Аудіометрія ― це дослідження, спрямоване на визначення чутливості слуху до звукових хвиль різної частоти. Воно проводиться при підозрі на певні порушення, за його допомогою можна визначити можливі відхилення. Для перевірки використовується аудіометр, іноді застосовується камертон. Після закінчення тестування робиться аудіограма, при розшифровці якої фахівець може виявити порушення слуху.
Підготовчі процедури
Це дослідження не вимагає спеціальної підготовки. Рекомендується тільки до обстеження провести попередню отоскопію ― оглянути середнє вухо, барабанну перетинку і слуховий прохід.
Аудіометрія
Аудіометрія буває кількох видів.
- Мовленнєва. Проводиться за допомогою розмовної мови і шепоту.
- Тональна. Тестування здійснюється за допомогою аудіометра. Пацієнт одягає навушники, через які подаються звуки. Якщо людина чує сигнали, то підтверджує це натисканням на кнопку. Після закінчення пристрій створює аудіограму, в якій вказується кісткова і повітряна провідність.
- Комп’ютерна. Під час її проведення не потрібна активна участь пацієнта. Процедура відбувається автоматично, тому може застосовуватися у дітей, в тому числі і немовлят.
Тривалість дослідження ― до 30 хвилин. Під час процедури не виникає больових або неприємних відчуттів, вона повністю безпечна для пацієнтів.
Показання та протипоказання
Показання до виконання цієї процедури:
- запальні процеси в ділянці середнього вуха;
- хронічна або гостра приглухуватість;
- отосклероз;
- підозри на порушення слуху;
- больові відчуття в цій ділянці;
- діагностика можливих порушень, визначення початку втрати слуху;
- оцінка результатів проведеного лікування;
- профілактика;
- підбір слухового апарата.
Цей спосіб не має протипоказань, його можна використовувати для всіх пацієнтів.
Наслідки
Під час процедури не виникає больових або неприємних відчуттів, вона повністю безпечна для пацієнтів. Після проведення лікар розшифровує аудіограму і, залежно від показників, призначає чи коригує лікування.