Чоловіче безпліддя — нездатність чоловіка зачати дитини впродовж року при систематичних сексуальних контактах без застосування контрацепції. 8% заміжніх жінок не можуть завагітніти, у 40% випадків причиною є проблема із здоров’ям чоловіка.
Види чоловічого безпліддя:
- імунологічне — надлишок антитіл, якими атакуються сперматозоїди;
- секреторне — неякісна сперма;
- обтураційне — сперма не може пройти у достатній кількості.
Основні причини безпліддя — нездоровий спосіб життя і травми органів сечостатевої системи.
Як лікувати
Проблему найчастіше долають шляхом хірургічного втручання. Це поширюється на такі причини безпліддя, як:
- крипторхізм — відсутність двох або одного яєчка у мошонці;
- гіпоспадія — вроджене неправильне розташування сечостатевого каналу або його укорочення;
- варикоцеле — розширення та подовження вен на сім’яному канатику.
Найскладніша форма безпліддя — гормональні порушення. У цьому випадку призначаються аналізи, встановлюються причини та застосовується медикаментозне лікування. Якщо показники сперми не відповідають нормі, але немає конкретного захворювання, чоловік повинен розпочати вести здоровий спосіб життя, зокрема правильно харчуватись. Необхідно вживати продукти та медичні добавки, багаті на вітаміни Е, С та групи В, фолієву кислоту, магній та цинк.
Яку діагностику проходити
Під час анамнезу пацієнт повинен надати інформацію про колись отримані травми та захворювання, на які він перехворів, про вплив небезпечних хімічних реагентів, радіаційного чи електромагнітного випромінювання на органи малого тазу. Найважливіший аналіз під час діагностування захворювання — сперматограма. Для отримання додаткових показників лікарем призначаються:
- УЗ-діагностику судин малого тазу;
- аналіз сечі;
- аналіз крові на статеві гормони;
- імунологічний аналіз;
- аналіз секрету передміхурової залози.
Наслідки
Чоловіче безпліддя зумовлює зменшення щільності кісткових тканин, що призводить до підвищення схильності до травм, а також спричинює підвищення рівня глюкози у крові, провокуючи тим самим розвиток діабету 2-го типу. У випадку нездатності зачати дитину потрібно відразу звертатись за кваліфікованою допомогою, щоб лікар швидко визначив проблему та призначив ефективне лікування. Якщо ж ні, то із кожним днем збільшується ризик залишитися без потомства.