Безпліддя у чоловіків (Бесплодие у мужчин)

Безпліддя у чоловіків не таке вже рідкісне явище. Часто пара навіть не підозрює, що причина відсутності дитини в сім'ї пов'язана з проблемами здоров'я у чоловіка.
Причини
Фактори, які провокують порушення репродуктивної функції, умовно ділять на п'ять груп:
- Гормональні збої - Підвищений вміст в організмі гормону, що стимулює вироблення фолікулів, може свідчити про те, що сперматозоїди в яєчках не виробляються або виробляються в малих кількостях.
- Закупорка сім'явих зниженій кількості сперматозоїдів, двостороння — до їх повної відсутності. Ця аномалія буває вродженою, але може виникати і через перенесені інфекційні та запальні захворювання.
- Порушення еякуляції - При деяких порушеннях може відбуватися викид сперми не назовні, а в сечовивідний канал.
- Травми, хвороби - Різні травми статевих органів, перенесені інфекційні захворювання і т. п. можуть призвести до руйнування насіннєвих канальців.Неопущення яєчок у мошонку майже в ста відсотках випадків призводить до безпліддя. Порушення венозного кровотоку в мошонці також може спровокувати нездатність до запліднення.
- Неправильний спосіб життя та хімічні препарати - Медикаменти, що впливають на вироблення тестостерону, можуть призвести до побічних дій у вигляді зниженого сперматогенезу. Робота на шкідливому виробництві, схильність до дії радіоактивних елементів, погана екологія також знижують якість сперми.
Негативний вплив мають і постійні стреси, недосипання, погане харчування, шкідливі звички, перегрівання.
Діагностика
Ознаки безпліддя у чоловіків можуть бути виявлені під час комплексного обстеження у фахівців. Вивчення можливості зачаття дитини відбувається у кілька етапів:
Огляд пацієнта та збирання анамнезу - На цьому етапі лікар з'ясовує можливі причини патологічного стану, а також проводить діагностичні процедури на геніталіях:
- промацує яєчка, в нормі вони повинні бути однорідні за консистенцією, однакові за розміром, але розташовуватися повинні асиметрично;
- придатки яєчок повинні мало відрізнятися від м'яких тканин мошонки, якщо вони добре прощупуються, піднімається питання про лікування їх запалення;
- прощупується наявність сім'явивідної протоки;
- стан простати оцінюється методом ректального прощупування;
- оцінка стану пахових лімфовузлів.
Дослідження якісного складу сперми.
Аналіз можливого впливу імунної системи на сперматозоїди.
Ультразвукове дослідження судин мошонки.
УЗД статевих органів до і після еякуляції.
Лікування безпліддя у чоловіків
Метод терапії репродуктивної дисфункції залежить від причин, що її викликали.
При порушеннях вироблення сперми проводять терапію інфекційних хвороб, корекцію гормональних збоїв.
У разі розвитку варикоцеле застосовують оперативні методи для покращення відтоку венозної крові.
Пацієнтам також надаються такі рекомендації:
- встановити нормальний режим праці та відпочинку;
- нормалізувати харчування, вживати більше вітамінів;
- відмовитися від алкоголю, тютюну та наркотичних речовин.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Сучасна медицина має безліч методик діагностики та лікування чоловічого безпліддя. Головне, своєчасно звернутися до лікаря та не запускати патологічні стани.
Переклад російською мовою:
Бесплодие у мужчин не такое уж редкое явление. Часто пара даже не подозревает, что причина отсутствия ребенка в семье связана с проблемами здоровья у представителя сильного пола.
Причины
Факторы, провоцирующие нарушение репродуктивной функции, условно делят на пять групп:
- Гормональные сбои - Повышенное содержание в организме гормона, стимулирующего выработку фолликулов, может свидетельствовать о том, что сперматозоиды в яичках не вырабатываются или вырабатываются в малых количествах.
- Закупорка семявыводящих путей - Одностороннее нарушение проходимости приводит к сниженному количеству сперматозоидов, двухстороннее — к их полному отсутствию. Эта аномалия бывает врожденной, но может возникать и из-за перенесенных инфекционных и воспалительных заболеваний.
- Нарушения эякуляции - При некоторых нарушениях может происходить выброс спермы не наружу, а в мочевыводящий канал.
- Травмы, болезни - Различные травмы половых органов, перенесенные инфекционные заболевания и т. п. могут привести к разрушению семенных канальцев. Неопущение яичек в мошонку практически в ста процентах случаев приводит к бесплодию. Нарушение венозного кровотока в мошонке также может спровоцировать неспособность к оплодотворению.
- Неправильный образ жизни и химические препараты - Медикаменты, влияющие на выработку тестостерона, могут принести за собой побочные действия в виде сниженного сперматогенеза. Работа на вредном производстве, подверженность действию радиоактивных элементов, плохая экология также снижают качество спермы.
Негативное влияние оказывают и постоянные стрессы, недосыпания, плохое питание, вредные привычки, перегревание.
Диагностика
Признаки бесплодия у мужчин могут быть обнаружены при комплексном обследовании у специалистов. Изучение возможности зачатия ребенка проходит в несколько этапов:
Осмотр пациента и сбор анамнеза - На этом этапе врач выясняет возможные причины патологического состояния, а также проводит диагностические процедуры на гениталиях:
- прощупывает яички, в норме они должны быть однородны по консистенции, одинаковые по размеру, но располагаться должны ассиметрично;
- придатки яичек должны мало отличаться от мягких тканей мошонки, если они хорошо прощупываются, поднимается вопрос о лечении их воспаления;
- прощупывается наличие семявыводящего протока;
- состояние простаты оценивается методом ректального прощупывания;
- оценка состояния паховых лимфоузлов.
Исследование качественного состава спермы.
Анализ возможного влияния иммунной системы на сперматозоиды.
Ультразвуковое исследование сосудов мошонки.
УЗИ половых органов до и после эякуляции.
Лечение бесплодия у мужчин
Метод терапии репродуктивной дисфункции зависит от причин, ее вызвавших.
При нарушениях выработки спермы проводят терапию инфекционных болезней, коррекцию гормональных сбоев.
В случае развития варикоцеле применяют оперативные методы для улучшения оттока венозной крови.
Пациентам также выдаются следующие рекомендации:
- установить нормальный режим труда и отдыха;
- нормализовать питание, употреблять побольше витаминов;
- отказаться от алкоголя, табака и наркотических веществ.
Современная медицина располагает множеством методик диагностики и лечения мужского бесплодия. Главное, своевременно обратиться к врачу и не запускать патологические состояния.







