Рак легень: класифікація, особливості (Рак легких: классификация, особенности)

Статистика раку легень
Давно відомо, що це захворювання губить найбільше людей, у всьому світі. Під час перевірки усереднених даних можна побачити, що зі ста людей, які отримали діагноз, вижила чверть. Важливо відзначити, що загибель хворих відбулася протягом першого року, що минув з того моменту, як проблему було виявлено. Згідно зі статистичними даними, приблизно 1 людина з 14 вже має онкологічне захворювання або зіткнеться з ним у майбутньому. Важливо, що у групу ризику, передусім, потрапляють люди, що у літньому віці.
Аналітики говорять про те, що 70% людей, у яких була виявлена проблема, були старшими за 65. Отже, розслабитися можуть ті, чий вік не перевищує 45. Вони в категорію підвищеного ризику не потрапляють.
Класифікація захворювання
Існуючі форми онкологічного захворювання традиційно поділяють на 2 базові види:
- дрібноклітинний (МРЛ);
- великлітковий рак легень (НМРЛ).
Представлені форми розрізняються за переліченими ознаками:
- ступеня поширення;
- швидкості зростання;
- методи, які будуть використовуватися для лікування.
З цієї причини важливо грамотно визначити тип, до якого належить конкретний випадок.
Отже, освіта, що відноситься до першого типу, трапляється в 20 випадках зі 100 зареєстрованих і вважається найбільш небезпечною, тому що дуже швидко поширюється на сусідні органи та тканини. Як правило, причиною його виникнення є куріння. Тільки 1 людина зі 100, у яких було виявлено МРЛ, не страждають від цієї шкідливої звички. Він розвивається з неймовірною швидкістю, тому в той момент, коли його виявляють, часто виявляється, що постраждали інші частини тіла.
Онкологія, що відноситься до другого типу зустрічається 50-ти випадках зі 100. Ця неприємність трапляється навіть з тими людьми, що не палять. Переважно пухлина розташовується зовнішньою або периферійною частиною легень.
Плоскоклітинна пухлина – це 20%, що залишилися. Як правило, він утворюється в центральній ділянці грудей або в бронхах. Важливо відзначити, що раніше він діагностувався набагато частіше, ніж МРЛ, але буквально за останнє десятиліття ситуація змінилася у зворотний бік.
Недиференційована онкологія вважається найрідкіснішим. Утворюється з епітеліальних клітин.
Важливо відзначити, що симптоми хвороби можуть змінюватись в залежності від наступних факторів:
- розташування пухлини;
- ступеня поширення.
Рак легень симптоми
Потрібно нагадати: іноді онкологія розвивається тихо, не проявляючи себе. Це значно ускладнює процес постановки діагнозу. Буває й так, що проблема виявляється під час проходження планової флюорографії. Людина, яка готується до обстеження, може щиро вважати себе здоровою. Але знімок виглядає як завжди. На ньому невелике затемнення, яке виглядає, монетка. При цьому ніяких симптомів бути, особливо якщо захворювання знаходиться на ранній стадії
Стадії раку легенів
На першій стадії уражається один сегмент органу. Величина проблемної ділянки не перевищує 3 см у діаметрі. На другій стадії рак поширюється по ділянці грудної клітини, але не виходить за межі. При цьому уражена ділянка не перевищує 6 см. На третьому етапі розвитку хвороби величина пухлина збільшується, але все ж вона не виходить за межі одного органу. У цьому бувають заражені лімфатичні вузли. На четвертому етапі вторинні осередки виходять за межі грудної клітки та вражають інші органи.
Тут слід зазначити, що МКР складається лише з 2-х стадій:
- локалізований пухлинний процес, при якому поширення пухлини відбувається в межах грудної клітки;
- поширений пухлинний процес, коли вторинні осередки поширюються на інші органи.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
- поширений пухлинний процес, коли вторинні осередки поширюються на інші органи.
Переклад російською мовою:
Статистика рака легких
Давно известно, что это заболевание губит наибольшее число людей, по всему миру. При проверке усредненных данных можно увидеть, что из ста человек, получивших диагноз, выжила четверть. Важно отметить, что гибель больных произошла в течение первого года, прошедшего с того момента, как проблема была выявлена. Согласно статистическим данным, примерно 1 человек из 14 уже имеет онкологическое заболевание или столкнется с ним в будущем. Важно отметить, что в группу риска, прежде всего, попадают люди, находящиеся в пожилом возрасте.
Аналитики говорят о том, что 70% людей, у которых была обнаружена проблема, были старше 65. Следовательно, расслабиться могут те, чей возраст не превышает 45. Они в категорию повышенного риска не попадают.
Классификация заболевания
Существующие формы онкологического заболевания традиционно разделяют на 2 базовых вида:
- мелкоклеточный (МРЛ);
- крупноклеточный рак легких (НМРЛ).
Представленные формы различаются по перечисленным признакам:
- степени распространения;
- скорости роста;
- методам, которые будут использоваться для лечения.
По этой причине важно грамотно определить тип, к которому относится конкретный случай.
Итак, образование, относящееся к первому типу, случается в 20 случаях из 100 зарегистрированных и считается наиболее опасным, потому что очень быстро распространяется на соседние органы и ткани. Как привило, причиной его возникновения является курение. Только 1 человек из 100, у которых был обнаружен МРЛ, не страдают от этой вредной привычки. Он развивается с невероятной скоростью, поэтому в тот момент, когда его обнаруживают, часто оказывается, что пострадали другие части тела.
Онкология, относящаяся ко второму типу встречается 50-ти случаях из 100. Эта неприятность случается даже с теми некурящими людьми. Преимущественно, опухоль располагается внешней или периферийной части легких.
Плоскоклеточная опухоль – это оставшиеся 20%. Как правило, он образуется в центральной области груди или в бронхах. Важно отметить, что раньше он диагностировался намного чаще, чем МРЛ, но буквально за последнее десятилетие ситуация изменилась в обратную сторону.
Недифференцированная онкология считается наиболее редким. Образуется из эпителиальных клеток.
Важно отметить, что симптомы болезни могут варьироваться в зависимости от следующих факторов:
- расположения опухоли;
- степени распространения.
Рак легких симптомы
Нужно напомнить: иногда онкология развивается тихо, не проявляя себя. Это существенно усложняет процесс постановки диагноза. Бывает и так, что проблема обнаруживается во время прохождения плановой флюорографии. Человек, готовящийся к обследованию, может искренне считать себя здоровым. Но снимок выглядит как обычно. На нем небольшое затемнение, выглядящее, монетка. При этом никаких симптомов быть, особенно, если заболевание находится на ранней стадии
Стадии рака легких
На первой стадии поражается один сегмент органа. Величина проблемного участка не превышает 3 см в диаметре. На второй стадии рак распространяется по области грудной клетки, но не выходит за пределы. При этом пораженный участок не превышает 6 см. На третьем этапе развития болезни величина опухоль увеличивается, но все же она не выходит за пределы одного органа. При этом бывают заражены лимфатические узлы. На четвертом этапе вторичные очаги выходят за границы грудной клетки и поражают другие органы.
Здесь нужно отметить, что МКР состоит только из 2-х стадий:
- локализованный опухолевый процесс, при котором распространение опухоли происходит в пределах грудной клетки;
- распространенный опухолевый процесс, когда вторичные очаги распространяются на другие органы.







