Сеанс психотерапевта — це вид терапії, суть якого полягає у спілкуванні лікаря і пацієнта, під час якого виявляються проблеми, а також обговорюються шляхи їх вирішення. Велике значення мають такі аспекти, як психологічний контакт та індивідуальний підхід до пацієнта.
Підготовчі процедури
Перед тим, як іти до лікаря, пацієнт повинен з’ясувати всю інформацію про методику, хто буде її проводити, тривалість сеансів. Також дуже важливо налаштувати себе і повірити в успіх лікування.
Сеанс психотерапевта
Спочатку відбувається знайомство лікаря й пацієнта, встановлюється контакт. Лікар повинен викликати довіру до себе, зняти страх і напругу. Тільки при довірчих стосунках можливе повне занурення в проблему. Потім лікар збирає інформацію, що схоже на діагностику проблеми, суть якої може бути прихована глибоко. На прийомі лікар намагається побачити проблему комплексно. Після встановлення причини обирається стратегія її вирішення.
Психотерапевт повинен підказати шляхи виходу із ситуації, що склалася. Дуже важливо в процесі спілкування підтримувати активність пацієнта і його прагнення до досягнення результату. Слід навчити його застосовувати отримані навички і самостійно вирішувати важкі ситуації.
Для отримання ефекту від психотерапії сеанси необхідно проводити регулярно, як правило, не рідше 1-2 разів на тиждень. Важливе значення має кількість сеансів, адже це довгострокова робота над собою. Не варто забувати й про проміжки між психотерапевтичними сесіями. На зустрічах клієнт робить якесь відкриття, після якого йому необхідний час, щоб усе усвідомити і зрозуміти набутий досвід.
Показання та протипоказання
Показаннями для звернення до психотерапевта служать:
- алкоголізм, наркоманія;
- неврози, депресія;
- сексуальні розлади;
- синдром хронічної втоми;
- погіршення апетиту;
- поганий сон, астенія;
- посттравматичні розлади;
- життєві кризи, ігрова залежність;
- сором’язливість, занижена самооцінка;
- фобії, перепади настрою.
- перфекціонізм;
- панічні атаки, нав’язливі ідеї;
- неприємні відчуття, плаксивість.
Протипоказання:
- важкі психічні порушення;
- вагітність;
- постінфарктний і постінсультний стани;
- алкогольне чи наркотичне сп’яніння;
- деякі фізичні захворювання.
Наслідки
Трапляються випадки, коли сеанси приносять негативні наслідки: посилення колишніх симптомів, психопатичні реакції, формування негативного ставлення до лікаря.