Видалення чужорідного тіла з вуха — це процес усунення стороннього предмета із вушної порожнини. Найчастіше чужорідне тіло діагностують у дітей. Під час гри дитина сама вводить до зовнішнього слухового проходу чужорідний предмет. Якщо вчасно не зреагувати, то виникає запалення. У дорослих внаслідок різного роду травм стороннім тілом стає пісок, земля, шматочок скла, деталі слухового апарата тощо.
Підготовчі процедури
Особлива підготовка відсутня.
Видалення чужорідного тіла
Для того щоб виявити наявність стороннього предмета, зазвичай, потрібен простий огляд у ЛОРа. Отоларинголог відтягує вушну раковину, збільшуючи можливість візуалізувати проблему. Якщо зволікати із обстеженням, то візуальний метод не допоможе: набряклі тканини внутрішнього слухового проходу заважають нормальній видимості. У такому разі застосовують отоскопію, перевірку виділень, їх бактеріологічний аналіз, рентгенографію. Лікар визначає походження предмета. Залежно від його типу, призначається спосіб видалення. До класифікації чужорідних тіл належать:
- живе, неживе тіло у вусі;
- сіркова пробка.
До початку операції пацієнту вводять місцеву анестезію (можна провести маніпуляцію і без анестетика). Видалення проводять за допомогою спеціального інструмента — гачка. Також використовують вимивання, пінцет або вушний шприц. У випадку виникнення запальної реакції пацієнт приймає антибактеріальний чи протизапальний засіб, закладає до вуха мазь, шкіру обробляють розчином борної кислоти. Після того, як реакція зменшується, проводять операцію.
Показання та протипоказання
Передумови до здійснення маніпуляції:
біль;
- зниження слуху;
- відчуття закладеності у вусі;
- шум;
- запаморочення;
- рефлекторна нудота та блювання;
- напад судом;
- некроз тканин.
Протипоказання відсутні.
Наслідки
Якщо довго зволікати із видаленням стороннього предмета, то відбувається:
- погіршення слуху;
- кровотеча із вуха;
- периферійний парез лицьового нерва.