Лікування сезонної алергії — це комплекс курсів антигістамінних препаратів, сорбентів, вітамінів, імуномодуляторів і т. д. для забезпечення належної підтримки захисних сил організму, очищення і нормалізації складу крові, роботи травного тракту.
Сезонна алергія, або поліноз ― це реакція імунної системи на певні подразники, які вступають у взаємодію з організмом у певні періоди, пори року. Найпоширеніша причина виникнення сезонної алергії — пилок рослин, які квітнуть, проте може викликатися також спорами грибів, що періодично поширюються у певні пори року. Характеризується значною сльозотечею, нежитем, чханням, набряком слизових оболонок, свербежем та навіть підвищенням температури та бронхоспазмом.
Як лікувати
Терапевтичні заходи, які використовуються для лікування сезонної алергії, залежать від періоду квітіння (весна, літо або осінь), стадії алергічного процесу та особливостей організму людини. Лікування складається не лише зі зниження гостроти симптомів, а й із захисту уразливих органів від впливу алергенів. Симптоматична терапія дієва у перші дні гострого алергічного процесу, потім слід переходити на профілактичні препарати з обов’язковим дотриманням гіпоалергічної дієти.
Як діагностувати
Діагностика сезонної алергії складається з таких напрямів: загальноклінічне обстеження (аналіз крові та мокротиння), інструментальне обстеження пазух носа, бронхо-легеневої системи, специфічні алергопроби, консультації інших спеціалістів (дерматолога, імунолога, пульмонолога та ін.). Визначення першопричини сезонної алергії засноване на опитуванні хворого та врахуванні спеціального календаря цвітіння рослин, поширених у цій місцевості. Крім збору анамнезу, у тому числі й сімейного, діагностика захворювання передбачає проведення алергопроб, серед яких такі:
- ендоназальні провокаційні алергопроби;
- кон’юктивальні провокаційні проби;
- тест за допомогою мікроін’єкцій;
- провокаційний інгаляційний тест;
- шкірні скарифікаційні проби;
- визначення специфічних антитіл.
Майже всі дослідження проводяться поза періодом загострення та сезоном цвітіння.
Наслідки
Можуть виникати характерні для алергії ускладнення, набряки, а при тривалому контакті з подразником і гострій реакції: анафілактичний шок, розвивається пилкова інтоксикація (набряки, задуха, розлад шлунку, порушення пам’яті). Нерідко виникають й інші: ураження зорового та слухового нервів, вульвіти у жінок, мала епілепсія.