Кольорове дуплексне сканування — це сучасний метод функціональної діагностики венозної системи. Застосовується у всіх напрямках клінічної медицини, доповнюючи результати не тільки ультразвукового дослідження, а й комп'ютерної, магнітно-резонансної томографії органів і систем. Процедура використовується для дослідження флебологічних захворювань, виявляючи порушення руху крові в певній зоні. Патологічно спрямований потік крові по судинам забарвлюється в синій, зелений, жовтий колір, вибудовується схематична карта, що дозволяє визначити характер, наявність патології судинного, запального походження.
Кольорове дуплексне сканування: показання
Кольорове дуплексне сканування дозволяє візуалізувати:
- тромботичні маси;
- судинні аневризми;
- варикозно змінені вени;
- тромбофлебіт;
- хронічну венозну недостатність;
- обтурацію судинного русла.
Ультразвукові промені проектують на екран зображення звивистості, прохідності судин, розміри просвіту і швидкість кровообігу. Методика успішно використовується в кардіології, судинній хірургії, неврології. Ехокардіографія, проведена в режимі колірного картування, здатна виявити ранню стадію патологічних змін клапанного апарату серця, венозних судин, дає можливість прицільно розглянути міокард, контролювати динаміку лікувального процесу. Тривимірне кольорове зображення, що поєднується з ультразвуком, допомагає досліджувати плід. Також діагностична методика використовується в передопераційному періоді для оцінки поширеності процесу, визначення операційного ризику і обсягу хірургічного втручання.
Кольорове дуплексне сканування — найважливіша частина ультразвукової діагностики. За допомогою картування виявляються не тільки патологічні процеси, які спостерігаються в органах, а й схильність до формування новоутворень. Дослідження візуалізує пухлинні новоутворення, ущільнення, бляшки, вузлові утворення. Також відслідковується динаміка їх зростання, поширення на навколишні тканини. Серед рекомендацій із попередньої підготовки варто відзначити утримання від куріння за кілька годин до процедури. Залежно від передбачуваної зони дослідження лікар попереджає пацієнта про необхідність очищення кишечника напередодні процедури або скасування лікарських засобів.