Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Рак щитовидки: основні причини та симптоми (Рак щитовидки: основные причины и симптомы)

Рак щитовидки: основні причини та симптоми (Рак щитовидки: основные причины и симптомы)

Щитовидна залоза є залозою внутрішньої секреції, частиною ендокринної системи. За своєю формою схожа на метелика, знаходиться на фронтальній ділянці шиї. Основна функція полягає в синтезі гормонів певних типів, необхідних для того, щоб контролювати процеси, пов'язані з обміном енергії, які проходять у організмі. За рахунок її роботи всі системи життєзабезпечення функціонують без збоїв.

Особливості захворювання

Хвороба не така складна, як інші різновиди раку. Найчастіше новоутворення злоякісного характеру вдається розпізнати на ранніх термінах. У такій ситуації подолати проблему можна набагато швидше. Буває й так, що після закінчення лікування та після закінчення часу трапляється повторення.

Основні причини

Зараз медики не можуть докладно пояснити, чому виникає рак щитовидної залози, однак вони з упевненістю можуть сказати, що появі пухлини передує мутації, що відбуваються в ДНК. В окремих випадках вони відбуваються через генетичну схильність. Іноді ініціатором є вікові зміни. Слід зазначити, що пацієнти, які неодноразово піддавалися опроміненню, відразу потрапляють у зону підвищеного ризику. Однак це зовсім не означає, що потрібно побоюватися рентгена, що проводиться в спеціалізованих кабінетах. Він зовсім не такий страшний і ніяк не впливає на ймовірність виникнення онкології.

Рак щитовидки: симптоми, які не можна пропустити

Захворювання супроводжується такими явищами:

  1. Утворення шишки або припухлості на шиї. Ця ознака найбільш поширена;
  2. Біль, що виникає в області в шиї, іноді навіть у вухах;
  3. Неприємні відчуття, що відзначаються під час ковтання; дихання;
  4. Задуха;
  5. Зміна голосу, він стає сиплим;
  6. Кашель, що спостерігається навіть у тому випадку, коли пацієнт не хворіє.

Важливо відзначити той факт, в більшості випадків хвороба протікає без очевидних симптомів, що викликає складності при своєчасному виявленні. Як правило, рак виявляється під час звичайного медичного обстеження.

Процес діагностування захворювання

Якщо на плановому медичному огляді фахівець наголосив на ознаках, що відповідають тим, що були представлені вище, то він може призначити додаткове обстеження. Найпростіший і найпоширеніший метод підтвердження чи спростування попереднього діагнозу – це біопсія. Ця процедура не така складна: за допомогою голки забирається тканина залози, яка надалі вирушає на аналіз. Проблема тут у тому, що отримані результати не завжди бувають достовірними.

Методи, що застосовуються для лікування

Як правило, пухлину усувають оперативним шляхом або з використанням радіоактивного йоду. А ось такі методи, як опромінення чи хімічна терапія для цього випадку не підходять. При складанні програми лікування медичні працівники враховують такі особливості пацієнта:

  • вік;
  • різновид онкологічного захворювання;
  • стадія розвитку, яка визначається, виходячи з того, наскільки тяжко протікає хвороба та наскільки уражені хворими клітинами інші органи.
Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Профілактичні заходи

Якщо людина має спадкову схильність до цієї хвороби, то це можна визначити, зробивши генетичний аналіз. У цьому випадку фахівці рекомендують провести операцію та видалити щитовидну залозу завчасно. Цей захід дозволить уникнути несприятливих наслідків у майбутньому.

Переклад російською мовою:

Щитовидная железа является железой внутренней секреции , частью эндокринной системы. По своей форме походит на бабочку, находится на фронтальной области шеи. Основная функция заключается в синтезе гормонов определенных типов, нужных для того, чтобы контролировать процессы, связанные с обменом энергии, протекающие в организме. За счет ее работы все системы жизнеобеспечения функционируют без сбоев.

Особенности заболевания

Болезнь не так сложна, как прочие разновидности рака. В большинстве случаев новообразование злокачественного характера удается распознать на ранних сроках. В такой ситуации справиться с проблемой можно намного быстрее. Бывает и так, что по окончанию лечения и по истечению времени случается повторение.

Основные причины

Сейчас медики не могут подробно объяснить, почему возникает рак щитовидной железы, однако, они с уверенностью могут сказать, что появлению опухоли предшествует мутации, происходящие в ДНК. В отдельных случаях они происходят из-за генетической предрасположенности. Иногда инициатором являются изменения, происходящие в возрастом. Надо отметить, что те пациенты, которые неоднократно подвергались облучению, сразу попадают в зону повышенного риска. Однако, это вовсе не означает, что нужно опасаться рентгена, проводящегося в специализированных кабинетах. Он вовсе не так страшен и никак не влияет на вероятность возникновения онкологии.

