Пластика вуздечки крайньої плоті — хірургічне втручання, що проводиться у разі наявності фімозу І-ІІІ ступенів та запальних процесів. Дозволяє зберегти крайню плоть та усуває дискомфорт під час сексуальних контактів та сечовипускання. Вуздечка — шкірна складка, розташована у вертикальному положення в зоні голівки чоловічого статевого органу. Вона з’єднує голівку та крайню плоть, перешкоджаючи оголенню тіла пеніса.
Підготовчі процедури
Перед операцією потрібно здійснити гігієнічні процедури чоловічого статевого органу, особливий акцент зробивши на голівці. Так зменшиться ризик потрапляння хвороботворних бактерій в організм через кров. До того ж і лікар продезінфікує вуздечку перед операцією. Необхідна також консультація андролога.
Пластика вуздечки крайньої плоті
Для дорослих достатньо і місцевої анестезії. Вона не лише попередить біль та дискомфорт під час операції, а й збереже бадьорість пацієнта. Дітям вводять загальну анестезію через вену. Операція нескладна триває від 10 до 20 хвилин. Лікар розтинає крайню плоть поперек та зшиває поздовж. У разі наявності на вуздечці рубців, їх розсікають та зшивають правильно спеціальними медичними нитками.
Показання та протипоказання
Показання до проведення операції:
- утворення тріщин на крайній плоті внаслідок статевого акту;
- відчуття напруженості вуздечки після оголення голівки;
- розрив вуздечки, кровотеча;
- викривлення чоловічого органу у збудженому стані;
- больові відчуття та дискомфорт після оголення вуздечки.
Протипоказання пластики:
- хронічний баланопостит;
- кондиломи;
- баланіт;
- спайки.
Наслідки
Щоб у постопераційний період не підхопити інфекцію, пацієнт застосовує мазь антибактеріальної дії. Наступного після пластики дня лікар оглядає прооперовану вуздечку. Орієнтовно через тиждень знімаються шви, що займає не більше 15 хвилин. Після цього через два дні можна повертатися до активної фізичної діяльності, а ще через 5 днів — займатися сексом. За два тижні повністю зникає дискомфорт. Від проведеної процедури пацієнт отримує такі переваги:
- збільшення тривалості статевого акту;
- мінімальна імовірність розриву вуздечки;
- подолання тимчасової імпотенції.