Cервіс "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Промивання пазух носа методом зозуля у Львові

Можливо, вас цікавлять лікарі отоларингологи
Послуга Ціна
Промивання носа методом переміщення 200 грн
Промивання носа по Проетцу 290 грн

Промивання пазух носа методом «Зозуля» ― це процедура, заснована на виведенні надлишків рідини та гною з пазух під дією негативного тиску. При промиванні носа пацієнт повинен промовляти «ку-ку-ку». Це дає можливість уникнути попадання вмісту в гортань. Метод був придуманий Артуром Проетцом під назвою «метод вакуумного переміщення рідин». Процедура безболісна, але часто у хворих виникає паніка перед таким промиванням. У процесі маніпуляції ексудат у пазухах змішується з розчином, після чого їх всмоктує спеціальний вакуумний катетер.

Підготовчі процедури

Перед проведенням маніпуляції лікар обробляє слизову оболонку носа судинозвужувальними краплями. Вони також допомагають знизити болючі відчуття під час проведення промивання.

Промивання пазух носа методом «Зозуля»

Пацієнт розміщується горизонтально, голову закидає під кутом 45о. Після цього до одного носового отвору подається катетер, через який повільно вводиться антисептичний розчин, що має протизапальну, антибактеріальну та протинабрякову дії. До іншої ніздрі підводиться трубка, через яку за допомогою вакууму відкачується введений засіб разом з ексудатом. На кожний носовий отвір витрачається близько 150 мл засобу, іноді більше. Усе залежить від кількості вмісту в носових ходах. Тривалість одного сеансу 10-15 хвилин. Повний курс повинен складатися з 5-10 сеансів.

Показання та протипоказання

Процедура застосовується при захворюваннях синуса, серед яких:

 • риніти будь-якого походження (вірусні, бактеріальні, алергічні);
 • гайморити, у тому числі на тлі поліпозу носа;
 • аденоїди.
 • «Зозуля» — відносно безпечна процедура, однак не варто проводити промивання носа з її допомогою у:
 • дітей віком до 5 років;
 • хворих на епілепсію та психічні розлади.

Наслідки

Хоча процедура безпечна, неправильне застосування апарату іноді може мати небажані наслідки для пацієнта:

 • носова кровотеча;
 • легкий головний біль;
 • відчуття печіння в носі;
 • почервоніння очей;
 • чхання;
 • закладеність у вухах.
62
9,0
9,2
Львів вул. Антоновича, 102
р.Франківський
Отримати інформативну консультацію, комплексне обстеження і кваліфіковану допомогу досвідчених фахівців щодо діагностування, терапії та профілактики різноманітних захворювань можна в медичному комплексі «Медікавер».
 • Промивання носа методом переміщення 200
Працює з 08:00-19:00
Сб: 10:00-14:00
8,5
Львів пр-т В'ячеслава Чорновола, 45а/9
р.Шевченківський
Багатопрофільний медичний центр "Оксфорд Медікал" на Черновола відноситься до міжнародної мережі медичних закладів, надає кваліфіковану допомогу у діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань за напрямками: педіатрія, проктологія, гінекологія, урологія, дерматологія, загальна терапія, неврологія, отоларингологія, гастроентерологія, кардіологія та інші.
 • Промивання носа по Проетцу 290
Працює з 09:00-19:00
Сб: 11:00-16:00
Клиники слуха "Беттертон"
8,4
Львів вул. Городоцька, 44
р.Франківський
Сучасний медичний центр слуху "Беттертон" у м. Львів спеціалізований у діагностиці слуху, входить до мережі профільних медичних закладів. В центрі пацієнтів приймають кваліфіковані отоларинголог, сурдолог.
Працює з 09:00-18:00
7,2
Львів вул. Донцова, 20/2а
р.Личаківський
Приватна медична клініка «СаВаМед» спеціалізується на наданні послуг в області отоларингології та діагностики, акушерства та гінекології. Прийом проводять висококваліфіковані доктора, що мають наукові ступені. Великий досвід роботи, використання новітньої апаратури дозволяє успішно боротися з багатьма захворюваннями і дарувати жінкам радість материнства.
 • Промивання пазух носа методом зозуля
Працює з 09:00-18:00