Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Відносини батьків та дітей (Отношения родителей и детей)

Відносини батьків та дітей (Отношения родителей и детей)

Проблема батьків та дітей, яку торкнувся І.С. Тургенєв не втрачає актуальності і в наші дні. Як стверджують соціологи, покоління втрачають зв'язок між собою через стрімкі суспільні зміни та швидкий розвиток технологій. Відрив між поколіннями стає дедалі помітнішим. Відбувається кумедна ситуація, коли діти та підлітки, які майстерно володіють сучасними технічними пристосуваннями, змушені вивчати сучасні технології "неосвічених предків".

У суспільстві існує думка, що в корені проблеми складних взаємин між різними поколіннями лежить бажання стати вільним та самобутнім. Навіть дошкільнята виявляють свій характер, виявляючи впертість.

Психологи радять батькам вибрати такі тактики поведінки:

  • Встановіть правила, допустимі межі. Дитина повинна розуміти категорії "можна" і "не можна", інакше дисципліни досягти буде вкрай складно.
  • Подавайте власний позитивний приклад. Якщо Ви змушуєте дитину займатися зарядкою, а самі зневажаєте її, то дитина швидко виявить невідповідність. Спільні заняття фізкультурою зможуть прищепити любов до здорового способу життя.
  • Використовую фразу "не можна" потрібно пояснити причину заборони та запропонувати альтернативу. Наприклад, замість того, щоб влаштовувати скандал через розмальовані шпалери, можна запропонувати дитині альбом для малювання або блокнот.
  • Вмійте перемикати неслухняних дітей з непослуху на інтерес. Часто діти шкідливі через неробство, нудьгу. Необхідно малюкові знайти цікаве заняття, яке б могло захопити його.
  • Намагайтеся поступатися, де це допустимо.
  • Не порівнюйте малюка з іншими і не вимовляйте фраз "Інші діти слухаються". Такий аргумент може спричинити негативні емоції.
  • Не кричіть на дитину. Криком ви демонструєте безсилля та неможливість створити конструктивне спілкування.

Відносини між батьками та дітьми

Труднощі у вихованні можуть бути викликані помилками у поведінці батьків. Наведемо їх коротку класифікацію:

  • Суворий контроль, тиранія. Батьки контролюють дитину, не даючи їй свободи. Такі діти починають бунтувати проти такого контролю або просто прогинаються під тиранію матері та батька.
  • Відсутність кохання, уваги. Вони вважають, що ласка і любов - це другорядні речі, дбаючи переважно про матеріальне забезпечення дитини.
  • Відсутність заборон призводить до того, що дитина не знає міри допустимого, внаслідок чого вона порушує дисципліну, не виконує вказівки вчителів та вихователів, веде себе свавільно.
  • Фізичні покарання, погрози. Якщо дитина стикається з домашнім насильством, виховується в атмосфері страху і залякування, то вона стає заляканою, безініціативною, яка боїться навколишнього світу.
  • Критика. Якщо дитину постійно критикувати, то це може сформувати занижену самооцінку. Він думатиме: навіщо намагатися, щось робити, якщо все одно нічого не вийде і зламати цю негативну установку буде складно в майбутньому.
  • Висміювання. Якщо у малюка щось не виходить, не можна сміятися з нього. Це не призведе до бажаного результату, дитина замкнеться в собі та розлютиться. Дитину треба спрямувати, підбадьорити, якщо щось не виходить.
Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

  • Переконання дитини в тому, що вона краща за інших. Завищена самооцінка може призвести до того, що виникнуть труднощі у взаєминах з однолітками. У дитячих колективах, не терплять задавак та хвалько.

Переклад російською мовою:

Проблема отцов и детей, которую затронул И.С. Тургенев, не теряет актуальности и в наши дни. Как утверждают социологи, поколения утрачивают связь между собой из-за стремительных общественных изменений и быстрого развития технологий. Отрыв между поколениями становится все более заметным. Происходит забавная ситуация, когда дети и подростки, которые мастерски владеют современными техническими приспособлениями, вынуждены учить современным технологиям " непросвещенных предков".

В обществе бытует мнение, что в корне проблемы сложных взаимоотношений между разными поколениями лежит желание стать свободным и самобытным. Даже дошкольники проявляют свой характер, проявляя упрямство.

Психологи советуют родителям выбрать такие тактики поведения:

  • Установите правила, допустимые границы. Ребенок должен понимать категории "можно" и "нельзя", иначе дисциплины добиться будет крайне сложно.
  • Подавайте собственный позитивный пример. Если Вы заставляете ребенка заниматься зарядкой, а сами презираете ее, то ребенок быстро обнаружит несоответствие. Совместные занятия физкультурой смогут привить любовь к здоровому образу жизни.
  • Использую фразу " нельзя" нужно объяснить причину запрета и предложить альтернативу. Например, вместо того, чтобы устраивать скандал из-за разрисованных обоев, можно предложить ребенку альбом для рисования или блокнот.
  • Умейте переключать непослушных детей с непослушания на интерес. Часто дети вредничают из-за безделья, скуки. Необходимо малышу найти интересное занятие, которое бы могло увлечь его.
  • Старайтесь уступать, где это допустимо.
  • Не сравнивайте малыша с другими и не произносите фраз " Остальные дети слушаются". Такой аргумент может вызвать негативные эмоции.
  • Не кричите на ребенка. Криком вы демонстрируете бессилие и невозможность создать конструктивное общение.

