Тодуров Борис Михайлович

Кардіохірург
Доктор медичних наук
Заслужений лікар України
Лікар спеціалізується на терапії вроджених і набутих патологій серцево-судинної системи. Проводить інструментальну діагностику захворювань. Спеціалізується на терапії ішемічної хвороби, інфаркту, стенокардії, гіпертонічної хвороби, тромбозів і тромбофлебітів.

Если бы не Тодуров Борис Михайлович, не знаю, могла бы я сейчас общаться со своей бабушкой. У нее были проблемы с сердцем, которые не поддавались лечению. Борис Михайлович согласился сделать операцию. Все прошло успешно. Мы благодарны ему всей семьей за жизнь нашей бабушки.

• 1981–1987 рр. — Київський медичний інститут.
  • 2005 р. — захист першої в Україні докторської дисертації з хірургічного лікування тромбоемболії легеневої артерії.

Особисті досягнення

• Провів першу успішну трансплантацію серця в Україні.
  • Вперше в Україні зробив операцію Батисти.
  • Вперше в Україні провів торакоскопічно операцію дитині з вродженою вадою серця.
  • Вперше в Україні зробив тромбектомію з нижньої вени в комплексі з Нефректомія в умовах штучного кровообігу.
  • Автор більш ніж 264 наукових робіт.
  • 21 патент на корисну модель.
  • Підготував 1 доктора і 4 кандидати медичних наук.
  • Директор державної установи "Інститут серця МОЗ України".
  • Учасник багатьох міжнародних благодійних місій по заради порятунку дітей з вродженою вадою серця.
  • Удостоєний почесного звання "Заслужений лікар України" (2004 р.).
  • Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня (2017 р.).