Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Відмова від паління: що буде з організмом

Киев ш. Харьковское, 152 (корп. 2, оф. 222)
9,2
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00Сб: 00:00-24:00Нд: 00:00-24:00
Відмова від паління: що буде з організмом

Практично всім курцям складно розпрощатися зі своєю шкідливою звичкою. Залежність розвивається як на фізичному, так і психологічному рівні. Тютюн в складі має нікотин, який змушує змінитися роботі організму, ось чому так важко відновити колишнє функціонування органів після тривалого стажу куріння.

Під час куріння людина вдихає пари, смоли, які утворюються під час тління наповнювача сигарети. Знаючи склад тютюну, можна припустити, якої шкоди куріння надає організму.

Так, комбінація нікотину, фенолу, смол, цинку, миш'яку, алюмінію та інших важких металів призводить до порушення роботи нервової системи, погіршення кисневого обміну, зміни складу крові, розвитку легеневої патології.

Крім сигарет, тютюн міститься в кальяні, сигарах. Тютюнові компоненти також можуть проникати в організм під час жування, вдихання нюхального тютюна через слизові оболонки. Бездимний тютюн надає менший негативний вплив на організм, проте підвищує ризик розвитку раку порожнини рота. У той же час нікотинова залежність розвивається в тій же мірі, що при курінні сигарет.

Що стосується електронних сигарет, в них застосовується принцип розпилення нікотину без процесу спалювання тютюну. При цьому утворюється дим меншої температури на відміну від горіння. Токсинів в електронних сигаретах менше, проте все одно вони присутні. Спочатку електронні сигарети використовувалися для відмови від куріння звичайних сигарет за рахунок виділення диму, світіння світлового індикатора. Незважаючи на рекламну розкрутку, все ж користь електронних сигарет явно перебільшена. На даний момент відомо про наявність в них діетиленгліколю, нітрозамінів, які мають канцерогенні властивості.

Після відмови від куріння організм одержує величезну кількість позитивних моментів, незалежно від стажу куріння, віку людини. Повного відновлення уражених продуктами горіння тютюну клітин очікувати не варто, однак зміни в роботі органів, самопочутті будуть дуже помітні.

Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Найкраще відмовитися від куріння до 40 років, коли в організмі ще активно протікають процеси регенерації клітин. З кожним наступним роком швидкість відновлення знижується, тому після відмови від сигарет можна отримати менший позитивний ефект. Однак навіть в похилому віці після припинення куріння значно підвищується якість життя, збільшується її тривалість.

Ось основні позитивні зміни після відмови від сигарет:

 • Полегшення роботи органів серцево-судинної системи. Згідно зі статистичними даними, саме куріння є причиною смерті в 10% випадків при наявності захворювань серцево-судинної системи. Після припинення куріння значно знижується швидкість поразки кровоносних судин, що зменшує ризик смерті на 36% в порівнянні з людьми, які не палять, з серцевою дисфункцією. Також благодійний вплив обумовлен уповільненням прогресування атеросклерозу.
 • Покращення вентиляційної здатності легень. Курці, які мають хронічне обструктивне захворювання легенів, відзначають поступове зменшення кашлю, слиновиділення. Крім цього, знижується ризик розвитку ускладнень, пов'язаних з ХОЗЛ. У людей з бронхіальною астмою, пневмонією та іншими патологіями дихальної системи після відмови від паління відзначається полегшення дихання.
 • Зниження ймовірності розвитку злоякісних новоутворень в органах респіраторного тракту.
 • Прискорення загоєння виразок при виразковій хворобі шлунка.
 • Зниження ризику розвитку / прогресування цукрового діабету.
 • Зменшення ймовірності розвитку безпліддя, самовільних абортів, позаматкової вагітності, раннього настання клімаксу. У чоловіків куріння погіршує якість сперми, провокує еректильну дисфункцію (аж до імпотенції). Відмова жінки від куріння під час вагітності дає можливість народитися здоровій дитині без аномалій розвитку, органних порушень.
 • Уповільнення процесу розвитку остеопорозу, коли знижується щільність кісткової тканини, що в свою чергу підвищує ризик переломів.

