Лікування контактного дерматиту у Львові

Можливо, вас цікавлять лікарі алергологи

Лікування контактного дерматиту — це комплексний підхід для усунення чи зниження ступеня впливу подразників на організм, а також симптоматична терапія захворювання ― короткочасну запальну реакцію шкіри на відомий алергічний подразник. Подразники можуть бути різними і викликати всілякі реакції. Вирізняють кілька видів контактного дерматиту:

• простий (розвивається внаслідок дій на шкіру подразнюючої речовини);
  • алергічний (виникає як алергічна реакція на контакт із металами, косметичними засобами, барвниками, рослинами тощо);
  • фототоксичний (хвороба, що виникає при дії на шкіру ультрафіолету).

У розвитку недуги вирішальну роль має не характер подразника, а індивідуальна чутливість кожної людини.

Як лікувати

Терапія починається з обмеження контакту шкіри з алергеном. Протягом кількох днів призначаються антигістамінні препарати. При вираженому запальному процесі на ураженій ділянці шкіри призначають місцеве застосування мазей, кремів, лосьйонів, що містять кортикостероїди. У разі значних уражень, а також при тяжких реакціях на контакт із алергеном, лікар призначає кортикостероїди для прийому внутрішньо. Пухирці, які з’являються на ураженій ділянці шкіри, не слід дряпати, адже на їхньому місці може поширитися запальний процес, який потребує більш серйозного лікування.

Як діагностувати

Окрім опитування, огляду та збору анамнезу, можуть бути проведені дослідження крові. Може знадобитися диференційний діагноз, щоб відрізнити алергічний дерматит від інших різновидів цього захворювання чи екземи. Для визначення збудника запалення проводяться алергопроби та аплікаційні тести, які дозволяють швидко отримати точні результат. Також необхідно провести аналіз крові (клінічний, біохімічний, на цукор) та сечі (загальний).

Наслідки

Контактний дерматит викликає сильний свербіж, унаслідок розчісування якого можливо пошкодити шкіру і викликати вторинну бактеріальну інфекцію, лікування якої буде більш серйозним. Можливі такі ускладнення: піогінна, дріжджова інфекція, променевий рак. Тривале використання фторованих гормональних препаратів або споживання великої кількості за один раз може призвести до атрофії (стоншення) шкіри, появі телеангіектазій (просвічування дрібних судин крізь шкіру) або виникнення гормональних вугрів.

Знайдена 1 клініка

Сб
Марія
Давно хворію на хронічну бронхіальну астму та знаходжусь під наглядом лікарів завдяки яким симптоми моєї хвороби вдається полегшити. Зазвичай при нападах астми використовую інгалятор епінефрин.Дякую вам за допомогу! Справді професіонали.
Олеся
З раннього дитинства страждала на поліноз. Початок тепла був кінцем для моїх прогулянок на свіжому повітрі. Через роботу переїхала до іншого міста. Записалась до нового алерголога. Він порадив мені почати все з нуля. Тобто він хоче бачити чітку картину сам для себе. Здала алергопроби. Лікар розширив мені список рослин на які у мене алергія. Відповідно призначив лікування. Тепер воно і дійсно дієве, так як я не знала точно всіх рослин, які провокують у мене алергію.
Раїса
У період новорічних свят з’їла неймовірну кількість мандарин. Не минулось безслідно. По плечах і спину пішли маленькі червоні прищики. Пішла до лікаря. Перш за все лікар заборонив їсти мандарини протягом місяця та призначив Енетросгель. Через декілька днів висипка почила відступати.
Святослав
Страждав на алергійний кон’юнктивіт. Мій подразник це хімічна продукція: порошки, гелі, парфуми тощо. Скажу чесно непросто так жити коли це, на перший погляд, звичайні предмети побуту. До алерголога заходжу часто. Часто здавав алергічні проби, щоб чітко знайти збудника. Я дуже вдячний лікареві за вдало підібране лікування та професійний підхід. Він зробив моє життя набагато простішим. Дякую.
Львів вул. Щирецька, 36
р.Залізничний
Приватна клініка «Vita-Pueri» заснована у 2004 році, спеціалізується як педіатричний медичний заклад. У штаті лікарні кандидат медичних наук, лікарі вищої категорії.
  • Лікування контактного дерматиту