Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Невроз: коли дійсно варто звернутися до лікаря

Невроз: коли дійсно варто звернутися до лікаря

Як часто ми чуємо про цю патологію - невроз? Він являє собою функціональний розлад нервової системи. Згідно зі статистичними даними ВООЗ, за останні 2 десятиліття поширеність захворювання зросла в 20 разів і продовжує стрімко зростати. На сьогодні невроз можна віднести до хвороб цивілізації, що обумовлено стрімким ритмом життя людей, соціальними, економічними проблемами.

До відмінних рис неврозу слід віднести його оборотність (на відміну від психопатій), а також наявність чіткого взаємозв'язку між провокуючим фактором і появою клінічної симптоматики у людини. Більшість вчених схиляються до думки, що захворювання має багато причинників до розвитку. Це можуть бути:

 • Біологічні фактори, зокрема, статева приналежність, конституція, спадкова схильність. Більш схильними до неврозу вважаються жінки, астеники, у яких у родичів були діагностовані неврози. Крім того, причиною хвороби може стати будь-яка хронічна патологія, з якою людина не може впоратися, постійна перевтома, зловживання алкоголем.
 • Соціальні фактори, а саме, матеріальний, сімейний стан, особливості сексуального виховання, професійний рівень, робочий статус.
 • Психологічні — система мислення, поглядів, особливості поведінки, наявність травмуючих психіку ситуацій в дитинстві.

Клінічні ознаки неврозу виявляються як на психоемоційному, так і фізичному рівні. Так, людина може помічати:

 • рясне потовиділення;
 • прискорену частоту серцевих скорочень;
 • сухість в роті;
 • шкірні висипання;
 • тремор пальців;
 • загрудинний біль, відчуття браку повітря;
 • зорову дисфункцію у вигляді погіршення видимості предметів;
 • наявність почуття, що сходить з розуму;
 • занепокоєння;
 • вразливість;
 • вразливість;
 • дратівливість;
 • апатію;
 • почуття розбитості;
 • втому;
 • часті зміни настрою.

При цьому людина може уникати контакту з оточуючими, погано спати вночі (безсоння, часті пробудження), а також втратити інтерес до деяких сфер життя. Постійні тривожні думки про життя родичів, своє здоров'я не дозволяють відпочивати людині, внаслідок чого ще більше посилюється невроз.

Не варто забувати, що захворювання може маскуватися симптомами іншої патології. Людина може помічати:

 • порушення ковтання, бурчання в животі, спастичний біль в кишечнику;
 • розлади в сексуальній сфері (у чоловіків, жінок);
 • менструальну дисфункцію (у жінок);
 • мігрень, часті м'язові болі, ломоту в тілі;
 • погіршення уваги, розлад пам'яті, когнітивних здібностей;
 • денну сонливість;
 • часте сечовипускання;
 • підвищення артеріального тиску;
 • відчуття клубка в грудях;
 • свербіж шкіри, висип.

Перераховані вище ознаки можуть свідчити як про органну патологію, так і нервово-психічне перенапруження. У багатьох випадках пацієнти виносять на перший план саме ці симптоми, не кажучи лікарю про поганий сон, дратівливість, перенесений стрес. Внаслідок цього доктор призначає лікарські засоби, які в результаті не допомагають, і пацієнт знову повертається в лікарню. Тільки шляхом ретельного збору анамнезу вдається встановити справжню причину погіршення загального стану людини і підібрати необхідну схему терапії. Лікування неврозу включає основні два напрямки - психотерапію, медикаментозні засоби, які необхідно поєднувати, щоб досягти бажаного результату в лікуванні.

Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

На початковому етапі лікування лікар часто призначає психотропні препарати, які дозволяють стабілізувати психоемоційний стан людини. Потім призначаються сеанси психотерапії, де фахівець розкриває внутрішній світ людини, виявляє причину неврозу і допомагає разом подолати хворобу.

