Лікування передчасного сім'явиверження — це заходи щодо поліпшення функцій чоловічої статевої системи шляхом медикаментозної терапії, консервативних прийомів або ж опертивного втручання. Передчасне сім'явиверження ― стан, під час якого еякуляція може відбуватися до початку запланованого статевого акту чи в момент початку акту. Виділяють первинне та вторинне передчасне сім'явипорскування. Первинним вважають таке, що виявляється на початку статевого життя або з першого сексуального досвіду і не вважається медичною проблемою. Вторинним називають сім'явиверження, яке настало на фоні початково нормального статевого життя і може бути пов’язане з розвитком інших захворювань та бути їхнім проявом. Вторинне захворювання може також бути істинним, що розвинулось як самостійна хвороба, та симптоматичним, тобто проявом іншого захворювання.
Як лікувати
Труднощі в розробці методик корекції цього стану зумовлені тим, що причини та механізми розвитку патології не вивчені до кінця. Для первинної форми захворювання характерні психічні фактори, для другої ― медичні показання. Лікувати хворобу можна за допомогою поведінкової, медикаментозної або рефлексотерапії, але найбільш прості та ефективні — операційні методики:
- френулотомія (пластика вуздечки) та циркумцизія (обрізання крайньої плоті);
- денервація голівки члену;
- ін’єкційна імплантація.
Яку діагностику проходити
Щоб встановити первинний діагноз, лікар має обговорити з пацієнтом його медичну та сексуальну історію. Обов’язково має бути проведене ретельне фізикальне дослідження. Кінцевий діагноз передчасного сім'явипорскування встановлюється лікарем-урологом на підставі результатів клінічних тестів:
- лабораторних аналізів;
- біотензіометрії;
- вазоактивного тесту;
- доплерографії;
- УЗД передміхурової залози.
Наслідки
Найчастіше проявляються наслідки психологічного характеру, пов’язані з невдоволеністю сексуальним життям:
- неврастенія (збудливість, перебільшення скарг);
- депресія (пригнічений емоційний та фізичний стан);
- розпад сексуальної пари;
- безпліддя у чоловіків.