Невроз — це збірна назва хвороб, які належать до категорії функціональних психогенних розладів затяжного характеру. Іншими словами, це порушення вищої нервової діяльності. Невротичні патології поділяються на:
- істеричний невроз;
- невроз страху;
- неврастенію;
- невроз нав’язливих станів.
Конфлікти, відсутність відпочинку, перезавантажений робочий графік, шкідливі звички та особливості характеру можуть позначитися та нормальному функціонуванні нервової системи та ввести її у невротичний стан.
Як лікувати
Для підтвердження діагнозу та призначення терапії слід звертатися до лікарів такої спеціалізації: психотерапевт, невролог чи психіатр. Важливо враховувати стан серцево-судинної та травної систем пацієнта перед призначенням лікування.
У комплексі застосовують:
- антидепресанти;
- транквілізатори;
- курс психотерапії (зазвичай містить 10 сеансів);
- фітотерапія;
- ароматерапія;
- фізіотерапія (хвойні ванни, електросон, парафінові аплікації, масаж, голкорефлексотерапія, електрофорез, вуглекислі ванни, душ Шарко);
- засоби, що сприяють загальному зміцненню організму (лікувальна гімнастика, прогулянки на свіжому повітрі, санаторно-курортна терапія, повноцінне збалансоване харчування).
Пам’ятайте, що нервова системи та фізичний стан людини перебувають у тісній взаємодії. Тому, зміцнюючи тіло (танці, басейн, спорт), людина позбавляється негативної енергії та виробляє заряд позитиву, що сприяє успішному лікуванню неврозів.
Яку діагностику проходити
Діагностування неврозу проводять на основі опитування та візуального обстеження.
Наслідки
Невроз порушує якість життя пацієнта та його рідних. Відсутність лікування цього розладу призводить до невротичного розвитку особистості.