Що може затьмарити життя після відмови від куріння?

 • Синдром нікотинової залежності. З огляду на розвиток психологічної залежності під час куріння, людині важко пережити період нікотинової абстиненції. Так, у людей спостерігається дратівливість, безсоння, поганий настрій, агресивність, тривожність, підвищене почуття голоду, зниження концентрації уваги.
 • Посилення кашлю. Протягом багатьох років куріння допомагало людині відкашлювати в'язке мокротиння, яке вироблялося в великій кількості. Після відмови від сигарет мокрота може затримуватися в дихальній системі, посилюватися кашель.
 • Збільшення маси тіла в перший час. Однак зауважимо, що від цих зайвих кілограмів значно легше позбутися, ніж від того жиру, який накопичувався протягом десятків років.
 • Депресія, особливо у тих людей, які раніше страждали від захворювань нервової системи, схильні до частих змін в психоемоційному стані.

Крім того, не варто забувати, що після відмови від куріння, людина заощаджує чималі гроші, що є незаперечним плюсом. Зауважимо, що матеріальні витрати стосуються не тільки покупки самих сигарет, але і ліків для лікування захворювань, які розвиваються на тлі куріння.

Киев с. Воропаев, ул. Киевская, 100
8,1
Оздоровительно-реабилитационный центр "Сосны" использует передовые реабилитационные методы, проводит индивидуальный подбор программ по восстановлению, находится на природе в 30-ти километрах от Киева. Предоставляет услуги функциональной диагностики, косметологии, физиотерапии, массажа, мануальной терапии, неврологии и др. Возможно санаторно-оздоровительное лечение с размещением в комплексе стационарно.
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Частный ЛОР-кабинет доктора Хролец О. В. «Khorolets» проводит диагностику и лечение заболеваний уха, горла, носа. Прием детей и взрослых ведет квалифицированный специалист-отоларинголог.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 09:00-13:00 Вс: 09:00-13:00
Клиника "BABY LUCK" специализируется на аппаратном лечении органов зрения у детей. Консультационный прием пациентов проводят офтальмолог и невролог.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-17:00
Консультативный центр лечения и диагностики "Адепт Лелека" начал работу в 2000 году на базе медцентра "Адепт", предлагает пациентам полный комплекс ультразвуковой диагностики организма. Проводит прием детей с рождения, в том числе детская гинекология.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 10:00-16:00
Женская клиника, осуществляет приём, лечение зппп, узи при беременности, скрининг плода, узи общее организма. Надаются услуги в области косметологической гинекологии, прерывания беременности медикаментозно и не медикаментозно, ведение беременности. Есть врач-маммолог, кольпоскопия, проводится лечение папиллом и удаление кондилом у мужчин.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-19:00
Современная «Клиника женского здоровья» европейского образца специализируется в области гинекологии, занимается диагностикой и лечением широкого ряда заболеваний женской репродуктивной системы. Прием ведет гинеколог доктор медицинских наук.
Записаться на прием
Пн: 08:00-19:00 Ср: 08:00-19:00 Пт: 08:00-19:00 Сб: 08:00-19:00
Винница ул. Келецька, 104
8,5
Багатопрофільний медичний центр "Берегиня" надає повний спектр лікувально-діагностичних послуг для всієї сім’ї. Ведучі напрямки — гінекологія, мамологія, педіатрія, урологія, психологія, логопедія, дерматовенерологія, терапія, дитяча хірургія
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-14:00
Ужгород ул. Вилмоша Ковача, 17 (быв. ул.Белинского)
7,0
Медичний центр Medicover в місті Ужгород спеціалізований на лікуванні жіночого здоров’я, головні напрямки роботи — гінекологія, терапія, урологія. В медичному центрі працюють кваліфіковані лікарі, серед яких кандидати медичних наук.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 10:00-16:00