, що дозволяє досягти більш повного очищення. Відсутнє потрапляння гною на сприйнятливу поверхню слизової оболонки й поширення запалення.
Курс промивань призначає лікар. Зазвичай він зводиться до 5-10 сеансів, що повторюється щодня чи через день.
Показання та протипоказання
Показано при:
- гострих або хронічних ангінах та тонзилітах;
- аденоїдах.
До протипоказань належать:
- відшарування сітківки;
- гіпертонічна хвороба в стадії 3 або 2Б;
- 1 і 3 триместр вагітності;
- гострі форми інфекційних захворювань;
- онкопатологія;
- атеросклероз коронарних або мозкових судин;
- туберкульоз в активній формі;
- порушення вегетативної нервової системи;
- патологія дихальної та серцево-судинної системи в стадії декомпенсації.
Наслідки
Якщо не виконувати промивання, гнійні пробки в мигдалинах можуть ускладнитися:
- паратонзилярним абсцесом;
- флегмоною шиї;
- рубцевим переродженням піднебінних мигдалин;
- сепсисом;
- ураженням нирок, суглобів, серця.