Тимпанометрія — це спосіб дослідження барабанної перетинки вуха шляхом застосування спеціального зонда. Суть методу полягає у відтворенні серії частот, які сприймаються людиною. Завдання — встановлення резонансної частоти системи середнього вуха.
На короткий проміжок часу у зовнішній слуховий прохід подається повітря. У цей час на екрані відображається крива руху барабанної перетинки. Лікар використовує показники дослідження, щоб встановити попередній діагноз та призначити додаткові обстеження.
Підготовчі процедури
Лікар інформує пацієнта про те, що під час процедури забороняється ковтати, говорити та здійснювати різкі рухи. Попереджує про гучні та дратівливі звуки, що видаються апаратом. Щоб психологічно підготувати дитину, схематично демонструє нюанси процедури на ляльці. Перебування батьків поблизу неповнолітнього під час маніпуляції допоможе зменшити страх.
Тимпанометрія дитини
Лікар оглядає вухо із використанням звичайної воронки, щоб переконатись у відсутності чужорідних тіл, зокрема пробок із сірки. Уводить у вухо спеціальний зонд. Завдяки застосуванню насоса, спрямовує у вушну раковину потужний струмінь повітря, який буквально через секунду виводить. Далі апарат подає спеціальний звуковий сигнал, який дозволяє оцінити відбиття звуку від барабанної перетинки.
Пацієнт відчуває невеликий тиск та дзвін у вусі. Больові відчуття відсутні. Тривалість сеансу — до 10 хвилин.
Показання та протипоказання
Показання:
- підозри на наявність у середньому вусі рідини або пухлини;
- перфорація та травми барабанної перетинки;
- порушення провідності кісток у середньому вусі;
- запальні процеси вуха;
- пошкодження слухового нерва;
- анедоїдит;
- необхідність у комплексній або диференціальній діагностиці.
Протипоказання відсутні.
Наслідки
Результати тимпанометрії — виявлення та усунення причин слабкого слуху.