Алергія на холод — алергічна реакція на вплив низьких температур. Найрідше зустрічається у дітей, найчастіше — у жінок віком до тридцяти років. Людина відчуває вплив хвороби під час прогулянки в прохолодну пору року, контакту із холодною водою, споживання холодної їжі та напоїв. У деяких випадках навіть прохолодні літні ранки чи перебування у затінку можуть викликати неприємності.
Симптоми:
- ускладнене дихання;
- кропив’янка;
- мігрень;
- нежить;
- радикуліт;
- сльозотеча;
- свербіж та почервоніння шкіри;
- кашель.
Як лікувати
Антигістамінні препарати спрямовані на усунення симптомів хвороби, оскільки повністю подолати її сучасна медицина не дозволяє. Саме тому профілактика захворювання, тобто попередження переохолодження, виходить на перший план. Рекомендується носити теплий одяг із натуральних тканин. Гігієнічна помада попередить обмороження губ, які забороняється облизувати на морозі. Довго перебуваєте на холоді — пальці рук та ніг потрібно розминати, а обличчя — масажувати. Не варто забувати про головний убір, який попередить головні болі та спазми судин. Хронічні захворювання та регулярні стреси сприяють появі хвороби.
Яку діагностику проходити
Алергію на холод хворі часто плутають із застудою, що пов’язано із схожими симптомами: нежиттю та сльозотечею. Але під час алергії відчувається свербіж у горлі, вухах та носі, а температура не підвищується.
Щоб зрозуміти, чи є схильність до захворювання, самостійно проведіть простеньку діагностику. Притуліть на декілька секунд шматок льоду до передпліччя. Через п’ятнадцять хвилин ділянка шкіри стала трохи білішою або червонішою — ви не піддаєтесь впливу алергії. Проте у разі появи набряку та свербежу звертайтесь до лікаря.
Наслідки
Небезпечним є тривалий вплив холоду на великі ділянки шкіри. У крові підвищується рівень гістарміну, що знижує артеріальний тиск. Людина може втратити свідомість, впасти у шоковий стан або навіть померти. Хворим на алергію на холод плавати потрібно виключно у теплій воді та разом із великою компанією. У разі різкого занурення або тривалого перебування у водоймі збільшується ймовірність втрати свідомості та, відповідно, летального кінця.