Алергія на амброзію ― це один із найпоширеніших видів алергічних реакцій, що може виникнути в будь-якому віці. Для цього достатньо знаходитися недалеко від амброзії під час її цвітіння протягом кількох годин. Амброзія ― це отруйна рослина, що під час цвітіння виділяє в повітря величезну кількість пилку, від якої страждає чимало людей. Симптоми алергії на пилок цієї рослини такі, як за традиційних проявів реакції на цвітіння трав і дерев:
- почервоніння, свербіж очей, шкіри;
- нежить, сильна закладеність носа, постійне чхання;
- першіння, біль у горлі;
- сльозотеча;
- сухий кашель;
- підвищення температури тіла.
Як лікувати
Усунення алергену ― це перший пункт плану боротьби з будь-яким видом полінозу. У першу чергу застосовується медикаментозне лікування алергії на амброзію:
- нестероїдні препарати ― найчастіше використовуються при алергічному риніті;
- антигістамінні препарати ― допомагають зменшити симптоми захворювання;
- очні краплі ― призначаються при кон'юнктивіті чи почервонінні очей;
- гормональні уколи;
- специфічна імунотерапія ― запобігає переходу алергії у бронхіальну астму й допомагає позбутися проблеми на тривалий період.
Також призначається лікувальна дієта при алергії на амброзію, бо правильне харчування ― одна з найважливіших складових лікування полінозу. Під час цієї хвороби, як і в усіх інших випадках, слід звертатися до фахівця.
Яку діагностику проходити
Лікування алергії на цю рослину повинно починатися з консультації у лікаря-алерголога. Для точного діагностування захворювання лікар спочатку вивчає історію хвороби, а потім проводить тестування на алергопроби. Тест може бути виконаний на шкірі або через аналіз крові.
Наслідки
Чим раніше людина звернеться за допомогою до фахівців, тим ефективніше буде лікування, адже запущений поліноз може призвести до розвитку бронхіальної астми, та й упоратися з важкою формою алергічної реакції набагато важче, ніж із ранніми її проявами.
Окрім класичних симптомів (свербіж, сльозотеча, кашель, температура тощо), алергія характеризується ще й такими неспецифічними ознаками, як:
- підвищена дратівливість;
- пригніченість;
- погіршення сну;
- постійні головні болі;
- відсутність апетиту;
- депресія;
- втрата нюху та смаку тощо.
Перемогти недугу непросто, але позитивний настрій та виконання всіх лікарських приписів допоможуть впоратися з цією проблемою.