Отношения между родителями и детьми

Трудности в воспитании могут быть вызваны ошибками в поведении родителей. Приведем их краткую классификацию:

  • Строгий контроль, тирания. Родители контролируют ребенка, не давая ему свободы. Такие дети начинают бунтовать против такого контроля либо просто прогибаются под тиранию матери и отца.
  • Отсутствие любви, внимания. Они считают, что ласка и любовь – это второстепенные вещи, заботясь преимущественно о материальном обеспечении ребенка.
  • Отсутствие запретов приводит к тому, что ребенок не знает меры допустимого, в результате чего он нарушает дисциплину, не выполняет указания учителей и воспитателей, ведет себя своевольно.
  • Физические наказания, угрозы. Если ребенок сталкивается с домашним насилием, воспитывается в атмосфере страха и запугивания, то он становится запуганным, безынициативным, боящимся окружающего мира.
  • Критика. Если ребенка постоянно, критиковать, то это может сформировать заниженную самооценку, отрицательное мнение о самом себе. Он будет думать: зачем стараться, что-то делать, если все равно ничего не получится и сломать эту негативную установку будет сложно в будущем.
  • Высмеивание. Если у малыша что-то не получается, нельзя смеяться над ним. Это не приведет к желаемому результату, ребенок замкнется в себе и обозлиться. Ребенка нужно направить, взбодрить, если что-то не выходит.
  • Убеждение ребенка в том, что он лучше остальных. Завышенная самооценка может привести к тому, что возникнуть трудности во взаимоотношениях со сверстниками. В детских коллективах, не терпят задавак и хвастунов.
Київ вул. Марічанская, 9 м.Васильківська13 3 м.Голосіївська13 4
6,4
Спеціалізований медичний дитячий центр "Педіатр і Я" заснований в 2012 році. Основний напрямок це медична допомога дітям з народження, реабілітація малюків з різними патологіями: неврологічними, ортопедичними та ЛОР.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-18:00 Нд: __:__-__:__
MD Clinic - медичний центр широкого профілю «Медична династія» займається діагностування, лікуванням і профілактикою по 13 медичних напрямках. До штату входять 34 фахівця різних кваліфікації з багаторічним досвідом практичної роботи.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-18:00
Багатопрофільна медична клініка "Viva" на Виноградарі надає повний комплекс лікувально-діагностичних послуг пацієнтам будь-якого віку. У клініці працюють фахівці більше 30-ти напрямків медицини, серед них лікарі вищої та першої категорії, багато хто отримали наукові ступені.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Нд: 00:00-24:00
Медична клініка "Viva" на м. Либідська распложена недалеко від метро. Лікарі клініки спеціалізуються на профілактиці та лікуванні найрізноманітніших захворювань і патологій. Вам не варто замислюватися, що взяти з собою на прийом, в клініці вас забезпечать усім необхідним для проведення якісної діагностики при огляді.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 08:00-21:00 Нд: 08:00-21:00
Клініка Viva (Віва) на м. Шулявська з великим досвідом роботи, яка надає медичне багатопрофільне обслуговування українським і іноземним громадянам. Клініка укомплектована сучасним обладнанням для виконання амбулаторних маніпуляцій і методів лікування різних захворювань.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 08:00-21:00 Нд: 08:00-21:00
10
У клініці Viva (Віва) на Троєщині на Лаврухіна працюють кращі лікарі всіх спеціальностей. Здійснюються консультативні та діагностичні прийоми пацієнтів в усіх напрямках медицини: Діяльність клініки спрямована на лікування амбулаторних пацієнтів під прямим контролем лікарів. Сучасне оснащення клініки і широкопрофільні фахівці відкриваю величезні можливості приймати як дорослих, так і маленьких пацієнтів.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 08:00-21:00 Нд: 08:00-21:00
Київ вул. Гната Хоткевича, 12 (вул. Червоногвардійська) м.Чернігівська7 1 м.Лісова19 9 м.Дарниця21 3
8,3
Багатопрофільний медичний центр "Академія вашого здоров'я" з 2012 року займається діагностикою та лікуванням за 18 напрямами. У штаті центру 19 лікарів вищої та першої категорій.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 07:30-19:00 Сб: 08:30-17:00
Київ вул. Ростиславська (Маршала Рибалка), 11 Б м.Лук'янівська13 4 м.Політехнічний інститут20 4
8,4
Багатопрофільний медичний центр «Mediland» у м.Київі – це оперативне консультування, професійне лікування. Лікарі у «Mediland» проводять хірургічне втручання будь якої складності. У нас працює сучасний та комфортабельний стаціонар для дітей та дорослих. Завдяки сучасному обладнанню «Mediland» лабораторні дослідження та діагностика є на найвищому рівні. У МЦ «Меділенд» ведуть прийом лікарі таких спеціальностей: хірург, гінеколог, уролог, проктолог, мамолог, флеболог, кардіолог, ендокринолог, педіатр, терапевт, трихолог, ортопед, ЛОР, травматолог, онколог, дерматолог, невропатолог, гастроентеролог, косметолог - та інші. Діагностика: МРТ, УЗД, КТ, ЕКГ, власна лабораторія, гастро-, колоноскопія з відео під наркозом, ректороманоскопія, гістреоскопія, цистокопія і кольпоскопія, дерматоскопія та трихоскопія, біопсія, гістологія, спірографія та інше.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:30-18:00 Сб: 09:00-14:00