Рак щитовидки: симптомы, которые нельзя пропустить

Заболевание сопровождается следующими явлениями:

  1. Образование шишки или припухлости на шее. Этот признак наиболее широко распространен;.
  2. Боль, возникающая в области в шеи, иногда даже в ушах;
  3. Неприятные ощущения, отмечаемые во время глотания;
  4. Затруднения, возникающие в процессе дыхания;
  5. Одышливость;
  6. Изменение голоса, он становится сиплым;
  7. Кашель, наблюдаемый даже в том случае, когда пациент не болеет.

Важно отметить тот факт, что в большей части рассматриваемых случаев болезнь протекает без очевидных симптомов, что вызывает сложности при своевременном обнаружении. Как правило, рак обнаруживается во время обыкновенного медицинского обследования.

Процесс диагностирования заболевания

Если на плановом медицинском осмотре специалист отметил признаки, соответствующие тем, что были представлены выше, то он может назначить дополнительное обследование. Наиболее простой и распространенный метод подтверждения или опровержения предварительного диагноза – это биопсия. Эта процедура не так сложна: при помощи иглы забирается ткань железы, которая в дальнейшем отправляется на анализ. Проблему здесь в том, что полученные результаты не всегда бывают достоверными.

Методы, применяемые для лечения

Как правило, опухоль устраняют оперативным путем или с использованием радиоактивного йода. А вот такие методы, как облучение или химическая терапия для этого случая не подходят. При составлении программы лечения медицинские работники учитывают следующие особенности пациента:

  • возраст;
  • разновидность онкологического заболевания;
  • стадия развития, которая определяется, исходя из того, насколько тяжело протекает болезнь и насколько поражены больными клетками другие органы.

Профилактические мероприятия

Если человек имеет наследственную предрасположенность к этой болезни, то это можно определить, сделав генетический анализ. В этом случае специалисты рекомендуют провести операцию и удалить щитовидную железу заблаговременно. Эта мера позволит избежать неблагоприятных последствий в будущем.

Клініка Astra Dent (Астра Дент) — це медичний заклад спеціалізованого типу, в якому пацієнти можуть отримати стоматологічну допомогу. Лікарі центру стажувалися за кордоном.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-21:00 Сб: 09:00-21:00 Нд: 09:00-21:00
Відділення косметології і пластичної хірургії МЦ "Меділенд" — це передові технології естетичної медицини і пластичних операцій. У відділенні працюють досвідчені фахівці пластичні хірурги, лікарі-косметологи, масажисти.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-17:00
Київ пр-т Валерія Лобановського, 17 (пов. 1, каб. 150) р.Солом'янський
6,0
Медичний центр "Діагност КТ" — це спеціалізована клініка, яка займається діагностуванням патологій за допомогою комп'ютерної томографії на апараті експертного класу. Всі лікарі установи мають вищу категорію.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 10:00-16:00
Одеса вул. Болгарська, 38 (Міська поліклініка №1) р.Хаджибейський
6,3
Медичний центр "ЛДЦ МІБС" - це спеціалізована клініка, яка виробляє якісну МРТ-діагностику. Установа почала функціонувати в 2012 році як ще один компонент найбільшій мережі клінік на Сході Європи.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 07:00-21:00 Сб: 07:00-21:00 Нд: 07:00-21:00
Медичний центр "Медея" — це багатопрофільна клініка амбулаторно-поліклінічного типу. Є частиною мережі однойменних лікувальних установ.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-19:00 Сб: 09:00-19:00 Нд: 09:00-19:00
Центр комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії "Медіскан Груп" спеціалізується в області точної сучасної діагностики захворювань. Комп'ютерна томографія, ультразвукова діагностика, магнітно-резонансна томографія і прицільна біопсія за доступною ціною.
Записатися на прийом
Вт: 07:00-20:00 Ср: 07:00-20:00 Чт: 07:00-20:00 Пт: 07:00-20:00 Сб: 08:00-20:00 Нд: 08:00-20:00
Вінниця вул. Георгія Нарбута 3
8,2
Вам потрібно пройти інформативне та достовірне КТ у Вінниці? Діагностичний центр Медіскан - сучасний експертний рівень комп’ютерної томографії! Вагомі переваги Діагностичного центру «Медіскан» це 64-х зрізовий комп’ютерний томограф Siemens Somatom Go.Up і згуртована команда кваліфікованих лікарів-рентгенологів вищої кваліфікації зі стажем не менше 12 років.. Для пацієнтів, ми пропонуємо швидкий час дослідження, від 3 хвилин, революційно низька доза опромінення для пацієнта, 3D - зображення, контрастні дослідження із застосуванням синхронізованого інжектора, новітнє покоління надчутливих детекторів і обстеження пацієнтів з максимальною вагою до 200 кг.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00
Консультативно-діагностичний центр "Олександрівський" створений у 2008 році, займається магнітно-резонансним скануванням організму. Спеціалісти центру мають високу кваліфікацію.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-21:00 Сб: 09:00-17:00