Алергічний дерматит ― набряк та почервоніння шкіри внаслідок впливу алергена. Спочатку з’являються великі червоні плями, а потім — дрібні бульбашки, які лопаються та залишають вологі поверхневі ефекти на шкірі. Також утворюються дрібні скоринки та лусочки. Ураження розпочинається у місці впливу алергену, але вторинні зони ураження можуть з’являтись на будь-якій ділянці шкіри. Основний симптом хвороби — постійний сильний свербіж.
Як лікувати
Головна передумова ефективного лікування ― уникнення контакту із подразником, що зумовив дерматит. Якщо алергія на засоби побутової хімії, то використовуйте захисні рукавички при роботі; на синтетику ― носіть одяг із натуральних тканин; на метал ― уникайте контакту із металевими побутовими елементами.
Під час лікування використовуються кортикостироїдні мазі. Антигістамінні медикаменти знімають свербіж та набряки. У тяжких випадках кортикостероїдні препарати приймаються перорально.
Яку діагностику проходити
Характерні симптоми дозволяють легко діагностувати хворобу. А максимальна точність діагнозу забезпечується шкірними пробами. Спеціальні тест-смужки із нанесеними алергенами приклеюють на очищену шкіру. Поява набряклості та почервоніння ― ознака алергічної реакції шкіри. Лікар може призначити додаткові дослідження:
- біохімічний аналіз крові та сечі;
- аналіз крові на цукор;
- аналіз калу на дисбактеріоз.
Іноді обстежують ШКТ та щитоподібну залозу.
Наслідки
Найважче ускладнення алергічного дерматиту ― токсикодермія, на тлі якої розвивається синдром Лайєлла. Значно погіршується самопочуття, а в найгіршому випадку стається смерть. Тому за перших ознак погіршення стану здоров’я та алергічної реакції звертайтесь до медичного закладу за допомогою.