Призначення транквілізаторів дає можливість зменшити збудливість, дратівливість, поліпшити сон, усунути вегетативні прояви неврозу. Крім цього, широко використовуються інші групи ліків, такі як антидепресанти, нейролептики, ноотропи. Мета психотерапії полягає в розумінні пацієнтом впливу стресу на процес розвитку неврозу.

Проблема лікування неврозу також полягає в страху людини звернутися за допомогою до психотерапевта. Люди бояться почути діагноз, пов'язаний з проблемами в його психіці, тому що не розуміють різницю між психіатром і психотерапевтом. У той же час, широкий вибір седативних засобів в аптеках дозволяє людям самостійно призначати собі ліки, тим самим посилюючи перебіг захворювання. Запорука успішного лікування неврозу - своєчасне звернення до фахівців.

Тернопіль вул. Шпитальна, 2
7,7
Ортопедична медична клініка "Ортоклініка" спеціалізується у наданні лікувально-діагностичних послуг у галузі ортопедії та травматології. В клініці працюють лікарі ортопеди-травматологи вищої, першої та другої кваліфікаційних категорій. Усі фахівці пройшли стажування за кордоном, співпрацюють з колегами з Польщі, Німеччини.
Записатися на прийом
Тернопіль вул. Медова, 20
7,7
Багатопрофільний лікувально-діагностичний центр "Віасан" надає широкий вибір медичних послуг за різними напрямками. Серед лікарів центру гінеколог, офтальмолог, уролог, кардіолог, дерматовенеролог, отоларинголог, невролог, гастроентеролог, терапевт та інші.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-20:00 Сб: 10:00-17:00
Тернопіль вул. Євгена Коновальця, 21
7,6
Багатопрофільний медичний центр "Мій лікар" надає широкий спектр послуг з діагностики та лікування за напрямками: кардіологія, неврологія, акушерство та гінекологія, отоларингологія, урологія, проктологія, офтальмологія, стоматологія, хірургія, дерматовенерологія, косметологія, педіатрія.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-16:00
Сучасний лiкувально-діагностичний центр "Румед-Т" пропонує пацієнтам якісну діагностику та лабораторні дослідження. Широкий вибір засобів лабораторної діагностики з використанням високотехнологічного обладнання від відомих світових виробників гарантує отримання достовірного результату. У центрі працюють кваліфіковані фахівці, які постійно підвищують рівень знань.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 08:00-15:00
Тернопіль вул. Лозовецька, 4
7,7
Дитяча клініка "Малеча" працює з 2012 року, надає повний набір медичних послуг для дітей від народження до повноліття. Маленьких пацієнтів приймають педіатр, алерголог, гастроентеролог, імунолог, кардіолог, пульмонолог, терапевт, неонатолог. Це лікарі вищої та першої кваліфікаційної категорії, серед яких кандидати та доктора медичних наук.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-20:00
Західно-український медичний центр "МЕВІЗ" спеціалізується в галузі спіральної комп’ютерної томографії. У штаті центру кваліфіковані фахівці-діагности, налагоджена постійна співпраця зі спеціалістами з Німеччини.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:30-17:30
Тернопіль вул. Текстильна, 8 А
7,5
Багатопрофільний медичний центр "Медівіт" почав працювати у 2012 році, займається наданням медичних послуг з діагностики та лікування різних захворювань. Медцентр має поліклінічне, стаціонарне відділення та відділення клінічних досліджень. Серед працівників центру лікарі віщої кваліфікаційної категорії, кандидати та доктора медичних наук, професори, доценти.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:30-16:30
Тернопіль вул. Купчинського, 14
7,4
Багатопрофільний медичний центр "Параклід" надає пацієнтам лікувально-діагностичні послуги за напрямками кардіологія, терапія, ультразвукова та функціональна діагностика. Пацієнтів приймають лікарі вищої кваліфікаційної категорії.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00