Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Невроз: коли дійсно варто звернутися до лікаря

Невроз: коли дійсно варто звернутися до лікаря

Як часто ми чуємо про цю патологію - невроз? Він являє собою функціональний розлад нервової системи. Згідно зі статистичними даними ВООЗ, за останні 2 десятиліття поширеність захворювання зросла в 20 разів і продовжує стрімко зростати. На сьогодні невроз можна віднести до хвороб цивілізації, що обумовлено стрімким ритмом життя людей, соціальними, економічними проблемами.

До відмінних рис неврозу слід віднести його оборотність (на відміну від психопатій), а також наявність чіткого взаємозв'язку між провокуючим фактором і появою клінічної симптоматики у людини. Більшість вчених схиляються до думки, що захворювання має багато причинників до розвитку. Це можуть бути:

 • Біологічні фактори, зокрема, статева приналежність, конституція, спадкова схильність. Більш схильними до неврозу вважаються жінки, астеники, у яких у родичів були діагностовані неврози. Крім того, причиною хвороби може стати будь-яка хронічна патологія, з якою людина не може впоратися, постійна перевтома, зловживання алкоголем.
 • Соціальні фактори, а саме, матеріальний, сімейний стан, особливості сексуального виховання, професійний рівень, робочий статус.
 • Психологічні — система мислення, поглядів, особливості поведінки, наявність травмуючих психіку ситуацій в дитинстві.

Клінічні ознаки неврозу виявляються як на психоемоційному, так і фізичному рівні. Так, людина може помічати:

 • рясне потовиділення;
 • прискорену частоту серцевих скорочень;
 • сухість в роті;
 • шкірні висипання;
 • тремор пальців;
 • загрудинний біль, відчуття браку повітря;
 • зорову дисфункцію у вигляді погіршення видимості предметів;
 • наявність почуття, що сходить з розуму;
 • занепокоєння;
 • вразливість;
 • вразливість;
 • дратівливість;
 • апатію;
 • почуття розбитості;
 • втому;
 • часті зміни настрою.

При цьому людина може уникати контакту з оточуючими, погано спати вночі (безсоння, часті пробудження), а також втратити інтерес до деяких сфер життя. Постійні тривожні думки про життя родичів, своє здоров'я не дозволяють відпочивати людині, внаслідок чого ще більше посилюється невроз.

Не варто забувати, що захворювання може маскуватися симптомами іншої патології. Людина може помічати:

 • порушення ковтання, бурчання в животі, спастичний біль в кишечнику;
 • розлади в сексуальній сфері (у чоловіків, жінок);
 • менструальну дисфункцію (у жінок);
 • мігрень, часті м'язові болі, ломоту в тілі;
 • погіршення уваги, розлад пам'яті, когнітивних здібностей;
 • денну сонливість;
 • часте сечовипускання;
 • підвищення артеріального тиску;
 • відчуття клубка в грудях;
 • свербіж шкіри, висип.

Перераховані вище ознаки можуть свідчити як про органну патологію, так і нервово-психічне перенапруження. У багатьох випадках пацієнти виносять на перший план саме ці симптоми, не кажучи лікарю про поганий сон, дратівливість, перенесений стрес. Внаслідок цього доктор призначає лікарські засоби, які в результаті не допомагають, і пацієнт знову повертається в лікарню. Тільки шляхом ретельного збору анамнезу вдається встановити справжню причину погіршення загального стану людини і підібрати необхідну схему терапії. Лікування неврозу включає основні два напрямки - психотерапію, медикаментозні засоби, які необхідно поєднувати, щоб досягти бажаного результату в лікуванні.

Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

На початковому етапі лікування лікар часто призначає психотропні препарати, які дозволяють стабілізувати психоемоційний стан людини. Потім призначаються сеанси психотерапії, де фахівець розкриває внутрішній світ людини, виявляє причину неврозу і допомагає разом подолати хворобу.

Призначення транквілізаторів дає можливість зменшити збудливість, дратівливість, поліпшити сон, усунути вегетативні прояви неврозу. Крім цього, широко використовуються інші групи ліків, такі як антидепресанти, нейролептики, ноотропи. Мета психотерапії полягає в розумінні пацієнтом впливу стресу на процес розвитку неврозу.

Проблема лікування неврозу також полягає в страху людини звернутися за допомогою до психотерапевта. Люди бояться почути діагноз, пов'язаний з проблемами в його психіці, тому що не розуміють різницю між психіатром і психотерапевтом. У той же час, широкий вибір седативних засобів в аптеках дозволяє людям самостійно призначати собі ліки, тим самим посилюючи перебіг захворювання. Запорука успішного лікування неврозу - своєчасне звернення до фахівців.

Современная «Клиника женского здоровья» европейского образца специализируется в области гинекологии, занимается диагностикой и лечением широкого ряда заболеваний женской репродуктивной системы. Прием ведет гинеколог доктор медицинских наук.
Записаться на прием
Пн: 08:00-19:00 Ср: 08:00-19:00 Пт: 08:00-19:00 Сб: 08:00-19:00
Винница ул. Келецька, 104
8,5
Багатопрофільний медичний центр "Берегиня" надає повний спектр лікувально-діагностичних послуг для всієї сім’ї. Ведучі напрямки — гінекологія, мамологія, педіатрія, урологія, психологія, логопедія, дерматовенерологія, терапія, дитяча хірургія
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-14:00
Ужгород ул. Вилмоша Ковача, 17 (быв. ул.Белинского)
7,0
Медичний центр Medicover в місті Ужгород спеціалізований на лікуванні жіночого здоров’я, головні напрямки роботи — гінекологія, терапія, урологія. В медичному центрі працюють кваліфіковані лікарі, серед яких кандидати медичних наук.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 10:00-16:00
Хірургічна клініка "Корона" надає повний пакет медичних послуг з діагностики та лікування в напрямку судинної хірургії, неврології, кардіології, гінекології, проктології, урології, ендокринології, онкології, отоларингології та загальної хірургії.
Пн — Пт: 09:30-19:00
Ивано-Франковск ул. Черновола, 101
6,2
Стоматологічна клініка "Victor-Дім" займається лікуванням хвороб ротової порожнини за напрямками терапевтична, хірургічна та ортопедична стоматологія. Пацієнтів приймають кваліфіковані лікарі-стоматологи.
Пн — Пт: 09:00-20:00 Сб: 10:00-15:00
Полтава ул. Николая Дмитриева, 6 Д (быв. Володарского)
9,0
Урологічний центр Решетнікова — це спеціалізований медичний заклад, який займається діагностуванням та лікуванням за напрямками урологія та андрологія. Пацієнтів приймає лікар-уролог першої кваліфікаційної категорії, який має багаторічний стаж та досвід роботи.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-18:00
Стоматологическая клиника Astra Dent (Астра Дент) (Соломенка) относится к сети одноименных клиник Киева, выполняет все виды стоматологического лечения ротовой полости. Среди специалистов клиники врачи-стоматологи, имеющие значительный опыт и квалификацию.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-21:00 Сб: 09:00-21:00 Вс: 09:00-21:00
Винница ул. Маяковского, 141
6,2
Лікувально-діагностичний медичний заклад "Приватна лікарська практика 36.6" надає пацієнтам кваліфіковану медичну допомогу з діагностики та лікування ЛОР-захворювань та набір медичних послуг педіатра. Прийом пацієнтів ведуть досвідчені лікарі вищої категорії з багаторічним досвідом практичної діяльності.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-13:00